راهیابی هنرمندان چاوشی خوان میناب به مرحله نهایی جشنواره رضوی

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب از راهیابی هنرمندان چاوشی خوان این شهرستان به مرحله نهایی هشتمین جشنواره ملی مدیحه سرایی و چاوشی خوانی رضوی در اردبیل خبر داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، رضا اوژند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره چاوشی خوانی رضوی به همت اداره کل فرهنگ […]

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب از راهیابی هنرمندان چاوشی خوان این شهرستان به مرحله نهایی هشتمین جشنواره ملی مدیحه سرایی و چاوشی خوانی رضوی در اردبیل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، رضا اوژند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره چاوشی خوانی رضوی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل و به مناسبت ایام میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) و ایام ولادت حضرت معصومه (س) و همزمان با دهه کرامت از ۱۹ تا ۲۱ شهریور ماه امسال در اردبیل برگزار می‌شود.

وی در خصوص آثار راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره، گفت: از میان ۲۸۶ اثر ارسالی از سوی ۵۹۶ نفر به دبیرخانه جشنواره، ۴۶ اثر در گروه تواشیح، ۱۱۷ اثر در گروه مداحی، ۳۶ اثر در گروه چاوشی خوانی، ۴۷ اثر در گروه ابتهال و ۳۸ مقاله نیز در مرحله اول به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب ادامه داد: در مرحله داوری این جشنواره ۱۲ اثر در گروه تواشیح، ۱۵ اثر در گروه ابتهال، ۲۴ اثر در گروه مداحی، ۱۴ اثر در گروه چاوشی خوانی و پنج مقاله از مجموع آثار مکتوب ارسالی به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند که هیئت داوران در بخش گروهی، گروه صدف از میناب و در بخش انفرادی مالک رنجبر و محمد اختیاری، مهران گل پران از میناب را شایسته حضور در مرحله نهایی بخش چاوشی خوانی دانسته است.

لازم به ذکر است که گروه چاوشی خوانی صدف میناب به سرپرستی باقر رمضان زاده یکی از بهترین و فعال‌ترین گروه‌های چاوشی خوان میناب است که در سال ۹۰ مقام نخست و در سال ۹۱ مقام سوم جشنواره رضوی را نیز کسب کرده بود.

 

منبع:فارس