ذرت کاران حاجی آباد همچنان چشم انتظار دریافت مطالبات
+ پ -
ذرت کاران حاجی آباد همچنان چشم انتظار دریافت مطالبات

با وجود گذشت بیش از چهار ماه از فروش ذرت کشاورزان حاجی آباد به صورت تضمینی، اغلب آنها هنوز مطالبات خود را به صورت کامل دریافت نکرده اند و این امر زندگی و کشاورزی آنها را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از خبرنگار پیارم، ذرت یکی از محصولاتی است که همیشه نیاز به وارد کردن آن از کشورهای خارجی وجود داشته که با توجه به مساعد بودن خاک حاجی آباد برای کاشت این محصول، می توان با فراهم کردن آب کافی و تسهیلات برای زمین و کشاورزان حاجی آباد واردات ذرت کشور را به نسبت زیادی کاهش داد.

کاشت این محصول زحمت و هزینه های زیادی برای کشاورز به همراه دارد اما با این وجود، کشاورزان با همت و پشتکار خود سعی در بهبود کیفیت محصول و بالا بردن میزان آن می کنند که در صورت کمک به کشاورزان برای مکانیزه کردن زمین ها و اعطای تسهیلات می توانیم شاهد موفقیت بیشتر آنها باشیم.

سال گذشته جهاد کشاورزی حاجی آباد قیمتی که برای خرید ذرت تعیین کرده بود پائین تر از قیمت بازار بود و این سبب شد که اکثر کشاورزان محصول خود را به صورت آزاد به فروش برسانند.

اما امسال جهاد کشاورزی مسئولیت خریداری ذرت را به تعاونی روستایی حاجی آباد داده و قیمت تضمینی ۸۷۰ تومان که قیمتی بالاتر از بازار است را تعیین کرد. کشاورزان نیز با توجه تعیین قیمت خرید تضمینی، محصولشان را به تعاونی ها تحویل دادند که البته عدم پرداخت به موقع پول کشاورزان و در برخی اوقات تاخیر در دریافت ذرت به دلیل تکمیل ظرفیت انبارها و احتساب افت زیاد بر محصول به دلیل رطوبت، نارضایتی آنها را در بر داشته است.

بیش از ۵۰ درصد ذرت کاران حاجی آباد محصولات خود را به قیمت خرید تضمینی به تعاون روستایی استان فروخته اند. این فروش محصولات به ضرر برخی از آنها تمام شده و باعث شده تا به دلیل بی پولی کشت بهاره را از دست بدهند.

کشاورزان حاجی آباد اعتقاد دارند که دولت باید خسارت آنها را جبران کرده و دیرکرد پرداخت کند. بسیاری از کشاورزان مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری برای بدهی های خود هستند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff