دولت سعودی باید تکلیف مفقودان منا را مشخص کند/ وضعیت رسیدگی به حجاج نگران کننده است
+ پ -
دولت سعودی باید تکلیف مفقودان منا را مشخص کند/ وضعیت رسیدگی به حجاج نگران کننده است

امام جمعه اهل سنت کوشکنار با انتقاد از نقض قوانین عرف بین الملل توسط دولت عربستان گفت: دولت سعودی باید هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف مفقودان فاجعه منا اقدام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شیخ علی جمالی در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت : زائران خانه خدا ضیوف الرحمان به شمار می‌روند یعنی میهمانان خدا و متأسفانه دولت سعودی نتوانست از میهمانان خدا به شایستگی میزبانی کند.

 

 

وی وجود هزاران کشته و زخمی طی مراسم حج امسال را نشان از بی تدبیری دولت عربستان دانست و گفت: کشوری که درآمدهای سرشار نفت دارد و از هر زائری که به آن کشور مسافرت می‌کنند هزینه‌هایی دریافت می‌کنند و امروز به یکی از کشورهای ثروتمند دنیا تبدیل شده است انتظار می‌رود امکانات مناسب در اختیار قرار بدهد تا از بروز حوادث اینچنینی جلوگیری شود.

 

 

 

امام جمعه اهل سنت کوشکنار در ادامه افزود: وضعیت کنونی حج نگران کنند است و مردم اعتمادی به انجام مراسم حج ندارند و این در حالی است که مکه حرم امن الهی است و باید این امنیتی که وعده الهی است در آن محقق شود.

 

 

شیخ علی جمالی غرور و تکبر را یکی از عوامل ایجاد ازدحام و بروز فاجعه در منا دانست و تصریح کرد: همانگونه که همه دیدن کاروانی از خودروهای یک شخص باعث ازدحام جمعیت در گوشه خیابان آن هم در گرمای شدید عربستان شده و جان هزاران نفر انسان بی گناه گرفته شد.

 

 

امام جمعه اهل سنت شهر کوشکنار در ادامه گفت: دولت ها نسبت به افرادی که با کشورشان سفر می‌کنند تعهداتی دارند که انتظار می‌رود دولت عربستان به تعهد خود نسبت به زائران عمل کند.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff