دیدار ٣ وزیر روحانی با رئیس دولت اصلاحات
+ پ -
دیدار ٣ وزیر روحانی با رئیس دولت اصلاحات

علی صوفی، عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، به جزئیاتی از دیدار سه وزیر دولت روحانی با رئیس دولت اصلاحات درخصوص انتخاب رئیس مجلس دهم اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صوفی، عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، به جزئیاتی از دیدار سه وزیر دولت روحانی با رئیس دولت اصلاحات درخصوص انتخاب رئیس مجلس دهم اشاره کرد.
صوفی در گفت وگو با روزنامه آرمان گفت: سه وزیر دولت در جلسه‌ای که با رئیس دولت اصلاحات داشتیم، حضور داشتند و از آقای لاریجانی اعلام حمایت کردند و از رئیس دولت اصلاحات هم خواستند که ایشان هم از آقای لاریجانی اعلام حمایت کند.

 

وی در عین حال تأکید کرد: رئیس دولت اصلاحات این استدلال را نپذیرفت.

 

صوفی افزود: کاندیدای ما هم از ابتدا آقای دکتر عارف بودند. رئیس دولت اصلاحات در آن جلسه به صراحت اعلام کردند که شخصا نظر من آقای عارف است.

 

وی در خصوص نام وزرایی که از لاریجانی حمایت می کردند نیز گفت: اجازه دهید از این حد فراتر نروم. البته وزیری که موضع کاملا آشکاری داشت، آقای محمود واعظی بود که گفت من اصولگرا هستم و آشکارا هم از آقای لاریجانی حمایت کرد.

 

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با تأکید دوباره بر دخالت برخی از وزرا در انتخاب لاریجانی برای ریاست مجلس مدعی شد: حتی در جلسه‌ای که با استانداران داشتیم، آن ها هم همین حرف‌ها را می‌زدند. بسیاری از وابستگان به دولت هم به این مسئله اشاره می‌کردند که یارگیری به این شکل توسط دولت انجام می‌شود. آقای مجید انصاری، معاون سابق پارلمانی رئیس‌جمهور موضع بی‌طرفی دولت را تکرار کرد. اما این بی‌طرفی زمانی اتخاذ شد که وزرا با وعده و وعید، کار خود را انجام داده بودند و یارگیری‌ها در فاصله دهم اردیبهشت تا هشتم خرداد انجام شده بود.

 

صوفی درخصوص این که آیا مذاکره و تعاملی میان عارف و لاریجانی در خصوص ریاست مجلس شکل گرفت یا خیر؟ توضیح داد: تا جایی که من به خاطر دارم، اساسا این مذاکرات شکل نگرفت! چرا که آقای لاریجانی گفت اگر قصد صحبت دارید، منهای ریاست مجلس مذاکره می‌کنیم و اعلام کرد که در موضوع ریاست مجلس، مذاکره نمی‌کند.

 

چیزی از ائتلاف باقی نمانده است

 

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در خصوص ائتلاف میان حامیان دولت و اصلاح طلبان نیز گفت: فضای موجود در بین اصلاح‌طلبان، فضای مثبتی در راستای تداوم ائتلاف نیست. چون در حال حاضر چیزی از ائتلاف باقی نمانده است! اما به هر حال اصلاح‌طلبان در پی تامین منافع ملی هستند. در بسیاری موارد هم گذشت کردند و حتی در انتخابات سال ٩٢ پشت کسی ایستادند که به صراحت گفت من اصلاح‌طلب نیستم! گرچه بعدا مواضع اصلاح‌طلبانه بسیار عالی و جالبی داشت.

 

عارف دو هفته پیش از انتخابات ریاست مجلس گفت می دانم رأی نخواهم آورد

 

صوفی در پاسخ به سؤالی درباره سرخوردگی دکتر عارف پس از شکست در انتخابات ریاست مجلس تأکید کرد: من موافق نیستم. به این دلیل که آقای عارف گفت که از دو هفته پیش از انتخابات ریاست می‌دانستم که رای نخواهم آورد اما مجبورم بمانم! او گفت که همچنان که در سال ٩٢ احساس وظیفه می‌کردم که کنار بکشم، در سال ٩۴ با وجود این که مطمئن بودم رای نخواهم آورد، احساس وظیفه کردم که بمانم. حتی شنبه شب که مجلس افتتاح شد و فراکسیون امید جلسه داشت و من در آن جلسه حضور داشتم، آقای عارف به هیچ‌وجه امیدوار نبودند که رای بیاورند. بنابراین چون از قبل توقع داشتند، سرخوردگی دیگر معنا ندارد.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff