دین عاملی مستحکم در مقابل آسیب های اجتماعی و سوغات شوم استعمارمواد مخدر است
+ پ -
دین عاملی مستحکم در مقابل آسیب های اجتماعی و سوغات شوم استعمارمواد مخدر است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: بدون تردید آشنایی صحیح با مبانی دینی و مذهبی ، انسان را از سیر در اندیشه های نادرست و ابتلاء به انحرافات اجتماعی باز می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد فولادی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: مواد مخدر یکی از بزرگترین تهدیدهای جوامع اسلامی بویژه نظام مقدس ماست و یقینا دین عاملی مستحکم در برابر انحرافات اجتماعی و سوغات شوم استعمار می توان بعنوان دژی محکم و پولادین در برابر این بلای خانماسوز باشد.

 

وی افزود: از دیدگاه تعلیم و تربیت اسلامی تمامی کج رفتاری ها و انحرافات بشری از نبود یا ضعف اعتقادات مذهبی سرچشمه می گیرد و پابندی به اصول مذهبی، بزرگ ترین عامل بازدارنده از انحرافات اجتماعی بویژه مواد مخدر است.

 

فولادی بیان کرد: هرچه ارتباط انسان با خداوند عمیق تر و پایدارتر باشد احتمال گرایش به انحرافات اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر کمتر خواهد بود و ضعف ارزش های دینی افراد را برای ابتلاء به مواد مخدر آسبب پذیر تر می کند و امروز دشمنان نظام متاسفانه از این ضعف به خوبی در راستای رسیدن به اهداف شوم خود به جوانان و نوجوانان و فروپاشی بنیان خانواده های ایرانی  استفاده می کنند.

 

این مسئول تصریح کرد: نقش عامل های فردی و تقویت شخصیتی مثل پرهیز از شدت و ضعف وابستگی عاطفی و فکری نوجوانان و جلوگیری از به وجود آمدن کانون های عقده، مثل عشق و محبت ، مقام و شهرت، مال و ثروت و تحصیلات و رعایت عوامل خانوادگی و نقش گروه همسالان و لزوم توجه والدین در این خصوص را از عوامل مصونیت و بازدارنده اعتیاد به مواد مخدر در میان نوجوانان و جوانان دانست.

 

مدیرآموزش و پرورش شهرستان سیریک اضافه کرد: آموزش و پرورش بعنوا یک دستگاه مادر وظیفه سنگینی در تربیت و تعلیم دانش آموزان برعهده دارد و در این راه باید همه مسئولین و والدین در جهت پرورش نسل خوب ، سالم و ارزشمند همراه با آموزش و پرورش ایفای نقش داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در مجموعه آموزش و پرورش یعنی تضمین آینده سلامت و امنیت جامعه است اظهار کرد: هر وقتی توجه و تمرکز به نسل پایه در آموزش و پرورش در همه مسائل اعتقادی ، بصیرتی، علمی ، معنوی و اخلاقی صورت گرفته ما در سال های آینده شاهد ثمره بسیار خوب و مثبتی در سطح جامعه بوده ایم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff