دولت و ملت باید فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه آموزش و پرورش را اجرایی کنند / اولویت آموزش و پرورش هرمزگان ارتقا سطح اخلاق دانش آموزان
+ پ -
دولت و ملت باید فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه آموزش و پرورش را اجرایی کنند /  اولویت آموزش و پرورش هرمزگان ارتقا سطح اخلاق دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد:دولت و ملت باید با از تمام امکانات و ظرفیت ها فرامین مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش عملیاتی کنند.

محمد کرم پور ، مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان گفت:عنایت رهبر انقلاب به آموزش و پروش نشان دهنده اهمیت آموزش و جایگاه مقام معلم از منظر ایشان است.
وی با بیان اینکه هدف  آموزش و پرورش استان در راستای عملیاتی کردن فرمایشات رهبری است،افزود:فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)تکلیفی قانونی شرعی برای ماست و باید تحقق یابد.

کرم پور اظهار کرد:ارتقاء سطح دانش و اخلاق دانش آموزان در برنامه های آموزش و پرورش بوده و با تاکید رهبر انقلاب با سرعت و قوت بیشتری پیگیری خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه جمعیت کشور  غیر مستقیم  تحت نفوذ حوزه آموزش و پرورش است،تصریح کرد:از همه ظرفیت ها و امکانات برای  تقویت حوزه های اجتماعی و اثر گذار آموزش و پرورش در جامعه  استفاده خواهد شد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان به اشاره به نامگذاری سال به همدلی و همزبانی ملت و دولت،تاکید کرد:دولت و ملت باید با کمک یکدیگر فرامین مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش عملیاتی اجرا کنند و از تمام امکانات و ظرفیت ها در زمینه آموزش و پرورش استفاده شود.

 

 

وی با بیان اینکه در زمینه ارتقا دانش دانش آموزان برنامه های گسترده ای در نظر گرفته شده است، گفت:کیفی سازی آموزش و پرورش از تاکیدات رهبر انقلاب بود که باید میانگین استان هرمزگان در نمرات کتبی دانش آموزان سال سوم متوسط برسدو بیشتر از گذشته در دانشگاهها حضور بهم رساند.

 

کرم پور ارتقا سطح اخلاق دانش آموزان و مسائل پرورشی و تربیتی را اولویت اول آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: سازمان باید  مهارت های زندگی را در سطح گسترده به جامعه هدف خود آموزش دهد تا با پرورش مردان و زنان توانا آینده درخشانی برای کشور رقم بزند.
وی با اشاره به  توسعه نماز جماعت در مدارس و برگزاری مسابقات تفسیر و احکام در مدارس تصریح کرد:تعلیم وتربیت فرایندی است که از خانه یا حتی قبل از تولد شروع می شود و تا پایان عمر انسان ادامه دارد بر همین اساس آموزش آموزه های دینی و معارف به  دانش آموزان با همکاری حوزه ی علمیهدر مدارس اجرا می شود.

 

وی با بیان اینکه مدرسه خانه ی دوم  و خانه هم مدرسه ی اول است، خاطر نشان کرد:توانمند سازی  اولیای دانش آموز از برنامه های مد نظر آموزش و پرورش استان است که در این راستا از کارشناسان مطرح برای آموزش های اجتماعی به خانواده دانش آموزان استفاده می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff