دومینوی تکذیبی که یکی پس از دیگری منتشر شد
+ پ -
دومینوی تکذیبی که یکی پس از دیگری منتشر شد

پس‌ از آنکه کانال منتسب به حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی با انتشار خبری تأیید اجتهاد وی را از سوی چند تن از بزرگان و مراجع تقلید تأیید کرد، دومینوی تکذیب بود که یکی پس از دیگری منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پس‌ از آنکه کانال منتسب به حجت‌الاسلام سید حسن خمینی با انتشار خبری تأیید اجتهاد وی را از سوی چند تن از بزرگان و مراجع تقلید تأیید کرد، دومینوی تکذیب بود که یکی پس از دیگری منتشر شد.
دفتر حضرت آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی در خبری اعلام داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و با توجه به پخش اخباری مبنی بر تأیید معظم له نسبت به برخی کاندیداها اعلام می‌گردد: علیرغم احترام به تمام کاندیداهای محترم مخصوصاً روحانیون و فضلای حوزه‌های علمیه سراسر کشور و بالأخص مدرسین حوزه علمیه قم، معظم له نسبت به رد یا تأیید هیچ‌یک از نامزدهای محترم اظهارنظری نکرده و نخواهند کرد و همانند دوره‌های گذشته در این امور اظهارنظر نمی‌کنند، لذا هرگونه اخباری در این خصوص مقرون به صحت نیست و انتساب‌های داده‌شده در برخی سایت‌ها صحیح نیست.
از سویی حضرت آیت‌الله ممدوحی نیز این خبر را تکذیب کرد و از سوی دیگر حضرت آیات بهشتی و دیباجی اصفهانی و علی اکبر سیفی مازندرانی با عدم اشاره به اجتهاد سید حسن خمینی، صلاحیت لازم برای احراز اجتهاد کاندیداهای خبرگان رهبری را وظیفه‌ی فقهای شورای نگهبان دانسته و نظر آنان را مطاع و متبع اعلام داشتند.
نکته قابل‌تأملی که در این خبر قابل‌بیان است، انتساب و فضاسازی چند روز اخیر رسانه‌های اصلاح‌طلب در مورد خبر منقول در کانال سید حسن خمینی است که تیتر یک روزنامه‌ی اصلاح‌طلب شده بود.
باید پرسید پس‌ازاین تکذیبیه‌ها باز رسانه‌های اصلاح‌طلب، تیتر یک خود را به این تکذیبیه اختصاص می‌دهند یا در نقل خبر غیرواقع ایستادگی می‌کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff