تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 71758
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

دیالیز صفاقی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی می شود

رئیس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: به منظور ارتقا کیفی و کمی خدمات واحد دیالیز صفاقی در کنار بخش همودیالیز و پیوند کلیه در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی می شود. به گزارش خبرنگارهرمز، محمود رضا مسعودی گفت: نارسایی پیشرفته کلیه از مسایل جدی و رو به رشد حوزه سلامت در جامعه است که […]

دیالیز صفاقی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی می شود

رئیس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: به منظور ارتقا کیفی و کمی خدمات واحد دیالیز صفاقی در کنار بخش همودیالیز و پیوند کلیه در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگارهرمز، محمود رضا مسعودی گفت: نارسایی پیشرفته کلیه از مسایل جدی و رو به رشد حوزه سلامت در جامعه است که نیاز به افزایش ارایه خدمات مناسب به بیماران مبتلا را مطرح می کند.

مسعودی با اشاره به اینکه انجام مداخلات پزشکی و پرستاری مناسب در بیماران نارسایی کلیوی بسیار حائز اهمیت است، بیان داشت: برای حفظ عملکرد طبیعی بدن بیماری که در مرحله نارسایی کلیه است باید عمل پیوند کلیه انجام می شود و در صورت عدم وجود شرایط پیوند کلیه بیمار تحت دیالیز قرار گیرد که دیالیز به دو صورت سرپایی بستری شده و هر بار حدود ۳ الی ۴ ساعت به وسیله دستگاه دیالیز مواد زاید و آب اضافی از خون بیمار تصفیه شود.

وی افزود: اما در روش دیالیز صفاقی مواد زائد از طریق پرده صفاق خود بدن بیمار ( غشایی در داخل شکم ) تصفیه می شود.برای انجام این نوع از دیالیز کانتری در داخل صفاق و روی شکم بیمار تعبیه می شود و به جز یک الی دو هفته اول که محل کتتر نیاز به پانسمان دارد و آموزشهای روش انجام دیالیز در منزل توسط پرستار ویژه دیالیز صفاقی به او داده می شود لزومی ندارد که بیمار به بیمارستان مراجعه کند.

وی یادآور شد: دیالیز صفاقی یکی از روش های درمان نارسایی کلیه است که به دلیل تکنیک ساده و بسیار موثر آن در حال حاضر انتخاب اول دیالیز در منزل به شمار می رود . این روش از دو دهه پیش ، رواج فزاینده ای یافته که یکی ار دلایل اصلی آن ، سهولت کاربرد و قیمت پایین آن است. از سویی به دلیل خاصیت مداوم و پیوسته آن ، وضعیت بیوشیمی و حجم مایعات مایعات بیمار ، ثابت است که همین وضعیت انعطاف پذیر،آن را به انتخاب اول بیماران تبدیل کرده است.

رئیس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس با اشاره به مزایای این روش اظهارداشت: انجام این روش استقلال شخصی بیمار را بالا می برد چرا که نیازی به مراجعه به بیمارستان را ندارد و در منزل و یا محل کار قابل انجام است.همچنین بیمار محدودیت های غذایی کمتری داشته و از همه مهمتر اینکه حفظ باقیمانده عملکرد کلیه در این روش بهتر از روش همودیالیز است.

بیشترین بیماران دیالیزی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس خدمات می گیرند

بیمارستان شهید محمدی بندرعباس با ۱۵۰ بیمار دیالیزی بیشترین خدمات دیالیزی را به بیماران کلیوی در هرمزگان ارایه می دهد که این بیماران به علت نارسایی حاد و یا مزمن کلیه به صورت هفته ای ۲ الی ۳ بار تحت دیالیز قرار می گیرند.

مدیر خدمات پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهید محمدی بندرعباس در این ارتباط گفت : بخش دیالیز بیمارستان شهید محمدی بندرعباس قدمتی بیش از ۲۵ سال دارد که در حال حاضر با داشتن ۲۱ دستگاه دیالیز و ۱۶ پرستار در سه شیفت صبح ، عصر و شب به بیماران دیالیزی خدمات می دهد.

محمد حاجی خانی گلچین افزود: بیماران دیالیزی در استان هرمزگان افزایش قابل توجهی داشته اند که در همین راستا به منظور رفاه حال بیماران افتتاح بخش های جدید دیالیز دربیمارستان کودکان ، بیمارستان خلیج فارس و راه اندازی شیفت چهارم بخش دیالیز بیمارستان شهید محمدی و راه اندازی دیالیز صفاقی و فعال کردن بخش پیوند کلیه گام های موثری در ارایه خدمات با کیفیت و کاهش آمار بیماران دیالیزی برداشته شده است.

حاجی خانی یادآور شد: با توجه به بالا بودن هزینه انجام همودیالیز و عوارضی که این روش از دیالیز برای این بیماران دارد برنامه ریزی جهت فعال کردن هر چه بیشتر دیالیز صفاقی بسیار مورد تاکید است.

منبع:مهر

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=71758
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,252 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل