دیدار هیئت رئیسه کانون مداحان با امام جمعه شهرستان بندرلنگه
+ پ -
دیدار هیئت رئیسه کانون مداحان با امام جمعه شهرستان بندرلنگه

رئیس و اعضاء کانون مداحان به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرلنگه، با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کردند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز محمدرضافلاحتکار رئیس کانون مداحان گفت: این کانون با نظارت و پشتیبانی اداره تبلیغات اسلامی بندرلنگه توانسته است گامهای مثبتی در جهت ساماندهی و شناسائی مداحان در این شهرستان بردارد.

رئیس کانون مداحان اظهار کرد: ما برای بالا بردن این جایگاه نیاز به همکاری بیشتر دفتر امام جمعه و اداره تبلیغات اسلامی داریم و تمام تلاشمان این است با شناسئی و ساماندهی مداحان شاهد رونق فعالیتهای مداحی در این شهرستان باشیم.

حجت الاسلام ، سیدمحمدجواد رکنی امام‌جمعه شهرستان بندرلنگه  بیان داشت: مداحان با بهره‌گیری از عاطفه و احساسات شیعیان نسبت به خاندان پیامبر اکرم(ص) در اشاعه فرهنگ دینی و اسلامی بین مردم نقش دارند و این عده باید در خصوصیات اخلاقی، علمی و سلوک شخصی مثل یک دین‌دار واقعی باشند.

وی از مداحان خواست به شنیده‌های مجالس دیگران اکتفا نکنند و بیشتر از قبل، کتب مفید تاریخی،احکام و مقتل‌های معتبر را مطالعه کنند.

رکنی همچنین توجه مداحان را به تذکرات و نکته‌های مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و دیگر بزرگان درباره مداحی و شعر اهل‌بیت(ع) جلب کرد و گفت: این تذکرات باید روی میز یک مداح باشد و دائم آن‌ها را ببیند و مراعات کند.

وی بیان کرد: مداحان با تاکید بر رعایت شئونات اسلامی در مداحی گفت: بعضی اعتقادات نادرست موجب کاستن از ارزش و جایگاه ممدوح می‌شود بنابراین باید از بیان هرگونه اعتقادات نادرست و خرافه در مداحی ها جلوگیری شود.

در ادامه این دیدار امام جمعه این شهرستان از فعالیتهای صورت گرفته در بحث امورات مداحی در این شهرستان تقدیر و تشکر کرد و کانون مداحان را پشتیبان خوبی فعالیتهای فرهنگی این شهرستان دانست.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff