راهیابی 8 اثر نمایشی میناب به سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس
+ پ -
راهیابی ۸ اثر نمایشی میناب به سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس

دبیرسومین جشنواره تئاتر طنزققنوس از راهیابی ۸ اثر نمایشی به سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس در میناب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب،رضا اوژند ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان میناب در نشست خبری سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس گفت: جشنواره تئاتر طنز ققنوس برای سومین سال پیاپی با همکاری هنرمندان شهرستان میناب که با استقبال کم نظیری در سال های قبل صورت گرفته بود امسال نیزبرگزار خواهد شد.

اوژند ایجاد شور و نشاط بین هنرمندان، سوق دادن و سامان دادن نمایش های طنز محلات شهرستان، ایجاد رقابت، آموزش و هدایت نمایش های طنز در روستاها را از اهداف این جشنواره ذکر کرد و عنوان داشت: یکی از هنرهایی که یک نمایش می تواند داشته باشد همان تاثیر پذیری آن است که می توان با یک تئاتر ساده معضلات و مشکلات جامعه را در قالب نمایش نشان دهد و یک پیام مهم برای مخاطب خود القاء کند.

وی با بیان اینکه در اولین فراخوان این جشنواره ۲۱ اثر نمایش طنز به هیئت های بازبینی معرفی شدند اظهار داشت: بعد از بازبینی های صورت گرفته ۸ اثر بعنوان نمایش های اصلی در این جشنواره به روی پرده خواهند رفت.

حبیب الله ناصری دبیرسومین جشنواره تئاتر طنزققنوس با تشکر از همه گروه های شرکت کننده و قدردانی از حامیان این جشنواره بیان داشت: امیدواریم که این جشنواره راهی برای شاد کردن فضایی گرم و پویا برای جوانان باشد.

وی اهداف اصلی این جشنواره را انسجام گروه های هنری شهرستان و گرامی داشت روز جوان که مصادف با میلاد حضرت علی اکبر(ع) است دانست و عنوان داشت: در اولین و دومین جشنواره ما حضور هنرمندان جوان و استقبال بسیاری را شاهد بودیم که ما را ترغیب به برپایی سومین جشنواره کرد.

ناصری با اشاره به داوری این جشنواره افزود: درسومین جشنواره طنز ققنوس آقایان حسن سبحانی مینابی، حسن ذاکری و بعلت حضور خوب هنرمندان زن در این جشنواره خانم شیوا قاسمی از بازیگران و هنرمندان نامی شهرستان بعنوان داوران این مسابقات هستند.

ناصری خاطر نشان کرد: این جشنواره در تاریخ هفتم خرداد ماه به مدت دوروز برگزار که مراسم اختتامییه این جشنواره در تاریخ ۹ خرداد ماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی هزمان با روز تولد حضرت علی اکبر(ع) روز جوان با شرکت ۸ گروه نمایشی طنز و دو نمایش که بصورت مشروط هستند در سالن فرهنگسرای شهید بهشتی میناب برگزار خواهد شد.

در پایان این نشست اسامی نمایش های منتخب در این جشنواره معرفی شدند که نمایش های چنگیز بی پول، خواب خیال،  خسیس، اتفاقات یک جشنواره، نظر شما چیه، به چشم خار به دل دوست، دلخوشک و نمایش مظلوم بعنوان نمایش های برتردر سومین جشنواره طنز ققنوس به نمایش درخواهد آمد، همچنین دو نمایش عبرت و شیفراک نیز در صورت صلاح دید و بازبینی دوباره به این نمایش ها اضاف خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff