راشاتودی: فرمانده تروریست‌هایی که خلبان روس را کشتند، شهروند «ترکیه» است
+ پ -
راشاتودی: فرمانده تروریست‌هایی که خلبان روس را کشتند، شهروند «ترکیه» است

شبکه خبری راشاتودی فاش کرد که فرمانده تروریست‌هایی که یکی از خلبانان سوخو ۲۴ روس‌ها را در خاک سوریه کشتند، تابعیت ترکیه را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با گذشتن چند روز از حادثه تنش‌زای شلیک جنگنده‌های ترکیه به سوخو۲۴ روس‌ها، هر روز زوایای جدید از این حادثه نمایان می‌شود.

آخرین موردی که در رسانه‌ها فاش شده، گزارش راشاتودی است که به ملیت فرمانده تروریست‌های قاتل خلبان روس اشاره دارد و می‌تواند زمینه جدیدی برای داغ‌تر شدن آتش تنش میان مسکو و آنکارا باشد.

آنگونه که در شبکه‌های اجتماعی دیده شد، پس از سقوط جنگنده روسیه، یک سری افراد مسلح به سمت خلبانانی که در حال فرود با چتر بودند شلیک می‌کنند و فیلم‌های بعدی نشان می‌دهد که آنها بالای سر یکی از خلبان‌ها که صورتی کبود دارد و حالا دیگر کشته شده، ایستاده‌اند.

فرمانده این گروه از تروریست‌های سوری که ترکیه آنها را معارضان میانه‌رو می‌داند، فردی است به نام «آلپ‌ارسلان چلیک» که هم تابعیت ترکیه‌ای دارد و هم پسر یکی از شهرداران سابق استان «الازیگ» ترکیه است.

این فرد که تمایلات ملی‌گرایانه شدید دارد، عضو گروه ملی‌گرایان ترک «گرگ خاکستری» است؛ گروهی که از دهه ۷۰ میلادی تاکنون ده‌ها قتل سیاسی را در ترکیه در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff