دولت پیگیر شیوه های نفوذ دشمن باشد /سفارت انگلیس نباید به جاسو سخانه تبدیل شود
+ پ -
دولت پیگیر شیوه های نفوذ دشمن باشد /سفارت انگلیس نباید به جاسو سخانه تبدیل شود

امام جمعه پارسیان با اشاره به اجازه بازگشایی سفارت انگلیس در ایران گفت: باید مراقب تبدیل این سفارتخانه به جاسوسخانه و ابزار مهم برای پیگیری پروژه نفوذ باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، حجت الاسلام میرزایی در خطبه های این هفته به مناسبت هشتم شهریور سالروز شهادت مظلومانه رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم گفت: پدیده شوم تروریسم سالهاست که بر امنیت جهان سایه انداخته است،تروریسم معظل دیرینه ایست که برخی از ملتها بیش از همه آن را تجربه کرده اند.

 

 

ایشان افزود: بر اساس آمار جمهوری اسلامی ایران بیش از هفده هزار نفر را در مواجه با گروههای ترور از دست داده و بیش از ۵ هزار جانباز حاصل این ترورهاست و این سند زنده ای است از پشت پرده اقدامات وحشیانه مدعیان حقوق بشر که همه جهان باید بداند.

 

 

امام جمعه پارسیان تاکید کرد: نظام سلطه باید بداند که این اقدامات ضد انسانی نه تنها مانعی بر سر پیشرفت ایجاد نکرده بلکه بر عزم و انگیزه ملت ایران در ادامه مسیر عزت و استقلال افزوده است.

 

 

حجت الاسلام میرزایی در ادامه به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس اشاره و خاطر نشان کرد: باید مراقب تبدیل آن به جاسوسخانه و ابزار مهمی برای پیگیری پروژه نفوذ باشیم. وی در ادامه به برخی از مسائل تاریخی ایران و انگلیس اشاره کرد و گفت: اگر نگاهی اجمالی به روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس در تاریخ معاصر بیندازیم در می یابیم که انگلیس در همه این سالها با خباثت مثال زدنی و منحصر بفرد در مقاطع مختلف ضربات جبران ناپذیری را به ایران زده است ،جدا کردن افغانستان از ایران بر اساس پیمان پاریس ، تحمیل قرارداد رویترزکه بر اساس آن ایران به مدت ۷۰ سال کاملا به انگلیس فروخته شد، تحمیل قرارداد تالبوت به ایران که به حکم آیت الله شیرازی لغو شد ، تحمیل قرارداد دارسی به ایران برای اکتشافات ، استخراج و غارت منابع نفتی ، اشغال ایران در چارچوب حمله متفقین به ایران و تحمیل قحطی و فقر به ملت و وارد آوردن خسارات جان و مالی فراوان ، نقش مستقیم در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ ، همراهی با آمریکا برای سرکوب انقلاب اسلامی ملت ایران ، مشارکت در تحریم ایران ، مشارکت در فتنه ۸۸ تنها بخشی از اقداماتی است که دولت انگلیس در جهت منافع خود و علیه ایران انجام داده است .

 

 

 

امام جمعه پارسیان مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری از مسئولان و بویژه از قوه مجریه بر اساس اهمیت را بر شمرد و گفت: عدم اعتماد به نظام سلطه و مقابله با آنها، توجه به پیشرفت علمی کشور ،توجه به آرمانهای انقلاب و ایجاد تمدن نوین اسلامی ،استفاده از ظرفیت داخلی و حفظ منافع،استحکام بخشی درونی و تولید ملی از مهمترین خواسته های رهبر از مسئولان است.

 

 

 

وی اضافه کرد: در یک نگاه کلی به مطالبات به نظر میرسد که روح کلی و منطق حاکم بر این مطالبات خلاصه ی خود اتکایی به جای توجه به کشورهای خارجی برای پیشرفت می باشد ولذا امید به کشورهای دیگر به دور از تدبیر خواهد بود ایشان افزود: البته باید در نظر گرفت که مذاکرات اخیر ایران در رابطه با پرونده هسته ای و کار شکنی های صورت گرفته از طرف نظام سلطه خود گواهی بر این مدعا می باشد.

 

 

 

در پایان خطبه های این هفته حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان به انعکاس خبرهای غیر واقع در خبرگزاریها اشاره کرد و افزود:اشاعه دادن خبری که هنوز از نظر کارشناسی تایید نشده و صحت و سقم آن معلوم نیست ، کار بسیار ناپسندی است . وی تاکید کرد برادرانه همه خبرنگاران را نصیحت می کنم تا زمانی که در مورد خبری یقین ندارند از انتشار آن پرهیز کنند.

 

 

ایشان انعکاس خبری غیر واقع از بیماری آبزیان محدوده دریایی پارسیان در برخی خبرگزاریها را باعث ایجاد شبه و نگرانی در مردم و مسئولین خواند و خاطر نشان کرد: طبق گزارش آزمایشگاههای شیلات استان خدا را شکر این خبرها کذب است و سلامت آبزیان منطقه جای تردید ندارد.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff