تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 373556
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سخنانی که برای بیان آن مجوز صادر نشد؛

ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد

ذلت گاهی از جانب بیگانگان بر مردم یک کشور تحمیل می شود و گاهی از جانب مسئولین ، ذلت تنها ضعف یک مسئول درقبال مواضع خصمانه یک دشمن آشکار نیست بلکه گاهی ذلت در متن جامعه معنی پیدا می کند.

ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ امید زین الدینیان، مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس، با اشاره به حضور دانشجویان دانشگاههای بندرعباس در مراسم جشن روز دانشجو در دانشگاه آزاد بندرعباس گفت: شب گذشته در دانشگاه آزاد بندرعباس طبق برنامه از پیش تعیین شده قرار بود از هردانشگاهی نماینده دوتا تشکل در یان برنامه سخنرانی داشته باشند.

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در مراسم دیشب هر دو تشکل انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی دانشگاههای آزاد بندرعباس و دانشگاه هرمزگان سخنرانی خود را انجام دادند اما وقتی زمان به دانشگاه علوم پزشکی رسید فقط نماینده انجمن اسلامی سخنرانی را انجام داد اما به بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اجازه سخنرانی ندادند.

زین الدینیان با اشاره به علت لغو سخنرانی بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان تصریح کرد: چند روز پیش تشکل های دانشجویی استان هرمزگان با بهروز اکرمی، معاون سیاسی امنیتی استانداری دیدار داشتند تا مطالبات خود را از مسئولان داشته باشند و من در این دیدار نسبت به عملکرد دولت انتقاد کردم که همین امر باعث شد تا اجازه سخنرانی نداشته باشم.

وی افزود: با توجه به اینکه انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی دیدگاههایی همسو با بسیج دارد و در سخنرانی خود از عملکرد دولت فعلی انتقاد کردند همین امر و جلسه تشکلها با معاون سیاسی امنیتی استانداری باعث شد که به نماینده بسیج اجازه سخنرانی ندهند.

متن کامل سخنرانی مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی که در مراسم شب گذشته لغو شد به شرح ذیل می باشد:

 

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاء/َ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْض/ٍ وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ [۵۱] اى کسانى که ایمان آورده‌اید، یهود و نصارا را به دوستى برمگزینید. آنان خود دوستان یکدیگرند. هر کس از شما که ایشان را به دوستى گزیند در زمره آنهاست. و خدا ستمکاران را هدایت نمى کند. (۵۱)

روزگاری در ۱۶ آذر ماه سال ۳۲ دانشجویان انقلابی و جان بر کف ندای آزادی و مبارزه با ظلم سردادند تا به همگان بفهمانند که:
سر به دار می دهیم اما تن به ذلت نه…
واما امروز برخی مسئولان کشور را چه شده است که دل به وعده های دروغین دولت هایی بسته اند که ثابت کرده اند در دشمنی با ملت ایران مصمم اند که یک دلیل از هزاران دلیل بد عهدی آنان برجام نافرجام است …..
واما ذلت:
ذلت گاهی از جانب بیگانگان بر مردم یک کشور تحمیل می شود و گاهی از جانب مسئولین
ذلت تنها ضعف یک مسئول درقبال مواضع خصمانه یک دشمن آشکار نیست بلکه گاهی ذلت در متن جامعه معنی پیدا می کند آنجا که مسئولین به جای ایجاد فضایی آرام در جامعه ورفع مشکلات مردم بحث های خود را به درون جامعه انتقال می دهند .
دانشجویان آگاه وبیدار هرمزگان امروز نیز همانند سه تن از دانشجویان با بصیرت که در ۱۶اذر ماه سال۳۲ در راه دفاع از هویت ملی خویش به پا خواسته و جان خود را فدا کردند هیچ گاه مرعوب گردن کشی مستکبران عالم نخواهند شد و به فرموده مقام معظم رهبری ۱۶اذر مال دانشجوی ضد امریکایست،مال دانشحوی ضد سلطه است/ دانشجویی که استکبار و ظلم را بر نمی تابد و با جان و دل در مقابلش می ایستد و با گره های مشت کرده نه میگوید.
ملت هوشیار ایران همواره با رصد رفتارها و گفتارهای دشمن که در راس آن امریکای جنایتکار می باشد شاهد جنایت ها، بدعهدی ها و کارشکنی ها علیه خود بوده که آخرین این نقض پیمان ها که همه شاهد آن بوده و هستیم در قضیه مذاکرات هسته ایی و برجام است.
ما در این مذاکرات علی رغم نتیجه تقریبا هیچ، تجربیات زیادی را در زمینه عمق دشمنی و کینه دشمن کسب کردیم.
بدعهدی و نقض پیمان جزء ویژگی های ذاتی استکبار است و استکبار نیز نقض عهد و پیمان را ازجمله مولفه های قدرت خود میداند از این رو انتظار پایبندی امریکا به تعهداتش فقط سیره و روش ساده اندیشان است.
ساده اندیشان با نادیده گرفتن صدها مورد دشمنی و عهد شکنی امریکا در طول سال های پیشین هنوز در قرن های گذشته به سر میبرند و انقلابی های واقع بین را که با بهره گیری از بصیرت دینی به دشمن اعتمادی ندارند را مورد تمسخر قرار میدهند.
جوانان مومن وانقلابی با پیروی از مبانی قرانی هیچ گاه به امریکا اعتماد نکرده و نخواهند نمود و براساس مفاد ایه ۱۲سوره توبه که میفرماید و ان نکثوا ایمانهم من بعدهم و طعنوا فی دینکم تقاتلوا ائمه الکفر انهم لاایمان لهم لعلهم ینتهون
(اگرپس از بستن پیمان سوگتد خود را شکستند ودر دین شما طعن زدند با پیشوایان کفر قتال کنید که ایشان را رسم سوگند نگه داشتن نیست باشد که از کردار خویش بازایستند)بدعهدی و پیمان شکنی را جز لاینفک استکبار میدانند.
حال با این تفاسیر ملت هوشیار ایران انتظار دارند که دولت با تاسی به رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری هرچه سریعتر جلوی این خسارت محض را بگیرد.
باتوجه به انتخابات اخیر ریاست جمهوری امریکا تغییر سیاست های کاخ سفید در قبال جمهوری اسلامی ایران فریبی بیش نیست زیرا که دشمنی باملت ایران جز ذات امریکا میباشد. میخواهد دموکرات باشد یاجمهوری خواه ترامپ باشد یا اوباما.
چراکه دونالد ترامپ نیز برخاسته از همان نظام حاکم بر امریکاست که در آن دو حزب دموکرات و جمهوری خواه در دشمنی و کینه توزی با اسلام و انقلاب همسو و هم زبانند و تنها ، تفاوت در راهکارها بوده و نه خط اصلی برخورد وتخاصم.
حال ملت ایران بامشاهده دشمنی های متعدد،بدعهدی هاو کارشکنی ها از دولت انتظار دارند که نگاه خود را به درون افکنده و با توجه به نیروهای جوانِ آماده به کار و سرمایه های عظیم خدادادی برمشکلات اقتصادی و معیشتی مردم فائق اید.
همچنین دولت محترم باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد نیز باشد اگرچه که اکنون چرخ های سانتریفیوژ ها نیز از حرکت باز ایستاده اند و همچنین در زمینه فسادهای اقتصادی ازجمله اختلاس هشت هزارمیلیاردی وحقوق های نجومی موضع گیری و پیگیری جدی داشته باشد درغیراینصورت نتیجه ایی جز بی اعتمادی مردم را به دنبال نخواهد داشت.
در پایان تشکر ویژه دارم از مسئولین محترم برگزار کننده برنامه که بعد از مدت ها دانشجویان را نیز قابل دانسته اند.
اما باز جای یک سوال باقی است که چرا بعد از سه سال وچرا اکنون؟
والسلام علی من التبع الهدی

 

انتهای پیام/م

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=373556
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر





  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل