دیدار اعضا شورای شهر بندر سیریک با رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان/ شاخص های بهداشتی و درمانی سیریک ارتقا می یابد

اعضا شورای شهر بندر سیریک به همراه دکتر کاوه محمد امینی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و معاونین دانشگاه در خصوص ارتقا و رفع کمبودها و مشکلات بهداشتی و درمانی بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان شهرستان دیدار و نشست تخصصی داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛در این نشست عباس جمالدینی رییس شورای شهر بندر سیریک در خصوص وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی، کمبودهای بهداشتی و درمانی بیمارستان امام سجاد(ع) و گلایه مندی و دغدغه های مردم شهرستان از وضعیت نامناسب خدمات بهداشت و درمانی شهرستان سخنانی را مطرح و خواستار توجه جدی به آنان شد

جمالدینی رئیس شورای شهر بندر سیریک با بیان اینکه شان و جایگاه مردم شهرستان باید در این حوزه مهم و حیاتی بیش از پیش مورد توجه و اهتمام دانشگاه علوم پزشکی باشد افزود: با توجه به گذشت بیش از یک دهه از عمر شهرستان و احداث بیمارستان هنوز متاسفانه خدمات بهداشتی و درمانی در حد نام شهرستان نیست و مردم در این بخش دچار دغدغه و نگرانی هستند و می طلبد با توجه به اهمیت این موضوع خواسته های بحق مردم محقق شود.

در ادامه این نشست دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن قدر دانی از کادر درمان شهرستان و تلاش های مدیریت شهر بندر سیریک، بر پیگیری و رفع کاستی های بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان سیریک گفت: با افزایش سطح خدمات به شهروندان سیریکی و حضور مستمر پزشکان متخصص( داخلی، اطفال، زنان، رادیولوژی و سنوگرافی ، جراح و… شهرستان در ماههای آینده تامین و برطرف شود.

وی اضافه کرد: با تهیه زمین مورد نیاز انشالله بیمارستان ۶۴ تختخوابی سیریک با پیگیری اعتبارات آن بصورت دولتی احداث می شود.

دکتر فرشیدی با بیان اینکه در اسرع وقت متخصص طب اورژانس در بیمارستان سیریک مستقر می شود اظهار کرد: برای مرکز جامع دندان پزشکی فاطمه الزهرا شهر بندر سیریک یونیت دندان پزشکی تهیه و خدمات دولتی این مرکز در روزهای آینده ارتقا خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: برای تامین و تکمیل کمبود کادر درمان در رشته های پرستاری ، اتاق عمل و بیهوشی سهمیه خاص در نظر گرفته شده که در صورت قبولی بومیان شهرستان در این رشته ها بلافاصله جذب دانشگاه خواهند شد.

وی با بیان اینکه عملیات احداث و راه اندازی آزمایشگاه آب و خدمات آزمایشگاه بیمارستان در آینده نزدیک آغاز می شود گفت: انشاالله تا راه اندازی شبکه بهداشت و درمان سیریک تفاهمنامه ای با آزمایشگاه بخش خصوصی مستقر در شهربندر سیریک انجام می شود که هزینه ها از شهروندان با نرخ دولتی گرفته شود.

دکتر فرشیدی اضافه کرد: همچنین برای تکمیل بخش های بیمارستان امام سجاد(ع) شهرستان سیریک و ارائه خدمات مطلوب به مردم یک دستگاه سی تی اسکن ، پد فرود بالگرد اورژانس هوایی، آمبولانس جهت انتقال بیماران بین مراکز درمانی به همراه جذب نیرو از دیگر اولویت های دانشگاه برای شهرستان سیریک برشمرد.
انتهای پیام/ق