تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 341086
تاریخ انتشار:جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه‌های نماز جمعه استان هرمزگان:

دیپلماسی کشور در برابر کشتار مسلمانان کشمیر موضع گیری کند/ سکوت داعیان حقوق بشر در خصوص حادثه کشمیر پذیرفتنی نیست

کشتار ظالمانه مردم کشمیر اوج حقارت عاملان این جنایت را نشان می دهد و داعیان حقوق بشر در برابر این اتفاق سکوت کردند که پذیرفتنی نیست لذا دیپلماسی کشور در برابر کشتار مسلمانان کشمیر موضع گیری کند.

دیپلماسی کشور در برابر کشتار مسلمانان کشمیر موضع گیری کند/ سکوت داعیان حقوق بشر در خصوص حادثه کشمیر پذیرفتنی نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، کشتار ظالمانه مردم کشمیر اوج حقارت عاملان این جنایت را نشان می دهد و داعیان حقوق بشر در برابر این اتفاق سکوت کردند که پذیرفتنی نیست لذا دیپلماسی کشور در برابر کشتار مسلمانان کشمیر موضع گیری کند.

سازمان فنی و حرفه ای در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می دارد / آمریکا سیاست های سلطه جویانه را دنبال می کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه های این هفته نماز گفت: سیاست خارجه آمریکا از سال ۱۸۲۳میلادی یعنی ۱۹۴ سال ، سیاست سلطه جویانه و توسعه طلبانه بوده است و نزدیک دو قرن ما جز این از آمریکا سراغ نداریم.

وی افزود: بایستی دشمن را بشناسیم چون رئیس جمهورهای آمریکا و سیاست مداران آن همانند یکدیگر هستند و هیچ تفاوتی باهم ندارند.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: انسان در هنگام غضب ممکن است کارهای نامناسبی از جمله  قتل نفس ، توهین، غیبت وغیره را انجام دهد از آنجایی که خشم دین را ازبین می برد لذا بایستی خشم خود را کنترل کرده و حالت خود را تغییر داد.

نعیم آبادی با بیان اینکه زورخانه نماد جوانمردی است، تصریح کرد: به افرادی که وجودشان سرشار از احترام به پیشکسوت و برزگان همچنین ذکرشان یاعلی است  ورزش  را به آنان پیشنهاد می کنم چون زمینه های مقابله با اعتیاد را برای آنها فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه روزی فرانسه از داعش صدمه دید افزود: اردوغان مزه ناامنی را چشیدی! با بدی نسبت به سوریه گمان می کرد که در جهان کسی وجود ندارد که در برابر اقدامات غیرانسانی واکنش نشان دهد در حال حاضر ما کودتا را محکوم می کنیم با اینکه  سیاست جمهوری اسلامی حمایت از شماست اما چرا دست به کشتار انسانها زدید و از داعش حمایت کردید.

امام جمعه بندرعباس ختطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه ای از جمله مراکزی است که  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برمی دارد و با اقدامات موثر می تواند زمینه  اشتغال جوانان استان را  فراهم کند.

دیپلماسی کشور در برابر کشتار مسلمانان کشمیر موضع گیری کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارسیان خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین هادی میرزایی با اشاره به کودتای ترکیه گفت: تضعیف قدرت نظامی و اقتدار ملی کشورهای اسلامی در دستور کار رژیم های سلطه گر همچون آمریکا برای رسیدن به اهدافی از جمله به حاشیه امن بردن رژیم صهیونیستی و به فراموشی سپردن مساله اول جهان اسلام یعنی قدس شریف است.

امام جمعه پارسیان با انتقاد از سیاست های دولت ترکیه اظهار کرد: ترکیه با ثبات و امن به نفع ماست لذا امیدواریم با توجه به نشانه های تغییر سیاست دولت ترکیه از مواضع قبلی خود راجع به منطقه تجدید نظر جدی داشته باشد تا شاهد منطقه ای عاری از هر گونه نا امنی و اقدامات تروریستی باشیم.

میرزایی با یادآوری اول مردادماه به عنوان روز نماز جمعه و تجلیل از مرحوم آیت الله طالقانی در اقامه اولین نماز جمعه تهران تصریح کرد: نماز جمعه خاک ریز غیر قابل نفوذ است و ثواب شرکت در نماز جمعه برای کسی که قادر به انجام حج نیست، برابر با حج است.

وی تقویت روحیه انقلابی بودن و مقابله با پدیده مرموز نفوذ در ابعاد مختلف فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی را جزء مطالبات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دانست و افزود: روحیه انقلابی بایستی در تریبون های نماز جمعه به جد پی گیری شود و مسئولان را به اقدام و عمل مناسب فرا می خواند.
خطیب نمازجمعه پارسیان صمن محکوم کردن حوادث کشتار مسلمانان در کشمیر بیان کرد: دیپلماسی کشور در برابر کشتار مسلمانان کشمیر موضع گیری کند و دولت هند نیز مردم را در تعیین سرنوشت خود و آزادی اعتقادی و مقتضیات فرهنگی سهیم کند.

میرزایی با یادآوری ۵ مرداد، از عملیات مرصاد به عنوان افتخار این نظام یاد کرد و گفت: منافقان با حمایت آمریکا خواستند ظرف چهل و هشت ساعت به تهران برسند که در دام سربازان اسلام افتادند و با ذلت به فراموش خانه اشرف باز گشتند.

وی ترور ۱۷ هزار نفر را گوشه ای از جنایات این منافقان دانست و تأکید کرد: تروریست خوب و تروریست بد نداریم چنانکه دولت فرانسه این تقسیم بندی را داشت و خود گرفتارش گردید.

امام جمعه پارسیان با اشاره به هفته ملی کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای را  اظهار کرد: ظرفیت و پتانسیل شهرستان پارسیان در صنایع انرژی بر، می طلبد مراکز فنی و حرفه ای آموزش های مورد نیاز این صنایع را فراهم کند تا نیروهای بومی و متخصص ایجاد و فضای کار فراهم شود.

میرزایی  با انتقاد از فشار بر نیروی انتظامی در خصوص دخالت نکردن بر مجوز کنسرت ها خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با اقتدار حسب ذاتی وظیفه انقلابی و قانونی خود با ناهنجاری های اجتماعی از جمله کنسرت هایی که رنجش جامعه دینی و ارزشی را به دنبال دارد برخورد کند.

کشتار ظالمانه مردم کشمیر اوج حقارت عاملان این جنایت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  میناب جنوب، حجت الاسلام غلامعلی ارجمند امام جمعه موقت میناب گفت: کشتار وحشیانۀ جمعی از مردم و مسلمانان بی گناه کشمیر، آن هم بدون هیچ گونه جرم و جنایتی، گناهی برزگ و نابخشودنی است که اوج حقارت و وحشی‌گری عاملان سفاک این جنایت هولناک را تحت حمایت و پشتیبانی حاکمان بی مسئولیت آن به نمایش می‌گذارد.

امام جمعه موقت میناب اظهارکرد: مهمترین مسئله این است که حقوق انسانی مردم کشمیر باید رعایت شود، حقوق این مردم نباید پایمال شود، طی روزهای اخیر شاهد درگیری‌ها و نقض حقوق مردم کشمیر و برخورد قهر‌آمیز و سرکوبگرانه، زندانی شدن و شکنجه آنها بودیم.

ارجمند با بیان اینکه  امروز مسئله خمس به شدت مورد بی توجهی قرار گرفته و در حال کمرنگ شدن در جوامع اسلامی است، تصریح کرد: جمیع امامان معصوم تاکید فراوان بر اجرای این سنت مهم دارند.

وی بیان کرد: ۱۷ شوال مصادف با اول مردادماه، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامگذاری شده است. در این روز بود که حضرت علی«ع» با عمروبن عبدود، پهلوان معروف عرب مبارزه کرد و او را شکست داد و پرچم اسلام را سربلند کرد و پرچم کفر را واژگون ساخت. به همین دلیل این روز را به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده اند.

امام جمعه موقت میناب با ابراز تاسف از کمرنگ شدن ورزش های پهلوانی، تاکید کرد: ورزش های زورخانه ای چون در کنار ورزش سرشار از معنویت است و منش پهلوانی در آن حرف اول را می زند، توجه بیشتر همه اقشار جامعه را می طلبد.

ارجمند با اشاره به توجه بیشتر به این رشته گفت: مسئولین باید امکانات و زیر ساخت هایی را ایجاد کنند تا جوان ها را به سوی فعالیت در رشته ورزش های باستانی سوق دهد.

وی با بیان اینکه نماز جمعه به منزله ی حج مساکین و شرکت درآن مانند شرکت در حج است، اظهار کرد: هر کس سه هفته پیاپى و بدون هیچ عذر موجّه شرعى در نماز جمعه شرکت نکند، خداوند دل او را مهر مى‏ کند (و به حال خود وامى‏ گذارد) و از منافقین خواهد بود.

امام جمعه موقت میناب بیان کرد: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب نماز جمعه ، نشان عزت اسلام وعظمت مسلمانان است و بی شک دشمنان اسلام و بدخواهان مسلمین با تر فندهای گوناگون در توطئه های رنگارنگ در پی کم رونق کردن این سنت اسلامی و فریضه عبادی – سیاسی خواهند بود.

ارجمند در پایان با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه خاطر نشان کرد: نبود رهبری سیاسی قوی یکی از عوامل شکست این کودتا به شمار می رود و طراحان کودتای اخیر ترکیه محاسبات غلطی درباره تغییراتی که این کشور دست خوش آنها شده، داشته‌اند.

جلوگیری از اشرافی گری رسالت اصلی نماز جمعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی کیش با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: اقامه نماز جمعه از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب نماز جمعه به طور محدود در برخی شهرها برگزار می شد و به صورت رسمی و یک تریبون سیاسی عبادی وجود نداشت.

خطیب جمعه کیش احیای نماز جمعه توسط معمار کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) را یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اظهار کرد: نماز جمعه ها برکات و ثمرات بسیاری برای انقلاب، نظام و مردم داشته است.

علیدادی با بیان اینکه وقتی اثر عمیق یک جریان در جامعه مشخص می شود که حساسیت دشمنان را برانگیزد اظهار کرد: وقتی بخواهید اثر یک جریان را در جامعه بسنجید باید حساسیت، ضدیت و همجمه دشمن به جایگاه آن جریان را در جامعه دنبال کنید.

وی با اشاره به هجمه دشمنان به جایگاه نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه محل دفاع از حق و عدل و حقوق مردم است و یکی از وظایف ذاتی خطیب جمعه در نماز جمعه این است که حق را بگوید، از عدل و حقوق شهروندان و مردم دفاع کند.

خطیب جمعه کیش  با تاکید بر اینکه امام جمعه باید با شجاعت و قاطعیت تمام از آنچه گفتنی است باید سخن گفته و نباید درنگ کند خطیب جمعه را حلقه اتصال میان مردم و مسئولان دانست و افزود: نماز اصل رسالت نماز جمعه بر این است که امام جمعه منفعل نبوده و از حق وحقوق مردم دفاع کند.

علیدادی با بیان اینکه نماز جمعه تریبون حمله به تبعیض و فساد است تصریح کرد: فساد و تبعیض در جامعه اسلامی جایگاه ندارد و دستگاه نماز جمعه اگر در جایی تبعیض و فساد می بیند باید به موقع اقدام کرده و تذکرات لازم را در نماز جمعه گفته و وظیفه دینی و الهی خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: نماز جمعه محل جلوگیری از اشرافی گری هاست به خصوص اشرافی گری از بیت المال، باید با اشرافی گری مبارزه کرد و این یکی از رسالت های اصلی دستگاه نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه دستگاه نماز جمعه وظیفه دارد از مدیران دلسوز نظام که مخلصانه برای مردم تلاش می کنند دفاع کند؛ جلوگیری از انحرافات را از دیگر وظایف دستگاه نماز جمعه برشمرد.

علیدادی با تاکید بر اینکه از دیگر وظایف دستگاه نماز جمعه جلوگیری از بحران ها در کشور و جهان اسلام و اگاه سازی مسلمانان از تهدیدات است نماز جمعه را قراگاه فرهنگ و دیانت مردم عنوان کرد و افزود: وظیفه این قرارگاه این است که درست برنامه ریزی کند، دشمن را خوب بشناسد، جریان ها را خوب بشناسد تا به اطراف و اکناف خود آگاه باشد که در غیر اینصورت نمی تواند به عنوان یک قرارگاه و فرمانده فعال در محدوده جغرافیایی خود مدیریت کند.

وی با اشاره به سالروز عملیات مرصاد توسط منافقین کوردل و به تحریک استکبار جهانی و رژیم منحوس بعث عراق گفت: دشمن هر روز نقشه های ناجوانمردانه ای برای انقلاب اسلامی طراحی می کند که در این ۳۷ سال پس از انقلاب اسلامی به وفور شاهد آن بودیم و امروز در صحنه بین المللی باید مواظب بوده و در داخل کشور با هم متحد باشیم.

امام جمعه کیش با یادآوری بدعهدی دشمنان در اجرای برجام اظهار کرد: باید خودمان را برای هر پاسخ قاطع آماده کنیم زیرا طبق فرمایشات رهبری آن ها پای هیچ یک از عهدهای خود نمی ایستند و خلاف گفته خود عمل می کنند اما با شرکت در مذاکره و برجام به جهانیان ثابت کردیم که اهل مذاکره و منطق هستیم و ترسی از بد عهدی دشمنان نداریم.

علیدادی به سخنان برخی از مسئولان آمریکایی در رابطه با برجام بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب استناد کرد و افزود: اگر آن ها پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برجام را پاره می کنند ما آن را آتش می زنیم و با شجاعت و قاطعیت از موازین اسلامی دفاع می کنیم و از تحریم آن  ها نمی هراسیم و آن ها را تبدیل به فرصت می کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به کشتار مردم مسلمان کشمیر گفت: کسانی که داعیه حقوق بشر دارند در مقابل کشتار مردم مسلمان سکوت می کنند اما اگر برای غیر مسلمانی در نقطه ای از دنیا مشکلی پیش بیاید بیانیه صادر کرده، قطعنامه می دهند و فریاد آنان گوش فلک را کر می کند اما در مقابل کشتار مسلمانان در کشمیر هیچ یک از مجامع بین المللی حرفی نزده و سکوت کرده اند

امام جمعه کیش اظهار کرد: حرکات دشمن به ما می فهماند که باید تمام مسلمان جهان با یکدیگر همدل و همراه بوده و متحد باشند همچنین در کشور انقلابی و اسلامی ایران، مسئولان و مردم با همدلی و همراهی در کنار یکدیگر قرا بگیرند زیرا که ما دشمن قسم خورده ای داریم که به این سادگی کار ها را رها نخواهد کرد.

علیدادی با یادآوری سالروز نبرد حضرت علی (ع) در خندق و روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای با ستودن این ورزش باستانی گفت: در اشعار پرمحتوایی که در این ورزش قرائت می شود روح پهلوانی موج می زند و روح و روان ورزشکار را برای پهلوانی و جوانمردی آماده می کند.

عدالت و اعتماد بزرگترین خواسته مردم از مسئولان نظام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  آذینی، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: خوردن مال مردم که جزء اموال بیت المال است خیانت به مردم و نظام است و کمک کردن به دشمن برای برای ضربه زدن به کیان نظام و انقلاب است و آدم های خیانت کار و چپاولگر هیچ  سنخیتی با مسئولان نطام و انقلاب ایران ندارد.

وی افزود: امروز قدرت ثروت و درآمدهای نفتی و صنعتی روح انسانیت را از دنیا ربوده و اثری از انسانیت ، عطوفت و مهربانی در سران و حاکمان بسیاری از کشورهای اسلامی و غربی را از بین برده و هوی و هوس شهوت رانی و پول پرستی و زرق و برگ دنیا چشم و طمع همه را گور کرده و آنها را بر این داشته که این دنیا محل ابدی و دائمی است.

امام جمعه سیریک تصریح کرد: امروز یک سازمان بین المللی در عین وقاهت و شرمندگی با دانستن واقعیت ها چشمان خود را به روی حقیقت می بندد و واقعیت ها و حقیقت ها را آن گونه که سران کشورهای غربی و آمریکایی می خواهند می نویسد و خون انسان های مظلوم و ستمدیده و مورد تعرض واقع شده را انکار و گروههای مردمی مخالف با مستکبرین و سیاست های جهان غرب را تروریسم معرفی می کنند جای بسی تاسف و ناراحتی است ولی همه اینها به لطف خداوند متعال گذری ، فناء شده و اربین رفتنی است.

صفایی حائری بیان کرد: نبود سازمان یا نمایندگی فنی و حرفه ای در شهرستان سیریک بعد از  گذشت ۹ سال از شهرستان شدن سیریک جای بسی نگرانی و سوال دارد که چطور می شود همه ما مسئولین به فکر ایجاد حرفه و اشتغال برای جوانان باشیم ولی در حد حرف و خبری از اقدام و عمل نباشد و این برای همه مسئولان بویژه مسئولان فنی و حرفه ای استان جای تاسف و درد است که به فکر جوانان و آینده سازان شهرستان سیریک نیستند.

وی افزود: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ جامعه برای پیوند بین اشتغال و تولید امری حیاتی است برای اینکه سرمایه گذاری های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلااستفاده است و به طور کلی برای چرخه تولید اقتصادی بدون کارایی بهره وری  خاصی نخواهد داشت.

امام جمعه سیریک گفت: آموزش های فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از نیازمندیهای بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور است و به دلیل آموزش و ایجاد مهارت های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل ، نقش به سزایی در اشتغال و کسب و کار جوانان و نوجوانان در  جامعه برای خانواده ها برخوردار است .

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  مبنی بر اینکه ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد تا همچون عقابی تیز پرواز، در فضای پیشرفت و آبادانی و افتخار اوج گیرد، خاطرنشان کرد: کارآفرینی موجب ایجاد اشتغال، کارآفرینی منجر به توزیع مجدد ثروت، درآمد و حتی قدرت سیاسی بصورت عادلانه در جامعه، کارآفرینی باعث تحرک منابع، سرمایه ها و مهارت های بی استفاده و سرگردان جامعه، کارآفرینی موجب بهبود خدمات رسانی دولت در زمینه های اجتماعی و فرهنگی ، تحریک و تشویق رقابت، جمع آوری و سازماندهی منابع در آن جامعه ای می شود به به کارآفرینی اهمیت و بها داده باشد در کوتا و بلند مدت خواهد شد.

عملیات در تنگه مرصاد منجر به پیروزی ایران اسلامی شد

به نقل از پیارم، حجت‌الاسلام مختار صادقی امام موقت جمعه حاجی آباد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، الگوگیری از سیره و زندگانی ائمه معصومین(ع)، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را راهگشای زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها دانست و اظهار کرد: امروزه دشمنان خارجی بر این مسأله اذعان می‌کنند که حتی یک نقطه خاکستری هم در زندگانی رهبر فرزانه انقلاب و فرزندان ایشان نمی‌توان پیدا کرد و لذا مدیران دولتی ما سیره و منش این بزرگواران را فصل‌الخطاب قراردهند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد تصریح کرد: این عملیات در سال ۱۳۶۷ توسط فرزندان غیور ایران به پیروزی رسید، گرچه صدام ملعون در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرده بود، با برنامه‌ریزی که به عمل آمده به‌زودی مجاهدین خلق با عملیاتی را که تدارک دیده‌اند بر کشور ایران پیروز خواهند شد.

خطیب موقت جمعه حاجی آباد در ادامه بیان کرد: این عملیات در تنگه مرصاد منجر به پیروزی ایران اسلامی شد و شکست مفتضحانه را نصیب دشمن کرد و خبیث‌ترین دشمنان در این عملیات به درک واصل شدند.

صادقی ایمان جوانان انقلابی به خدا و عنایات ذات اقدس الهی را رمز این پیروزی غرورآفرین قلمداد کرد و افزود: در تمامی عملیات‌ها اگر چه توان نظامی ما بسیار کمتر از دشمنان بود اما ملت قهرمان ایران با یک روحیه ایثار و شهادت‌طلبی و با نثار خون فرزندان خود در میدان حق‌طلبی حاضر می‌شدند و از کیان انقلاب دفع کردند.

وی با اشاره به کشف بزرگترین محموله قاچاق ۲۱۰ کانتینر حامل کالای قاچاق به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان گفت: نکته حائز اهمیت آن است بعد از کشف این محموله، قاچاق کالا متوقف نشده و استمرار دارد.

امام جمعه موقت حاجی آباد اظهارکرد: با توجه به اینکه اکثریت قاچاق کالا با کانتینر از این شهرستان در حال عبور است لازم است شورای تامین شهرستان مصوبه‌ای را به تصویب برساند جهت ایست و بازرسی دائم در محور گهکم تا این مصوبه در شورای استان مطرح و برای خرید دستگاه پیشرفته که محتویات کانتینر را نشان می‌دهد جهت سهولت سبزپوشان نیروی انتظامی به‌زودی خریداری شود.

صادقی خطاب به دبیرکل سازمان ملل و دولت‌های غربی در خصوص مسأله برجام، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی مثل دیگر کشورها نیست؛ این کشور در ابتدای انقلاب با دست خالی قد علم کرد ولی امروز جزء قدرتمندترین کشورهای مسلمان جهان به شمار می‌رود.

 فنی و حرفه ای باید بستر ساز اشتغال و اقتصاد مقاومتی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رودان نیوز؛ حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به مسئله بخل ورزی که در سوره تغابن آیه ۱۶ از قرآن کریم مطرح شده، اظهار کرد: یکی از مصادیق تقوا انفاق در راه خداست و این کار اختصاص به ماه رمضان ندارد بلکه همیشه باید انفاق داشته باشیم، شح و بخل را قرآن مذمت می کند.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به روز مقابله حضرت علی (ع) با عمر بن عبدود و نامگذاری روز و هفته پهلوانی در کشور تصریح کرد: اسلام هدف از توصیه به ورزش را دو چیز خیلی مهم می داند، یکی اینکه انسان بتواند بندگی خدا را بکند و دوم اینکه قوی شدن جسم و تقویت بنیه دینی است، اما ورزش امروز، قهرمانی را بر پهلوانی ترجیح داده است در صورتی که باید عکس آن انجام شود و ورزش را باید اخلاقی کنیم و قهرمانی را مقدم بدانیم.

مهدوی در ادامه با اشاره به روز کارآفرینی و فنی و حرفه ای گفت: فنی و حرفه ای و آموزش مهارتی باید بتواند بستر ساز اشتغال و اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است باشد و سعی کنند نیازهای جامعه را با آموزش مهارتهای زندگی تطبیق دهند و مربیانی برای آموزش مهارتهای نیاز جامعه بکار گیرند و استخدام کنند.

وی با اشاره به سالروز فرار بنی صدر و مسعود رجبی از کشور در سال ۱۳۶۰، افزود: جمهوری اسلامی از بدو شکل گیری تا الآن، با خطرات بزرگی مواجه شده است، نظام اسلامی واکنش و حرکتش براساس منطق اسلام بوده است و امام (ره) این راه را جلوی ما گذاشته است.

امام جمعه موقت رودان اظهار کرد: جمهوری اسلامی توانسته تحولات عظیمی را در منطقه و جهان رقم بزند و همه معادلات دشمن را به چالش بکشاند، در این میان دشمن و استکبار هم توطئه هایی برای این انقلاب پیاده کردند.

مهدوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را درهم بزند و دشمنان اسلام مثل آمریکا را، منفورترین کشور جهان را به ملت ها نشان دهد و اگر تا دیروز به تنهایی می گفت مرگ بر آمریکا، امروز تمام ملت های آزادی شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

وی ۳ مسئله اسلام، رهبری و مردم را از اصول مهم نظام اسلامی دانست و افزود: دشمن در این سه اصل توطئه های عظیمی انجام داده است، و تلاش دشمن بر این بود که کاستی های نظام اسلامی را بزرگنمایی کند و نظام اسلامی را ناکار آمد جلوه دهد و همچنین دستاوردهای منطقه ای و فرامنطقه ای انقلاب اسلامی را بی ارزش نشان دهد و از سوی دیگر اسلام هراسی را در منطقه بوجود بیاورد و اهمیت اسلام را در بین مردم زیر سئوال ببرد.

امام جمعه موقت رودان از دیگر اهداف دشمن را سیاه نمایی وضعیت موجود ایران عنوان کرد و ادامه داد: آنها می خواهند سطح توقع مردم را در برابر نظام بالا ببرند و مردم را از نظام دلسرد کنند، مشکلات امروز جمهوری اسلامی ایران را به معلول اسلام و اسلامیت نظام ربط می دهد و تحلیلهای غلطی را از حوادث را به خورد افراد می دهند.

مهدوی هدف دیگر دشمن را تقدس زدایی از مسئله ولایت فقیه و رهبری دانست و افزود: دشمن اصل ولایت فقیه را زیر سئوال می برد ، آنها می گویند ارتباط رهبری با مردم همطراز با سایر مسئولین است، درصورتیکه مردم، رهبری را مراد خود می دانند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید در خدمت مردم باشند خاطرنشان کرد: اگر مردم نباشند شمای مسئول هم باید میزت را کنار بگذاری و همه این مسئولیتها به برکت مردم است و اگر دشمن با تمام قوا فساد را ترویج می کند، ما وظیفه داریم سنگر وحدت را حفظ کنیم و بصیرت داشته باشیم.

گزارش بان کی مون در راستای نظرات آمریکا و اسرائیل است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  مــــرواریــــد نـــیـــوز ؛ آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه در خطبه های این هفته نماز جمعه با سفارش به تقوا گفت: تقوا آبادی دین و کلید شایستگی و چراغ راه پیروزی است.

وی با اشاره به سالگرد برگزاری اولین نماز جمعه در دانشگاه تهران در سال ۵۸ به امامت آیت الله طالقانی افزود: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است که در راس این قرارگاه امام جمعه است.

خطیب نماز جمعه بندرلنگه همچنین گزارش بان کی مون در رابطه با ایران را گزارشی غیرمنصفانه و ظالمانه خواند و اظهار کرد: این گزارش در راستای نظرات آمریکا و اسرائیل است جمهوری اسلامی ایران به قرارداد ۵+۱ عمل کرده است ولی طرف مقابل کارشکنی و سنگ اندازی می کند.

رکنی تصریح کرد: دیبر کل سازمان بین ملل اعلام کرده است نقش ایران در منطقه تنش زاست، آیا ایران تنش زا است یا کشورهای که یک سال است مردم مظلوم یمن را به خاک خون کشیده اند، طبق گزارشات کارشناسان سازمان ملل رژیم سعودی بعنوان رژیم کودک کش معرفی شد اما  همین سازمان این رژیم را از لیست خارج کردند.

امام جمعه بندرلنگه در پایان همچنین ۵ مرداد را سالروز عملیات مرصاد دانست و یاد شهید صیاد شیرازی به‌عنوان الگوی مجاهدت و شجاعت را گرامی‌داشت.

جوانان، نیروی انسانی خوبی برای تحرک اقتصادی کشور هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مــــرواریــــد نـــیــــوز؛ حجت الاسلام مسلم کریمی امام جمعه موقت بندرچارک در خطبه های اول نماز عبادی سیاسی این هفته نمازگران به رعایت تقوای الهی؛ و پرهیز از منهیات پروردگار و ترس از عذاب خدا توصیه و سفارش کرد.

امام جمعه موقت بندرچارک در خطبه های دوم با اشاره به مناسبت های این هفته اظهار کرد: ۵مرداد سالروز عملیات افتخار آفرین مرصاد در سال ۱۳۶۷ هجری شمسی که آخرین عملیات رزمی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله بوده است.

کریمی تصریح کرد: عملیات مرصاد با رمز علی بن ابیطالب (ع) به منظور مقابله با منافقین و مجاهدین خلق در منطقه اسلام آباد در غرب استان کرمانشاه توسط نیروهای شجاع و غیور انقلاب اسلامی در نطفه خفه کردند یاد و خاطره این عزیزان را گرامی می داریم که به دشمنان این نظام و انقلاب نشان دادند که چشم طمعی به خاک ما نداشته باشند.

وی با اشاره به مناسبت ۶مرداد که روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه ای نامیده شده است؛ بیان کرد: ۶ مرداد روز به حرکت درآوردن ثروت و سرمایه‌های ملی اعم از نیروهای انسانی و جوانان کشور است اما لازم است ما در جامعه با سه کار انگیزشی در جامعه ایجاد کنیم؛ مخفی نکردن موفقیت افراد پر تحرک و کارآفرین جامعه ؛ پوشش رسانه ای دادن ؛ توجه نمودن به موفقیت این افراد در جامعه .

امام جمعه موقت بندرچارک گفت: جوانان نیروی انسانی خوبی برای تحرک اقتصادی کشور جهت شعار مقام معظم رهبری حافظه الله که امسال سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل نامیده‌اند حرکت کنند.

کریمی  در پایان از نیروهای امنیتی اداره اطلاعات که در استان سیستان بلوچستان که منجر به دستگیری گروه تروریستی شدند تقدیر و تشکر کردند و خاطر نشان کرد: ما مردم مدیون زحمات شبانه روزی دستگاههای امنیتی کشور اعم از اطلاعات ، نیروهای انتظامی، سپاه ، دریابانی، سربازان گمنام امام زمان عج …ودیگر دستگاههای امنیتی هستیم.امنیت ایران ستودنی است ،چرا که در کشورهای همسایه ما امنیتی نیست ولی در کشور ما بحمدالله با وجود این عزیزان ما در آرامش بسر می بریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=341086
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی