دیدار ظریف با مشاور امنیت ملی هند/ دوبال: خواستار مساعدت ایران برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای هستیم
+ پ -
دیدار ظریف با مشاور امنیت ملی هند/ دوبال: خواستار مساعدت ایران برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان با مشاور امنیت ملی هند در خصوص مسائل مورد علاقه دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و آجیت دوبال مشاور امنیت ملی هند در خصوص مسائل مورد  علاقه دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار تحولات یمن، افغانستان و عراق به ویژه تحولات ناشی از اعمال افراطی و خشونت در منطقه را با طرف هندی مورد بررسی قرار داده و طرفین آثار آن را بر صلح و ثبات منطقه مورد تبادل نظر قرار دادند.

طرفین در این دیدار راه‌های برون‌رفت از مشکلات ناشی از رشد فزاینده انواع اشکال افراط‌گرایی را بر منطقه مورد مشورت قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: برای ما در افغانستان، توجه به ساختارهای دموکراتیک و توسعه و پیشرفت افغانستان همواره مورد توجه و حمایت بوده است.

مشاور امنیت ملی هند نیز با اشاره به مخاطرات ناشی از رویکردهای داعش علیه کشورها اظهار داشت: وظیفه کلیه کشورها این است که در یک فعالیت مشترک و با همکاری نزدیک زمینه‌های گسترش این پدیده ضد بشری را مورد بررسی قرار دهند و همچنین از جمهوری اسلامی ایران با توجه به جایگاه و نقش ارزنده‌اش در حل بحران‌های منطقه، خواستار مساعدت برای مقابله با این گونه چالش‌ها هستیم؛ به ویژه تهدیدات خطرناکی که مرزها را درمی‌نوردد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff