تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 428049
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

دولت دوازدهم اجرای اقتصادی مقاومتی را در دستور کار قرار دهد/ حمله داعش به افغانستان سناریوی دشمن در حوزه قومی و دینی است

ائمه جمعه استان هرمزگان اظهار کردند:دولتمردان و وزرا با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و نگاه به ظرفیت های داخلی، اجرای اقتصادی مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده و با رانت خواری و فسادهای اقتصادی مقابله کنند.

دولت دوازدهم اجرای اقتصادی مقاومتی را در دستور کار قرار دهد/ حمله داعش به افغانستان سناریوی دشمن در حوزه قومی و دینی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان تاکید کردند:دولتمردان و وزرایی که از مجلس رای اعتماد می گیرند به شعار اقتصاد مقاومتی نگاه به درون کشور توجه داشته باشد و اجرای اقتصادی مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده و با رانت خواری و فسادهای اقتصادی مقابله کنند.

نمایندگان خود فروخته با سلفی گرفتن حقارت خود را نشان دادند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با اشاره به شروع کار دولت دوازدهم و پشت سر نهادن مراسم تنفیذ و تحلیف اظهار کرد: چنان که بارها ریاست جمهوری مطرح نموده، فصل همدلی و خدمت در فرصتی دیگر که مردم با رأی و مقام معظم رهبری با تنفیذ به وجود آوردند، آغار گردید.

وی افزود: با توجه به شرایط امروز منطقه و نقشه های پنهان و آشکار دشمنان قسم خورده ملت ایران، بیش از هر زمان انتظار می رود که از همه ظرفیت های داخلی برای پیشرفت و تعالی کشور استفاده و باعث ناامیدی معاندینی شوند که آرزوی پوچ نابودی نظام اسلامی را در سر می پرورانند.

میرزایی گفت: تشخیص درست اوضاع و تن ندادن به فشارهای مرموز بدخواهان ملت ایران به ویژه سران فتنه ای که در سال ۸۸  به انقلاب اسلامی ظلم کرده و باعث خرسندی جبهه استکبار شدند، رمز موفقیت دولت دوازدهم خواهد بود.

امام جمعه پارسیان تصریح کرد: مردم با بصیرت هیچ گاه انگیزه ناخالص فتنه گران را فراموش نمی کنند، که از طرفی مدعی راه امام هستند ولی هیچ عکس العملی نسبت به عبور از خطوط قرمز نظام نشان ندادند همچنین هیچ تضمینی برای پایان دادن به شیطنت هایشان علیه نظام اسلامی وجود ندارد.

وی با اشاره به ماجرای تأسف بار سلفی حقارت چند نماینده در مجلس با فدریکا موگرینی تاکید کرد: مردم ایران با تمام اختلاف سلیقه هایی که دارند، نسبت به این مسائل که غرور و عزت ملی را زیر سوال می برد حساسند و به آسانی از آن عبور نمی کنند.

حمله داعش به افغانستان سناریوی دشمن در حوزه قومی و دینی است

خطیب نماز جمعه پارسیان با گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم، شهید حججی، ادامه داد: شهید حججی برای مقابله با تکفیری ها و سلفی ها این گونه عزیز شد اما عده ای نماینده خود فروخته غربی با سلفی گرفتن حقارت خود را نشان دادند که امید می رود مسئولان مجلس شورای اسلامی در مقطع ارزیابی کابینه دولت دوازدهم از حواس پرتی بیرون آمده و این جایگاه مقدس را ترمیم نمایند.

میرزایی با اشاره به حمله وحشیانه طالبان و داعش به منطقه استراتژیک میرزا اولنگ در ولایت سر پل افغانستان، تصریح کرد: زیر بار حاکمیت داعش نرفتن جرم این مردم بی گناه بود و این جنایت می تواند پرده تازه ای از سناریوی دشمنان اسلام برای کشاندن جنگ به حوزه های قومی و دینی با هدف تکه تکه کردن جغرافیای جهان اسلام باشد.

امام جمعه شهرستان پارسیان با انتقاد از عملکرد دو فوتبالیست ایرانی و  بازی با تیم اسرائیل، ضمن محکومیت این رفتار که باعث موج خوشحالی رسانه های صهیونیستی شد، عنوان کرد: این رفتار، خلاف مرام پهلوانی در ورزش بود و این دو بازیکن شریک جرم همه خیانت های رژیم صهیونیستی هستند.

وی با تبریک ۲۳ مرداد سالروز پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان بر ارتش جنایتکار رژیم  مجعول صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه سال ۸۵ و نام گذاری روز مقاومت اسلامی گفت: درس جنگ ۳۳ روزه این بود که تنها راه پیروزی مقاومت، توکل به خدا و نترسیدن از دشمن است و ملت های آزاده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یک بار دیگر نتیجه مقاومت را دیدند که در مقابل تجاوزگر، راهی جز مقاومت نیست.

خطیب نماز جمعه پارسیان  با تبریک ۲۶ مرداد، آغاز بازگشت افتخار آفرین اولین گروه از آزادگان ۸ سال دفاع مقدس به میهن اسلامی اظهار کرد: با وجود شرایط سخت اسارت، آزادگان سرافراز از اعتقادات و دلبستگی با امام و انقلاب در مقابل دشمن، ذره ای عقب نشینی نکردند.

میرزایی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و تخریب برخی از مدارس خاطرنشان کرد: شورای آموزش وپرورش و کارشناسان دلسوز برای سلامت دانش آموزان فکر عاجل کنند و در کمیته برنامه ریزی هم اولویت به تکمیل و احداث مدارس باشد.

پیروی قاطع از ولایت و حضور آگاهانه مردم در صحنه رمز بقاء جمهوری اسلامی است

حجت الاسلام حسن علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی گفت: پیروزی حزب الله لبنان با جمعیت اندک در مقابل جمعیت کثیر تا دندان مسلح اسرائیل غاصب نشان داد هر جا صبر و مقاومت پیشه کنید پیروزید.

خطیب جمعه کیش با اشاره به سالروز بازگشت سرافرازانه دلیرمردانی که سال ها در اسارت در زندان های رژیم بعث عراق به سر برده بودند، اظهار کرد: بازگشت سرافرازانه آزادگانی که ۸ سال دفاع مقدس در شب های سخت عملیات حاضر شده و سنگر به سنگر پیشرفت کرده بودند؛ به کشور پس از سالها ایستادگی در برابر تهدید،تحقیر و شکنجه از افتخارات ملت ایران است .

علیدادی ادامه داد: پیروی قاطع مردم از امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب همچنین حضور آگاهانه مردم در صحنه موجب شده که دشمن همواره از جمهوری اسلامی در هراس باشد.

وی تصریح کرد: وقتی مردم قاطعانه پیشتیبان ولایت فقیه و امام جامعه بودند استبکار جهانی از جمهوری اسلامی در هراس است و ترس اصلی زمانی است که مردم فرمایشات ولی فقیه خود را عملیاتی کنند.

امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه هر جا مردم حضور جدی، با بصیرت و آگاهانه داشته اند دشمن در همان نقطه عقب نشینی کرده است، افزود: این دو مولفه رمز پیروزی و بقای جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت های دوره دوازدهم ریاست جمهوری در کشور و معرفی وزرا به مجلس توسط رئیس جمهور تاکید کرد: باید دولتمردان و وزرایی که از مجلس رای اعتماد می گیرند به شعار اقتصاد مقاومتی نگاه به درون کشور توجه داشته باشد و اجرای اقتصادی مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده و با رانت خواری و فسادهای اقتصادی مقابله کنند.

وی افزود: فقرزدایی، توجه به اشتغال، خروج از رکود به معنای واقعی کلمه باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

امام جمعه کیش با تاکید بر این که دولت باید از برجام متناسب با شأن مردم دفاع کند، گفت: باید کسانی که به دنبال فتنه گری در کشور هستند شناسایی و برخورد شود.

علیدادی خطاب به دولت دوازدهم خاطر نشان کرد: با توکل به خدا و صبر همانگونه که امروز کشور در مسیر توسعه قرار گرفته است هر روز برای مردم فهیم، وظیفه شناس و با بصیرت جمهوری اسلامی خدمت جدیدی عرضه کنید.

مهره چینی در نظام اسلامی معنایی ندارد

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی، امام جمعه شهرستان بستک دوری از گناه، اطاعت از دستورات اسلام و ائمه را لازمه مسلمانی دانست و گفت: اسلام به دنبال مسلمان شناسنامه ای نیست بلکه به دنبال عمل اسلامی می باشد از این رو وظایف انسان در قرآن کریم به عنوان موجودی مسئولیت پذیر مشخص شده است.

 

امام جمعه شهرستان بستک خطاب به استاندار هرمزگان، با اشاره به بی تدبیری برخی از مدیران کل در انتصاباتشان افزود: در جمهوری اسلامی ایران نگاهها همه جانبه بوده و به صورت قشری و گروهی عمل نمی شود اما متاسفانه مدتی بر خلاف این روال عمل می شود و این مسئله باعث نارضایتی مردم شده است.

 

قائدی افزود:  افراد دخیل در مسائل  سیاسی مراقب رفتار خود باشند و از اعمال نفوذ در بعضی از ارگان ها دست بردارند والا  همانند کف روی آب حذف خواهند شد زیرا در نظام اسلامی مهره چینی بی معناست و مردم ایمان، تخصص ، تعهد به نظام اسلامی و ولایت فقیه را اصل می دانند.

 

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به طرح جدید آمریکایی ها برای بازدید از مراکز نظامی ایران را بهانه ای برای خروج از برجام دانست و تاکید کرد: غرب به دنبال طرح و بهانه های بدون هزینه هستند که دولتمردان جمهوری اسلامی باید قاطعانه جلوی آمریکایی ها بایستند و اجازه این سخنان را به آنها ندهند.

 

دولت مردان به دنبال مطالبات رهبری و حقوق مردم باشند

حجت السلام علی بهروزه، امام جمعه بشاگرد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه،با اشاره به ثمره های تقوا گفت:تقوا جنبه پیشگیری و درمانی دارد لذا انسان با تقوا با مساعدت پروردگار از هر گرفتاری و اندوهی دور است.

امام جمعه بشاگرد با بیان این که  تقوا سر چشمه رستگاری است،افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند:«در دنیای پر از مصائب خداوند اهل ایمان را بدون واسطه شفاعت میکند».

بهروزه ضمن اشاره به هفته حقوق  بشر اسلامی و کرامت انسانی، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی را باید به تمام دنیا صادر کرد و به جای رضایت مشرکان برای ترویج دین اسلام، به دنبال رضای خدا بود.

وی بیان کرد:نهاد های حقوق بشری در راستای منافع شخصی و سود جویی  ابر قدرت ها ساخته شده اند که طبق فرمایشات معظم له «بحث حقوق بشر بهانه ای به منظور به زانو در آوردن مسلمان و و تضعیف دین اسلام است».

امام جمعه بشاگرد با اشاره به تهدیدات لفظی امریکا و کره شمالی اظهار کرد: نکته ای که رهبران کشور های مستقل به آن پی برده اند این است که زبان صحبت با امریکا، مذاکره نیست و زبان قدرت و تهدید  است.

بهروزه گفت:انتظار می رود دولت مردان  با استفاده از تجربات گذشته به دنبال مطالبات رهبری و حقوق مردم باشند و به جای برون گرایی و چشم دوختن به غرب از ظرفیت های داخلی و قدرت نیروی انسانی بهره گیرند.

وی با اشاره به روز خبرنگار خاطر نشان کرد: فعالان خبری در راستای عدالت رسانه ای بین نهاد های دولتی و حاکمیتی تفاوتی قائل نشوند و با سرعت بیشتر و جهادی تر صدای مردم را به گوش مسئولان برسانند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=428049
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,580 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی