دولت باید با حمایت از مادران شاغل به افزایش جمعیت کمک کند / بی تمایلی زنان شاغل به فرزندآوری
+ پ -
دولت باید با حمایت از مادران شاغل به افزایش جمعیت کمک کند / بی تمایلی زنان شاغل به فرزندآوری

یک کارشناس امور زنان با اشاره به لزوم حمایت از مادران شاغل گفت: دولت باید از مادران شاغل حمایت کند و آن ها را برای ایفای نقش های اجتماعی و وظایف مادری و همسری یاری کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه حامی زاده در گفت و گو با خبرنگار سور یاس ؛ حمایت از مادران شاغل را گامی مثبت در افزایش جمعیت و باروری دانست و گفت: دولت باید با حمایت از مادران شاغل به افزایش جمعیت کمک کند .

وی افزود: زن ایرانی امروزه این توان را در خود احساس می کند که علاوه بر ایفای نقش مادری و همسری در بیرون از خانه نیز به ایفای نقش های اجتماعی بپردازد و در خانه و خانواده به ایفای نقش مادری پراخته شود و مدیریت خانه و فرزند را به عهده بگیرد.

این فعال اجتماعی تأکید کرد: اگر از زنان شاغل به لحاظ اجتماعی به خوبی حمایت شود نسبت به تولد فرزند بی تمایل نمی شوند و دولت باید از مادران شاغل حمایت کافی را داشته باشد تا آنها نگران بعد از مرخصی زایمان نباشند و آنها را برای ایفای نقش های اجتماعی و وظایف مادری و همسری یاری کند.

حامی‌زاده گفت: دولت موظف هست شرایط مطلوب رفاه و امنیت را برای خانواده فراهم کند تا سنگینی این وظیفه تا حدودی از خانواده‌ها برداشته شود در بحث معیشت فرزندان و از نظر شرایط اقتصادی، آموزشی و پرورشی را برای خانواده‌های ایرانی بهبود ببخشد تا تک فرزندی و خانواده‌های کوچک شکل نگیرد که متاسفانه در حال حاضر در جامعه شاهد آن هستیم که خانواده‌های ۳ نفره زیاد داریم .

این کارشناس مسائل زنان اظهار داشت: اگر با برنامه ریزی صحیح ، بودجه‌های کلانی را که صرف مخارج بیهوده می شود صرف سرمایه گذاری در کارهای تولیدی ، بهداشتی و آموزشی به کار گرفته شود با همین امکانات موجود در جامعه نه بیشتر از آن بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه حل خواهند شد.

وی اظهار داشت: با شعا ر و تبلیغات ما افزایش جمعیتی در جامعه نخواهیم داشت ، مقام معظم رهبری مسئله کثرت جمعیت را به عنوان یک مسئله ضروری مطرح فرمودند و فرمودند : من معتقدم که کشور ما با امکاناتی که داریم می تواند صد وپنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد و ما باید در سیاست تحدید نسل تجدید نظر کنیم .

این فعال اجتماعی و پژوهشگر مسائل اجتماعی تاکید کرد: سیاست گذاران حوزه زنان و خانواده باید تلاش کنند برای اتخاذ تدابیری برای تشویق زوج های جوان برای فرزند آوری و باید عواملی که باعث بی تمایلی زوج های جوان و به ویژه زنان به فرزند آوری شده برای حل آن فکری شود .

 

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff