دیدار بزرگان شیعه و سنی غرب هرمزگان در بستک + تصویر
+ پ -
دیدار بزرگان شیعه و سنی غرب هرمزگان در بستک + تصویر

امام جمعه شهرستان بندر لنگه پس از حضور در شهرستان بستک به همراه امام جمعه این شهرستان به دیدار بزرگان و ائمه جمعه اهل سنت بستک رفتند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، حضرت آیت الله رکنی امام جمعه شهرستان بندر لنگه و هیئت همراه در بدو ورود به شهر بستک با حضور در گلزار شهدا با آرمان های شهیدان تجدید میثاق کرد و از روند ساخت مصلی نماز جمعه بازدید نمود.

 

 

 

 

 

امام جمعه بندرلنگه و هیئت همراه پس از حضور در گلزار شهدا ، به دفتر امام جمعه شهرستان رفته و با حجت الاسلام والمسلمین قائدی دیدار و گفتگو کرد ، وی پس از آن در دفتر امام جمعه اهل سنت شهر بستک حضور یافته و با حاج آقا قتالی دیدار کرد.

 

 

 

 

 

همچنین نماز مغرب در مسجد امام علی (ع) به امامت آیت الله رکنی اقامه شد و پس از آن ضمن سخنرانی در مسجد ، به جناح رفته و با امام جمعه اهل سنت شهر جناح دیدار کردند .

 

 

 

 

 

 

حضرت آیت الله رکنی امام جمعه شهرستان بندرلنگه در دومین روز حضورش در شهرستان بستک ، به دیدار سادات این شهرستان رفت.

 

 

 

 

 

وی ابتدا به روستای کنچی و پس از آن به دیدار سادات چاه بنارد رفت ، امام جمعه شهرستان بندرلنگه و هیئت همراه با حضور در روستای کنچی و چاه بنارد ضمن دیدار و گفتگو با سادات ، به محل زیارتگاه ها در این دو روستا رفتند.

 

 

 

 

 

این دیدار و گفتگو نشان از وحدت شیعه و سنی در هرمزگان دارد که به جرات می توان گفت شهرستان بستک در این قضیه الگوی بقیه شهرستان های هرمزگان است.

 

 

 

 

 

امام جمعه بندر لنگه در دیدار با سادات کنچی گفت : دشمنان همواره به دنبال ایجاد تفرقه هستند و برای رسیدن به این هدفشان به انجام هر دسیسه ای متوسل می شوند اما وحدت شیعه و سنی همیشه دسیسه های آنان را خنثی کرده است.

 

 

 

 

 

وی افزود : مقام معظم رهبری در رابطه با وحدت شیعه و سنی فرمودند ؛ که هر کس موجب اختلاف بین شیعه و سنی شود مزدور دشمن است چه بداند چه نداند ، ولی بحمدالله در شهرستان بستک یک نوع وحدت دلنشین موجود است که جای شکر دارد.

 

 

 

9(1) 14 15

1 2 3 6 8 10 13 14 15

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff