رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با شاه بحرین دیدار کرد
+ پ -
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با شاه بحرین دیدار کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در سفر به منامه با شاه بحرین دیدار و درباره هماهنگی و همکاری نظامی دوجانبه با وی گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جوزف دنفورد» رئیس ستاد مشترک آمریکا در رأس هیئتی با «حمد بن عیسی آل خلیفه» در منامه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 آل خلیفه با ستایش روابط تاریخی منامه و واشنگتن و هماهنگی و همکاری نظامی بین دو کشور، تاکید کرد که «پادشاهی بحرین از همه تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور تقویت امنیت و صلح در منطقه حمایت می‌کند و نقش آمریکا در این زمینه را ستایش می‌کند».

بر اساس این گزارش دو طرف بحرینی و آمریکا درباره تحولات جاری منطقه‌ای، بین‌المللی و موضوعات مورد علاقه واشنگتن و منامه بحث و گفت‌وگو کردند.

نیروی دریایی آمریکا دارای هفت ناوگان فعال شامل ناوگان دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم به علاوه ناوگان رزرو نیروی دریایی و دارای شش ناوگان غیر فعال شامل ناوگان یکم، هشتم، دهم، دوازدهم، و ناوگان سفید بزرگ به علاوه ناوگان آسیایی ایالات متحده است.

پیش از این و پس از آغاز اعتراض‌های مردمی در بحرین، برخی کارشناسان و گزارش‌های خبری از احتمال انتقال ناوگان هفتم در بحرین به کشورهای دیگر مانند قطر یا عُمان خبر داده بودند.

این ناوگان که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده است، وظیفه حفظ و حراست از منافع آمریکا در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ، خلیج عدن و بخشی از دریای سرخ را بر عهده دارد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff