تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 350283
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو/رئیس دانشکده حضرت زینب(س) تهران:

دولت برای ارزش های اصیل درحوزه فرهنگ ارزشی قائل نیست/ اقدامات دستگاههای انقلابی درامر حجاب تاثیر منفی داشته است

رئیس دانشکده حضرت زینب(س) بابیان اینکه تشخیص اشتباه در جامعه باعث تجویز اشتباه می شود، بیان کرد: در حال حاضر هیات دولتی مشغول انجام امورات کشور است که نگاهش به بایسته های فرهنگی و ارزش های اصیل در حوزه فرهنگی صفر دارد.

دولت برای ارزش های اصیل درحوزه فرهنگ ارزشی قائل نیست/ اقدامات دستگاههای انقلابی درامر حجاب تاثیر منفی داشته است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛معصومه حاج حسینی، رئیس دانشکده حضرت زینب(س) تهران در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس، با بیان اینکه انسان خود ساخته می تواند تاثیرگذار باشد، گفت: حرفهای سنجیده و راهکارهای مناسب در عرصه عمل موفق می شود اما حرف نامناسب و بدون در نظر گرفتن حیطه عملی نه تنها موفق نمی شود بلکه تاثیر بسزایی هم نخواهد داشت.

وی افزود: اگر بخواهیم جامعه رو به سمت اهداف مثبت و عالیه را  راهبری کنیم باید به خود پرداخته و از مناسبتهای پیش رو بهره بصیرتی برده  و تدبر کنیم حالبا توجه به مسایل روز بایستی بررسی کرد که زن و  ماموریت وی در خانوده در کدام نقطه بوده است.
رئیس دانشکده حضرت زینب(س) اظهار کرد: اگرچه نقطه آغاز برنامه های طراحی شده از خانواده آغاز می شود اما می تواند قابل تعمیم به دهکده، روستا، محله و شهر باشد که در صورت فهم نادرست شرایط فرهنگی مارا دچار اشتباه  راهبردی می کند بعبارتی اشتباه راهبردی، اشتباه عملیاتی درپی دارد و نسخه درمان متفاوت است و متناظر با مساله نیست.
حاج حسینی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی باید ابتدا اتفاقی که عارض شده و از آن رنج می بریم را شناخته چون اشتباهات و تجویز اشتباه  راه حل های نادرست  و مقوم غلط را ایجاد می کند.
وی با اشاره وضعیت بدحجابی یا بی حجابی که همه کشور با شدت و ضعف دچار این مساله هستند، بیان کرد: هرچه به سمت جلو حرکت می کنیم نه تنها اوضاع حجاب جامعه بهتر نمی شود بلکه بدتر می شود در حالی که دستگاههای انقلابی اقدامات بیشتری را نسبت به سال های گذشته انجام می دهند اما اثر گذاری ها منفی است.
رئیس دانشکده حضرت زینب(س) ادامه داد:  اگر تشخیص درست باشد حداقل باید در وضع ثابت باقی بماند نه اینکه با گذشت زمان شاهد موج  جدیدی باشیم لذا بایستی با رجوع به عقل قضاوت کنیم که این راهی که انتخاب شده است تا چه اندازه ما را به جامعه هدف خود نزدیک می کند.
حاج حسینی گفت: در سالهای اخیر عمده رویه برای مقابله با این ناهنجاری و هجمه سنگین چه چیزی بوده است و موثرترین و  مهم ترین اقدامات در این زمینه چه بوده و چرا تاثیر گذار نبوده است چون وجود خانه های فساد در ماه رمضان غوغا می کند مراجعه به سایتهای ضداخلاقی از ایران رکورد جهانی می زند لذا باید بررسی کرد  تشخیص چگونه بوده و چرا مجموعه اقدامات ما در حالت عقبگرد بوده است که نشانگر اشتباه در ریشه یابی مسائل و مشکلات می باشد.
وی افزود: ریشه یابی مساله حجاب در نبودن تنوع کالای حجاب، طراحی ها و مدهای جدید نیست اینها درمانگر نیست چون به اصل ریشه توجه نشده است و ذائقه فرد را  نسبت به حجاب تغییر داده و ذائقه مردم در اثر طبعشان تغییر می کند.
رئیس دانشکده حضرت زینب(س)  با بیان بیان اینکه تشخیص اشتباه در جامعه باعث تجویز اشتباه و تبدیل به جریان می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیات دولتی مشغول انجام امورات کشور است که  نگاهش به بایسته های فرهنگی و ارزش های اصیل در حوزه فرهنگی صفر دارد.

 

 انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=350283
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی