تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 410613
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۵۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
‌عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دولت یازدهم در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی رویکردی رومانتیک دارد/ حل مشکلات کشور نیازمند راهبرد صحیح است

‌عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تفکر انقلابی نشان می‌دهد که می‌تواند در عرصه‌های مختلف موفق شود، گفت: دولت در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی رویکردی رومانتیک دارد.

دولت یازدهم در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی رویکردی رومانتیک دارد/ حل مشکلات کشور نیازمند راهبرد صحیح است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،سعید جلیلی،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجتماع بزرگ مردمی حمایت از حجت الاسلام رئیسی در شهرستان میناب با اشاره به ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از جنبه های قابل توجه انتخابات این است که به مردم این فرصت داده می شوند تا بفهمند چه کسی می تواند به  نیازها و مشکلات اصلی آنها  پاسخ و راهکار معتبر ارائه کند؟

دبیر سابق شورای عالی امنیت به شعارهای مطرح شده در انتخابات گذشته ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: عمده ترین سوال و مشکل مردم در سال ٩٢ مسائل و موضوعات اقتصادی مانند اشتغال و رونق اقتصادی بود که یکی از پاسخ های ارائه شده در آن ایام برای حل مشکلات مردم، راهکار گفت و گو با غرب بود.

جلیلی اولویت فوری کشور را ایجاد اشتغال و رونق تولید ملی دانست و اظهار کرد:اگر صحبت از اشتغال و تولید ملی می شود، یک رکن تولید ملی در یافتن بازارهای خارجی است چنانچه اگر دولتی نتواند در تعامل با همسایگانی چون عراق و افغانستان، از فرصت های اقتصادی استفاده لازم را ببرد، دیگران گوی سبقت را از او ببرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شرایط حساس بین المللی، خطاب به نامزدهای حاضر در عرصه انتخابات تصریح کرد: امروز در صحنه انتخابات بر همه نامزدها لازم است که با نگاه ملی و توان داخلی از حقوق و منافع ملی دفاع کنند و در برابر دشمن نقاط قوت ملت را به رخ بکشند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که انقلاب هست، تفکر انقلابی وجود دارد،تاکید کرد: بر اساس تفکر انقلابی باید صحنه انتخابات را صحنه ای برای چالش های عقلانی طراحی کرد نه صحنه ای برای اغوا و فریب.

جلیلی ادامه داد: تفکر انقلابی میگوید تصمیم جدید مردم نه بر مبنای ترس از تهدیدهای موهوم در آینده بلکه باید بر اساس درس گرفته شده از چهار سال گذشته باشد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت با بیان اینکه تفکر انقلابی تنها به شور انقلابی محدود نمی شود، گفت: تفکر انقلابی با شعور انقلابی خود، انتخابات را صحنه ای برای استدلال می داند لذا چنانچه اگر مردم ما می خواهند تصمیمی در انتخابات بگیرند نه بر مبنای تهدیدات موهوم بلکه بر مبنای ارزیابی اقدامات این چهار سال تصمیم بگیرند.

‌عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تفکر انقلابی نشان می‌دهد که می‌تواند در عرصه‌های مختلف موفق شود، گفت: دولت در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی رویکردی رومانتیک دارد.

وی درباره حمایت از حجت‌الاسلام رئیسی نیز بیان کرد: از ایشان به عنوان نامزد اصلح دفاع می‌کنیم چرا که می‌خواهیم تفکر انقلابی که سبب ایجاد موفقیت‌ها در کشور می‌شود، شکل بگیرد و مشکلات کشور و مردم حل شود.

چرا نقدینگی از سال ۹۲ تا کنون از ۴۶۰ هزار میلیارد به ۱۲۰۰هزار میلیارد رسیده است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: امروز فرصت بسیار مناسبی است تا با نگاه به چهار سال گذشته، برای آینده تصمیم بگیریم چرا که صحنه انتخابات “طریقیت” و  “موضوعیت” دارد .

جلیلی گفت: مجریان کشور امروز باید بگویند بعد از چهار سال، سرمایه های کشور به چه سرنوشتی دچار شده اند؟

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: کسانی که می گفتند باید روز به روز بر عزت مردم ایران افزوده شود باید امروز پاسخگوی این وعده خود باشند و پاسخ دهند چرا نقدینگی از سال ۹۲ تا کنون از ۴۶۰ هزار میلیارد به ۱۲۰۰هزار میلیارد رسیده است و این تفاوت نقدینگی امروز کجاست؟

وی خاطرنشان کرد: کسانی که مدعی آوردن رفاه برای مردم بودند امروز باید بگویند در حوزه های مختلفی مانند صنعت، کشاورزی، مسکن و … چه ارمغانی برای مردم آورده اند؟

دبیر سابق شورای عالی امنیت افزود: در صحنه انتخابات با تفکر انقلابی نباید اجازه دهیم  این عرصه به عرصه موج سواری یک عده با وعده هایی ناصادق تبدیل شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حل مشکلات کشور بیشتر از وعده دادن به تلاش، کوشش و مجاهدت و مهمتر این ها “راهبرد صحیح” نیاز دارد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت تاکید کرد: اینکه عده ای می گویند مسکن مهر طرح نامناسبی است باید درعوض برای تقاضاهای کشور از جمله مسکن ۸۰۰ هزار زوجی که در سال ازدواج می کنند راهکار جایگزین داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مسئولان دولت فعلی در موضوع مسکن باید پاسخ دهند در این چهار سال چقدر از ظرفیت این حوزه در ایجاد اشتغال استفاده شده است؟

دولت یازدهم از ظرفیت های فعلی کشور غافل است

جلیلی اظهار داشت: اگر ما مدعی هستیم که کشور ما دارای منابع غنی، معادن بزرگ، ظرفیت‌های بزرگ کشاورزی، شرایط مناسب جغرافیائی و ترانزیتی و همچنین نیروی انسانی لازم و جوان است که برای پیشرفت هر کشوری کفایت می‌کند  پس چرا با شرایط مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: کشور ما دارای نیروهای مومن، انقلابی ،تحصیل کرده و جوانی است که قابلیت‌های بسیاری را دارند اما باید پرسید چرا پس از گذشت چهار سال از دولت یازدهم هنوز شرایط مطلوب در کشور محقق نشده و به آن نرسیده‌ایم.

دبیر سابق شورای عالی امنیت عنوان کرد: اگر کسانی امروز با شعار امید وارد عرصه می‌شوند باید تکلیف خود را با ظرفیت‌‌های موجود در کشور معلوم کنند و بگویند در این چهار سال گذشته چه کرده‌اند و برای چهار سال آینده چه برنامه‌ای دارند.

وی عدم موفقیت دولت کنونی را ناتوانی آنها در استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود در کشور دانست و ابراز کرد: اگرچه دولت کنونی به پروژه مسکن مهر انتقاد داشت اما متاسفانه برای پیشبرد آن کاری انجام نداده و پس از گذشته چهار سال هنوز این برنامه ناتمام مانده است.

دبیر سابق شورای عالی امنیت درباره کاهش نقدینگی کشور نیز عنوان کرد: دولت فعلی با ۴۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی امور را به دست گرفت در حالی که امروز نقدینگی کشور به یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده ‌که دولت باید درباره آن توضیح دهد.

جلیلی با بیان اینکه اگر می‌گوییم تولید و اشتغال مهم است برای  این است که این موضوع راه حل داردافزود: سوال ما اینجا است که با شرایط موجود مسئولان امر نمی‌توانسته و یا نمی‌خواستند که کاری در این حوزه انجام دهند.

جلیلی اظهار داشت: چرا امروز ما نمی‌توانیم از سرمایه‌های اساسی کشور را استفاده کنیم آیا به این دلیل است که افراد نمی‌توانند یا اینکه این ظرفیت‌ها در کشور وجود ندارد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه ما نمی‌گوییم مسئولان کنونی نخواستند کاری انجام دهند، افزود: معتقدیم این افراد نمی‌توانند موفقیتی را برای کشور در عرصه‌های مختلف رقم بزنند.

وی با برشمردن امکانات و ظرفیت‌های عظیم کشور در عرصه فضای مجازی، کشاورزی، نفت و گاز، مسکن و با تاکید بر لزوم اصلاح نظام بانکی در کشور عنوان کرد: در هریک از عرصه های ذکر شده ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد و بستر استفاده از آنها نیز آماده است و تنها نیازمند یک مدیریت صحیح است تا اجرایی شوند…

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=410613
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل