رئیس جمهور به درخواست مجلس برای گزارش برجام پاسخ نمی‌دهد / آقایان از وظیفه قانونی عدول کردند
+ پ -
رئیس جمهور به درخواست مجلس برای گزارش برجام پاسخ نمی‌دهد / آقایان از وظیفه قانونی عدول کردند

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه حدود ۴ ماه است از رئیس جمهور درخواست ارائه گزارش برجام را داریم که پاسخ به آن داده نشده است، گفت: آقایان از وظیفه قانونی خود عدول کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی‌اصغر زارعی امروز در حاشیه سفر به مازندران، در مورد نظارت بر اجرای برجام، اظهار کرد: امروز مهم‌ترین وظیفه، نظارت بر برجام است که در نامه رهبر انقلاب اسلامی هم تاکید شده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از گذشته تاکنون چندین بار از رئیس جمهور خواست تا در مورد روند اجرای برجام در ماه‌های گذشته به نمایندگان گزارش دهد که تاکنون این مهم محقق نشد.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: مطابق قانون مصوب رئیس جمهور و دولت باید هر سه ماه از روند برجام و اجرای آن گزارش دهند که هم‎‌اکنون حدود چهار ماه است که گزارشی ارائه نشده و آقایان از وظیفه قانونی خود عدول کرده‌اند.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امیدواریم در آینده نزدیک گزارش مفصلی از سوی دولت مبنی بر اجرای روند برجام به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

زارعی با تاکید بر اینکه ما نگران هستیم، ادامه داد: زیرا به طرف‌های مقابل‌مان در برجام اعتماد نداریم هر چند عملکرد آنها در تاریخ ۲۰۰ سال گذشته در جای‌جای دنیا پر از شیطنت، سودجویی، منفعت‌خواهی و زورگویی است و آنها را به خوبی می‌شناسیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت نظارت و کمیسیون ویژه رسیدگی به برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱+۵ (برجام) باید حواس خود را جمع کند تا دچار سستی و مسامحه در دفاع از منافع و مصالح کشور نشود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff