راهیابی دو نمایشنامه از میناب به بیست و‌ هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان
+ پ -
راهیابی دو نمایشنامه از میناب به بیست و‌ هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب از راهیابی دو نمایش صحنه ای گروه نمایش انگاره و ابوذر این شهرستان به بیست و‌ هفتمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ رضا اوژند، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد: نمایش “بادی لنگویچ”  نمایشی از گروه ابوذر این شهرستان به نویسندگی جعفر قاسمی و کارگردانی جعفر قاسمی و ایوب رحیمی یکی از دو نمایش راه یافته این شهرستان به بیست و‌ هفتمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان است.

 

وی گفت: در این نمایش خیابانی بازیگرانی چون جعفر قاسمی ، الهه زینلی ، رضا حسن پور، کاظم ذاکری ، اسماعیل صالحی ، محمد رضا منصوری ، ایوب رحیمی به ایفای نقش می پردازند.

 

اوژند اضافه کرد: بادی لنگویچ ، نمایشی را روایت می کند که تحولات منطقه رو در پی دارد وگروه های تروریستی رو با نگاهی جدید مورد بررسی قرار میدهد .

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب نمایش آوازپریشانیˈ را کار دیگر نمایشی هنرمندان گروه “انگاره” شهرستان میناب به این جشنواره نام برد و تصریح کرد: این نمایش به نویسندگی جعفر مویدی و کارگردانی علی رحیمی است و در آن بازیگرانی چون شیوا قاسمی؛خالدرحیمی؛جاوید سفالگر ؛ اسماء روشن دل؛ علی رحیمی ؛ به ایفای نقش می پردازند.

 

وی بیان کرد : نمایش آواز پریشانی قصه   افرادی را روایت می کند که حال روان پریشانی دارند که  با یک سوءتفاهم ستون خانواده ای را متزلزل می کند و آنها را  روانه بیمارستان می شوند و اتفاقات گذشته را مرور می کنند.

 

این مسئول ادامه داد: دو اثر نمایشی از شهرستان میناب توانستند از میان ۱۲ اثر بازبینی شده از کل استان هرمزگان جزو شش اثر نهایی قرار گیرند که در بیست و هفتمین جشنواره تاتر هرمزگان به رقابت می پردازند که در نهایت یک اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر که در بهمن ماه برگزار میشود معرفی می شوند.

 

اوژند خاطر نشان کرد:  این دو کار نمایشی صحنه ای همچنین از ۵ مهرماه  تا ۷ مهرماه  درسالن پلاتو آفتاب برای رقابت درجشنواره  برروی صحنه می رود که اختتامیه آن در فرهنگسرا طوبی برگزار می شود.

 

وی یادآور شد: همچنین از شهرستان میناب نیز یک کار نمایشی با عنوان “دیوگار” ˈ به  سومین جشنواره تئاتر خیابانی فساراه یافته است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب با بیان اینکه به نویسندگی حسن سبحانی و‌کارگردانی مشترک حبیب الله ناصری و باقر رمضان زاده برعهده دارد، خاطر نشان کرد:این جشنواره به عنوان جشنواره شهر و شهروند از۲۴ شهریور تا۲۷ شهریور در شهرستان فسا با شرکت ۱۰ اثر برگزیده برگزار خواهد شد .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff