دومین مرکز نیکوکاری دانش آموزی امام مجتبی(ع) کشور در بندرعباس افتتاح شد

دومین مرکز نیکوکاری دانش آموزی امام حسن مجتبی (ع) کشور با حضور سید حسن سید ابراهیم مدیرعامل مرکز ملی نیکوکاری دانش آموزی امام حسن مجتبی (ع)، جلیل تراهی مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان و جمعی از مسوولان در محل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جلیل تراهی ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان در حاشیه راه اندازی این مرکز نیکوکاری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: مرکز نیکوکاری تخصصی دانش آموزی هرمزگان در واقع سبغه فرهنگی دارد و یکی از تکالیف این مرکز تعامل با حوزه اتحادیه انجمن های دانش اموزی است.

تراهی افزود: امیدواریم این مرکز نیکوکاری با یک نگاه نو باعث خیر و و برکت در حوزه تحصیلی و تربیتی دانش  آموزان و بویژه نظام تربیتی (خیر و احسان) که استان هرمزگان نیازمند آن است، گام بردارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سخاوتمندی، نجابت و خونگرمی مردم هرمزگان زبانزد است، بیان داشت: به همین جهت نیاز است که این الگوی تربیتی را از دانش آموزان برای آماده شدن به گام دوم انقلاب که یکی از اهداف و تکلیف ما تربیت جوانان در تراز انقلاب هست، آغازکنیم.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهار داشت: باتوجه به اینکه این نهاد ۴۳ هزار دانش آموز را تحت حمایت دارد که نزدیک به ۱۹ هزار نفر از آن ها در مقطع تحصیلی متوسطه اول و دوم هستند لذا ذغدغه ما تقویت بنیان های اعتقادی این جامعه هدف است که در این حوزه بتوانیم دستاورد و توفیق ارزنده ای را داشته باشیم.

سید حسن سید ابراهیم، مدیرعامل مرکز ملی نیکوکاری دانش آموزی امام حسن مجتبی(ع) کشور نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اتحادیه انجمن دانش آموزان یک تشکل انقلابی و ولایی ریشه دار در کشور است که در کنار فعالیت های فرهنگی و تربیتی با هدف ترویج فرهنگ احسان و مواسات بین دانش آموزان با مساعد و همکاری کمیته امداد اقدام به تاسیس مراکز نیکوکاری دانش اموزی کرده است.

سید حسن سید ابراهیم افزود: این حرکت با سرعت در کل کشور و استان ها در حال شکل گیری است که امروز هم در استان هرمزگان این اقدام مبارک آغاز شد.

وی بیان داشت: این مراکز نیکوکاری در کنار مساعدت به همه دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت؛ بستری برای خدمت به همه نیازمندان و همچنین استفاده از این فرصت و ظرفیت برای آن رویکرد و نگاه تربیتی که می تواند برای نوجوانان رقم بخورد، است.

مدیرعامل مرکز ملی نیکوکاری دانش آموزی امام حسن مجتبی (ع) کشور اظهارداشت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزی که از اول انقلاب با هدف تربیت مدیران آینده و آینده سازان کشور تاسیس شده است، در واقع در یک فرایند تربیتی این دانش اموزان آماده نقش آفرینی در دوران بزرگسالی می شوند که اکنون نیز خیلی از مسوولان ارشد کشوری محصول فرایند همین این مجموعه هستند.

سید ابراهیم عنوان کرد: در این مرکز تلاش می کنیم هم از ظرفیت دانش آموزان مستعد استفاده کنیم و هم نیازمندان قشر دانش آموز را مورد حمایت خود قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری می تواند موجب ایجاد خدمات شایانی در جامعه شود و بار بسیاری از مشکلات را به دوش بکشد.

در پایان این مراسم از دانش آموزان  جهادی فعال مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع) بندرعباس تقدیر شد.

انتهای پیام/