دولت در زمینه صادرات ایرانی تلاش کند نه واردات/ اشتغال و بهبود وضعیت مردم نگاه اول مسئولین باشد
+ پ -
دولت در زمینه صادرات ایرانی تلاش کند نه واردات/ اشتغال و بهبود وضعیت مردم نگاه اول مسئولین باشد

اقتصاد دان و استاد دانشگاه الزهرا با اشاره به لغو احتمالی کل تحریم ها بعد از توافق نهایی گفت: حرکت سیاستگذاران دولت باید به سمت ورود کالاهای ایرانی به بازار خارجی باشد و موضوع اشتغال جوانان در اولویت کاری مسئولین قرار گیرد.

حسین راغفر اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی هرمز با اشاره به کم و کاستی های اقتصادی در زمان قبل از توافق هسته ای گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و احتمال برداشته شدن کامل تحریم ها سیاستگذاران اقتصادی باید با داشتن یک برنامه روشن بهترین بهره ممکن را ازاین فرصت ببرند.

 

 

وی افزود : با لغو محدودیتهای موجود در صادرات کالا می توان از فرصتهای پیشرفته استفاده کرد و با تقویت کارهای اقتصادی داخل مشکلاتی که در سال های گذشته در کمبود و عدم دسترسی به مدرن بودن در موضوعات صنایع اصلی مانندنفت و گاز را جبران کرد.

 

 

راغفر با توجه به عقب ماندگی های موجود در صنایع اصلی گفت :باید همه ی عوامل لازم برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم فراهم شود و با برنامه ریزی مناسب و امکان سرمایه گذاری اشتغال جوانان در اولویت کار دولت قرار گیرد.

 

 

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا در ادامه افزود : به دلیل وجود تحریم ها و بالا بودن قیمت ها درطی سالهای گذشته مشکلات و فشار زیادی به قشر مردمی جامعه وارد شده ، که معضل توروم از جمله این مشکل هاست و با لغو تحریم ها کمک به وضعیت معیشتی مردم باید انجام شود.

 

 

وی یکی از راه های خروج از رکود اقتصادی را افزایش سرمایه گذاری در داخل کشور دانست و افزود : زمانی که سرمایه گذاری در ایران افزایش یابد و ایجاد اشتغال را بالا ببرد ، دولت نیز نیازمند برنامه منسوبی است ، که اعضای دیگر دولت مانند قویه مقننه در عملی شدن ان باید یاری دهنده باشند.

 

 

راغفر گفت : با برداشتن تحریم ها امکان دسترسی تجار ایرانی برای فروش کالاهای تولیدی به بازار های خارجی فراهم می شود و شرکت های خارجی می تواند وارد بازار ایرانی شوند .

 

 

وی افزود : با افزایش صادرات کالاهای ایرانی و تقاضا کننده از کالاهای تولید داخلی قیمت ارز کاهش پیدا می کند که این موضوع به بهبود زندگی مردم بیشتر کمک کرده و با ایجاد فضای کسب و کار رقابتی در کشور فرصت رشد همگانی برای تمامی مردم فراهم می شود.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff