فیلم سازی و عکاسی به پیشرفت مردم در مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگی کمک می کند
+ پ -
فیلم سازی و عکاسی  به پیشرفت مردم در مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگی کمک می کند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک گفت: در راستای تقویت انجمن های فیلم و عکس و شعر شهرستان کارگاههای مهارت آموزی با حضور اساتید برحسته استانی و کشور برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ا آذینی ، مصطفی کریمی زاده،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت: کارگاههای فیلم، عکس و شعر با همکاری  محمد قورچی زاده و علی ماهیگیر مسئولان انجمن ها  به صورت تئوری و عملی در سیریک برگزار می شود.

این مسئول ابراز داشت: با توجه به اهمیت فرهنگ و هنر در دنیای امروزی که بسیاری از فرهنگ ها با استفاده از این حرفه و ایدها خواسته ها و عقاید خویش را در ابعادهای مختلف فرهنگی و اقتصادی به ملت ها قالب و باعث تغییر نگرش ها و رفتارها درون جوامع ملت ها شده اند.

وی با بیان اینکه فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است اظهار داشت: جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش دارای نقشی محوری و تعیین کننده باشد گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.

کریمی تصریح کرد: امروزه با پیشرفت فناوری های مختلف دیجیتالی تلویزیونی و موبایلی بسیاری از نگرانی های قبلی رفع شده است و مهم تر اینکه با فیلم سازی و عکاسی مستند های مختلفی در حوزه های متعدد می توان به مردم بمنظور آگاهی و اطلاع رسانی در جامعه تولید که مسئولیت پذیری اجتماعی، فرهنگی و تولید محتوایی که به پیشرفت جامعه کمک کرد فراهم ساخت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  سیریک عنوان کرد: در این کارگاه سرفصل های جایگاه زیبایی شناسی در هنر، زیبایی شناسی در آثار ، زیبایی شناسی تمدن های متأثر ازاسلام، زیبایی شناسی ایران، زیبایی شناسی درعکس خلاقانه، اصول زیبایی شناسی در مهارت های عکاسی، کاربرد کادر در زیبایی شناسی و بررسی آثار برگزیده عکاسان زیر نظر استاتید برجسته دانشگاهی و فیلم و مستند سازاستانی ارائه می شود.

وی اضافه کرد: کارگاه شعر نیز با حضور شاعران معرف استانی با هدف پیشرفت هر چه بیشتر شعر و تسلط شاعران شهرستان به سبک ها و قالب های شعر معاصر و آشنایی با نقد و بررسی شعر برگزار می شود.

کریمی یادآور شد:علاقمندان می توانند جهت ثبت نامه و حضور در گارگاههای شعر ، فیلم و عکس به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک مراجعه نمایند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff