دو شرکت بزرگ نفتی آمریکا در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند
+ پ -
دو شرکت بزرگ نفتی آمریکا در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند

دو شرکت بزرگ تولید کننده نفت آمریکا، شرکت انرژی XXI و شرکت سندریچ، با کاهش ۷۰ درصدی قیمت نفت در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بانک‌های آمریکایی در حال تقویت منابع خودشان برای جلوگیری از تأثیر موج ورشکستگی شرکت‌های نفت شیل هستند. کاهش قیمت نفت باعث ورشکسته شدن تعدادی از شرکت‌های تولیدکننده نفت شیل شده و برخی هم در آستانه ورشکستگی هستند.

دو تولیدکننده مهم نفت شیل آمریکا که ۷٫۶ میلیارد دلار بدهی دارد، احتمالاً تا ماه آینده ورشکسته می‌شوند. دلیل آن کاهش قیمت نفت است که از اواسط سال ۲۰۱۴ تاکنون ۷۰ درصد کاهش یافته است.

شرکت انرژی XXI که ۳٫۴ میلیارد دلار بدهی دارد، حدود ۸٫۸ میلیون دلار خود را هفته گذشته از محل افت ارزش اوراق قرضه از دست داد؛ شرکت سندریچ هم با بدهی ۴٫۲ میلیارد دلاری تنها در هفته گذشته ۲۱٫۷ میلیون  دلار ضرر کرد.

علاوه‌بر این فروش اوراق قرضه بالا که ارزش آن در سال گذشته ۲۴ درصد افت داشته، شرکت‌های مذکور را مجبور به گرفتن وام از بانک‌های مهم کرده است.

بر اساس گزارش مودی، تعدادی از شرکت‌های آمریکایی که بالاترین ریسک آستانه ورشکستگی را دارند، آنهایی هستند که بیش‌ترین بدهی‌ها را از زمان بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ دارند. ۲۸ درصد آنها در آستان خطر هستند، و ۲۴ درصد وام‌گیرندگان بزرگ از بخش نفت و گاز هستند.

بر اساس این گزارش خطر ورشکستگی بانک‌های آمریکا را مجبور به افزایش منابع ارزی کرده تا در برابر خطر وام‌ها در امان باشند. بانک مورگان اعلام کرد ۵۰۰ میلیون دلار به ذخایر خود برای جلوگیری از آسیب وام‌ها که شرکت‌های نفت و گاز دریافت می‌کنند، افزایش داده است.

مارکت واچ هم گزارش داده است که ۴۰ درصد تسهیلات بانک ها برای شرکت‌های نفتی که با خطر ورشکستگی مواجه هستند پرداخت می‌شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff