دومین دوره رقابت های شوق تلاوت در جزیره کیش برگزار می شود
+ پ -
دومین دوره رقابت های شوق تلاوت در جزیره کیش برگزار می شود

دومین دوره از مرحله نیمه نهایی رقابت های طرح ملی تلاوت با عنوان شوق تلاوت با حضور قاریان برتر نوجوان کشور در جزیره کیش برگزار می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام سید علی موسوی، مدیر موسسه فرهنگی قرآنی مشکات در گفتگو با خبرنگار کیش پرس،گفت:  رقابت های شوق تلاوت که در کشور با عنوان طرح ملی تلاوت شناخته شده است و در مرحله اول در موسسات مجری طرح اقدام به برگزاری مسابقات کرده و برگزیدگان در مرحله دوم با عنوان طرح شوق تلاوت در جزیره کیش برای رقابت حضور می یابند.

وی با اشاره به اینکه این طرح مخصوص پسران نوجوان است اظهار کرد: این مسابقات از ۲۳ تا ۲۷ آذر ما در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار می شود.

موسوی با اشاره به اینکه این طرح برای دومین سال است که به مرحله اجرا درآمده است افزود: در سال گذشته نیز برگزیدگان طرح شوق تلاوت برای برگزاری مرحله نهایی در کربلای معلی به رقابت پرداختند.

وی اظهار کرد: در این دوره نیز برگزیدگان مرحله نیمه نهایی طرح ملی تلاوت، در کربلا با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

این مقام مسوول در موسسه قرآنی مشکات جزیره کیش با اشاره به اینکه هم اکنون در این موسسه قرآنی که زیر نظر جامعه القرآن کریم قم فعالیت های آموزشی خود را انجام می دهد بیش از ۵۰۰ قرآن آموز در حال فراگیری قرآن کریم هستند اظهار کرد: درحال حاضر در میان شرکت کنندگان طرح شوق تلاوت از جزیره کیش شرکت کننده نداریم ولی با تلاش هایی که در این موسسه و با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش صورت گرفته امید است در سال های آتی در میان شرکت کنندگان طرح ملی تلاوت نوجوانانی از جزیره کیش حضور داشته باشند.

بنابر این گزارش، در این مرحله از رقابت ها ۷۱ نفر از برگزیدگان مرحله اول طرح ملی تلاوت حضور دارند که ۵۱ نفر از آنان قرآن آموزان طرح تلوات و ۲۰ نفر قاریان نوجوان طرح های ابرار و ملکوت هستند.

طرح ملی تلاوت در راستای پرورش نوجوانان قرآنی و ایجاد انگیزه برای نوجوانان ۸تا ۱۴ سال در گرایش به فعالیت های قرآنی و حضور در عرصه های ملی و بین المللی از سال ۱۳۹۱ آغاز به کار کرد و هم اکنون در بیش از ۱۵ استان کشور فعالیت دارد و تاکنون موفق به تربیت نیروهای قرآنی نخبه در سراسر کشور شده است.

 
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff