دولت برای جلوگیری از تکرار حوادث چند روز گذشته چاره اندیشی کند/موقوفات شهرستان رودان نیاز به توجه بیشتری دارد
+ پ -
دولت برای جلوگیری از تکرار حوادث چند روز گذشته چاره اندیشی کند/موقوفات شهرستان رودان نیاز به توجه بیشتری دارد

امام جمعه رودان گفت: حوادثی که در چند روز گذشته برای هموطنان ما در حادثه برخورد دو قطار وبارش سنگین برف و باران در استانهای شمالی رخ داد بسیار دلخراش بود و دولت باید چاره اندیشی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  رودان نیوز؛حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد، امام جمعه شهرستان رودان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) در خصوص تقوا اظهار کرد:حضرت علی (ع) می فرمایند؛هرگاه خواستید تقوا پیشه کنید باید از حرام الهی پرهیز کنید.یعنی از چیزی که خداونداو را حرام دانسته است دوری کنید .

وی با اشاره به حوادثی که در چند روز گذشته برای هموطنان ما در حادثه برخورد دو قطار وبارش سنگین برف و باران در استانهای شمالی افزود: در برخورد دو قطار،دولت نشان داد که هیچ تدبیری برای حوادث این چنینی نداشت زائرین علی ابن موسی الرضا (ع) در آتش سوختند و هیچ یک از مسئولین پاسخگو نبودند.

امام جمعه رودان عنوان کرد: همچنین در مسئله بارش سنگین برف در استانهای شمالی که پیش بینی نکرده بودند و دولت نتوانست سرعت عملی داشته باشد و کمک رسانی به مردم با تاخیر صورت گرفت و حوادثی که در مرز مهران برای زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) پیش آمد نشان از بی تدبیری دولتمردان است. توقع مردم از دولتها، رفاه و آسایش است و عملکرد دولت را مردم ارزیابی می کنند.

تاج زاد بیان کرد: بعد از گذشت چندین ماه رهبری و ملت شریف ایران اسلامی منتظر برگشت حقوق های نجومی به بیت المال هستند این مطالبه مردم است که متاسفانه هم دولت و مجلس از کنار این موضوع به راحتی گذشتند،در زمینه اقتصاد مقاومتی چه اقدامی انجام شده و در همین شهرستان رودان آیا شهرک صنعتی فعال است ؟

وی درادامه به ۱۶ آذرماه روز دانشجو اشاره و تصریح کرد: در روز شانزدهم آذرماه ۱۳۳۲جمعی از دانشجویان در مقابل سیاست های آمریکای جنایتکار تظاهرات کردند و شهید شدند که این روز این پیام را داشت که دانشجو در مقابل ظلم و ستم باید بایستند،به تعبیر مقام معظم رهبری دانشگاه مورد تهاجم فرهنگی و توطئه های دشمنان قرار گرفته است که دانشجویان باید یادو خاطره شهدای دانشجو را گرامی بدارند و راه آنان را دنبال کنند.

امام جمعه رودان درادامه ضمن گرامی داشت روز نیروی دریایی یادآور شد: روز نیروی دریایی روزی است که دلاورمردان غیور ما در دریا با کمترین امکانات با نیروی دریایی تا دندان مسلح رژیم بعث عراق مقابله کرد و ضربه محکمی به آنان وارد ساخت و تجهیزات زیادی از آنان را نابود کردو شربت شهادت را نوشیدند و به شهادت رسیدند،یادو خاطره این عزیزان را گرامی می داریم .

تاج زاددر پایان ضمن گرامیداشت دهه وقف خاطر نشان کرد: وقف انسان را همیشه تا پس از مرگ هم زنده نگه می دارد و پرونده او باز می ماند،وقف مسئله زیبایی در اسلام است مامی توانیم در زمینه های مختلف وقف کنیم و جایگاه خوبی در نزد خداوند بدست بیاوریم .متاسفانه موقوفات شهرستان رودان در وضعیت خوبی به سر نمی برند و با توجه به درآمد زیادی که دارند مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته اند به طور مثال از درآمد موقوفات امامزاده سید سلطان محمد  می توانستند بارگاه زیبایی برای آن حضرت بسازند که مورد غفلت واقع شده است.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff