تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 86909
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۰:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

رازتنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ایرباس در قشم فاش شد

راز تنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ” ایرباس آ ۳۰۰  ” بعد از ۲۵ سال درجزیره هنگام ( ۵۰ کیلو متری جزیره قشم ) افشاء شد . محمد دریانورد ملقب به (عبدالله سیبیل) درگفتگو با خبرنگار هرمز بیان کرد : بی شک همه مردم شلیک به هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران توسط ناو ” یو […]

رازتنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ایرباس در قشم فاش شد

راز تنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ” ایرباس آ ۳۰۰  ” بعد از ۲۵ سال درجزیره هنگام ( ۵۰ کیلو متری جزیره قشم ) افشاء شد .

Picture 1151 رازتنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ایرباس در قشم فاش شد

محمد دریانورد ملقب به (عبدالله سیبیل) درگفتگو با خبرنگار هرمز بیان کرد : بی شک همه مردم شلیک به هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران توسط ناو ” یو اس اس وینسنس” متعلق به نیروی دریایی آمریکا به ناخدایی ویل راجرز در روز یکشنبه        ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ را به خاطردارند که این امر در دنیا یک ننگ بزرگ دیگری در کارنامه سیاه وتاریک سردمداران آمریکایی برای همیشه درتاریخ ماند .

وی بیان کرد: جاماندنم از هواپیمای ” ایرباس آ ۳۰۰  ” در سال ۱۳۶۷ عدم دریافت بلیط هواپیما بود که مرا راهی شهرستان لنگه کرد که نتوانستم به امارات سفر کنم .

تنها جامانده هواپیمای ” ایرباس آ ۳۰۰  ” خاطرات آن روزها را دوباره زنده کرد و    یاد آور شد : دیدار خواهرم و فرزندانش دلیل اصلی مسافرت به امارات بود که به دلیل دیر رسیدن و تکمیل شدن ظرفیت هواپیما ” ایرباس آ ۳۰۰  ” در آن روز نتوانستم به یکی از آرزوهایم که سوار شدن بر هواپیما بود برسم  .

 دریانورد به سانحه انفجارهواپیمایی ” ایرباس آ ۳۰۰  ” توسط ناو نیروی دریایی آمریکا در آب های خلیج فارس اشاره کرد و گفت : درساعت های اولیه ، صحنه ی انفجار پر شد از انواع شناورهای نیروی دریایی سپاه ، قایق ها ، لندینگرافت ها  وصیادان روستاهای قشم برای جمع آوری بدن های سوخته و اجساد ، که خاطرات این صحنه ها تا سالها مثل سایه همراه مردم این جزیره بوده و هست .

پیرترین ماهیگیر جزیره هنگام به مشکلات زندگی خود اشاره کرد وگفت : با وجود بیماری ها و زانو درد شدید برای امرار معاش دل به دریا میزنم ، تا فرزندانم طعم گرسنگی را نچشند .

وی ادامه داد : جزیره هنگام با توجه به منابع طبیعی گردشگری مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته و فرزندان ما به جز دریانوردی شغل دیگری ندارند .

Picture 046 رازتنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ایرباس در قشم فاش شد

خیری عیدی همسرتنها جامانده هواپیمای ایرباس در این باره به خبرنگار هرمزگفت : مرگ شوهرم (عبدالله) درهواپیمای ایرباس یک فاجعه بزرگ برای من وفرزندانم بود که به طور اشتباهی تن بی سر را به جای شوهرم به من در جزیره هنگام نشان دادند .

وی ادامه داد : خبرمرگ عبدالله در هواپیما من و بچه ها را شوکه کرد که بعد از ساعت ها متوجه شدیم که این جسد متعلق به شخص دیگری است و این یک تشابه شکلی بوده است ؛ اهالی جزیره و فرزند بزرگم برای یافتن جنازه عبدالله ۳ شبانه روز در آبهای خلیج فارس در جستجوی جسد بودند.

 روز چهارم فرزندانم برای جستجوی همسرم دل به دریا زندند درهمین لحظه صدای عبدالله گوشم را نوازش داد با خودم فکر میکردم که خیالات عبدالله هنوزدر ذهنم است  لحظه ای دیدم عبدالله با رویی خوش به خانه آمد که این از نظر من که از جا ماندن عبدالله بی خبر بودم یک معجزه بود.

عیدی این سانحه را تلخترین خاطرات طول زندگی خود عنوان کرد وگفت : آمریکا کشوری است که خوی حیوانی و درندگی دارد و دوستی با چنین کشوری به منزله خفت و خواری است .

Picture 122 رازتنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ایرباس در قشم فاش شد Picture 015 رازتنها جامانده ی سانحه انفجارهواپیمای ایرباس در قشم فاش شد

=============

خبرنگار روح بیداری

=============

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=86909
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,434 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل