دولت تدبیر و امید سیاست مالی انقباضی را در پیش گرفته/ پرداخت مطالبات پیمانکاران راه حل تقویت بخش خصوصی
+ پ -
دولت تدبیر و امید سیاست مالی انقباضی را در پیش گرفته/ پرداخت مطالبات پیمانکاران راه حل تقویت بخش خصوصی

دکتر جادری استاندار هرمزگان سیاست مالی دولت تدبیر و امید را سیاست انقباضی دانست که نتیجه آن بر عکس سیاست مالی انبساطی موجب کاهش تورم و خروج کشور از رکود خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دکتر جادری استاندار هرمزگان ضمن تبریک عید غدیر گفت: انشالله خداوند عنایت فرماید و ما بتوانیم واقعیت واقعه غدیر را درک کنیم، چون این واقعه یک حرکت عظیم الهی در راستای ولایت است که با دستور خداوند تبارک و تعالی، حضرت محمد(ص) مامور شدند تا ولی امر را به مسلمانان و جهانیان معرفی نمایند.

 

استاندار هرمزگان گفت: در سایه این دولت کریمه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در طی این سه سال گذشته توجه ها به این سمت رفته که بخش خصوصی باید تقویت شود و راهبرد تقویت بخش خصوصی اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی می باشد که همیشه مد نظر بوده و در تمام گفتمان ها بر آن تاکید فراوانی شده است و تمام ابزار و امکانات باید به کار گرفته شود تا هم بخش خصوصی تقویت شود و هم اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

 

دکتر جادری خطاب به دستگاه های اجرایی استان گفت: یکی از راهکارهای تقویت بخش خصوصی پرداخت مطالبات پیمانکاران می باشد که با پرداخت این مطالبات جبران زحمات پیمانکارانی که پروژه های مارا ساخته و به مرحله بهره برداری رسانده اند نماییم.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به پنج هزار پروژه عمرانی  نیمه تمام در کشور عنوان کرد: در استان هرمزگان هم به همین صورت می باشد و مانند سایر استان ها طرح های نا تمام زیادی وجود دارند که برای تکمیل این پروژه های عمرانی حداقل چهارصد هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

 

وی با اشاره به اینکه سهم استان هرمزگان از اعطا تسهیلات به واحد های نیمه فعال صنعتی و کشاورزی ۳۰۴ مورد بود افزود: از این تعداد واحد صنعتی و کشاورزی نیمه فعال، با تلاش همکاران و مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه توانستیم ۲۹۷ واحد را شناسایی و به آنها اعطا تسهیلات نماییم و در این خصوص رتبه اول را در کل کشور به خود اختصاص داده ایم.

 

استاندار هرمزگان تاکید کرد: دولت تدبیر و امید سیاست مالی انقباضی را در پیش گرفته است نه انبساطی،زیرا سیاست مالی انبساطی موجب افزایش تقاضا می گردد و پول را در جامعه افزایش می دهد و نتیجه ای جز افزایش تورم نخواهد داشت ولی در سیاست مالی انقباضی دولت پول را از جامعه جمع می کند و باعث کاسته شدن میزان تورم و همچنین خارج شدن از رکود می شود.

 

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff