تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 347160
تاریخ انتشار:جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

دولتمردان گزارش واقعی عملکرد خود را به مردم ارائه دهند/ جامعه بدون انتقاد سازنده جامعه ای مرده است/ دولتمردان به فکر رفع مشکلات مردم باشند

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه جامعه بدون انتقاد سازنده جامعه ای مرده است، اظهار کردند: دولت اسلامی باید مردمی باشد و دولتمردان به فکر رفع مشکلات مردم باشند.

دولتمردان گزارش واقعی عملکرد خود را به مردم ارائه دهند/ جامعه بدون انتقاد سازنده جامعه ای مرده است/ دولتمردان به فکر رفع مشکلات مردم باشند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی، امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: بهترین سعادت در گرو همین تقواست و بهترین آرامش‌ها در گرو توجه به دستورات خدای متعال است.

وی با بیان اینکه یمن همیشه مورد ظلم و تجاوز و تفکرات بنی امیه ای بوده است؛ افزود: در گذشته یمن به دلیل عشق و ارادت شان به امیرالمومنین به صورت فراگیر و جدی مورد تبع و تجاوز واقع می شدند.

امام جمعه موقت بندرعباس ماندگاری یک حکومت و نظام را اقدام همگانی برای آبادانی و عمران یک جامعه عنوان کرد و گفت:ما هر چه در این جهان داریم به برکت چهار عنصر مهم است که از جمله انسجام؛ اطاعت از رهبری و وفاداری ملت نسبت به نظام و انقلاب و رهبری و تلاش ملت برای ساختن کشور و ملت است و هر بخشی از این چهار رکن اگر بلغزد انقلاب شکست می خورد و لطمه می بیند و جامعه دچار آسیب می شود.

تقوی با اشاره به حادثه ۲۸ مراد روز های ننگین انگلیسی ها و آمریکایی ها، تصریح کرد: آمریکایی های جنایت کار و انگلیس های خبیث همین بوده و هستند و خواهند بود و اخیرا یک کنفرانسی را می خواستند برگزار کنند در داخل کشور جمهوری اسلامی همایش برگزار می کنیم و ما باید بگوییم کی باید در این همایش  بیایید و چه کسی نیایید و آنهایی نیایید که طبق احکام بین المللی حکم ممنوع ورودی به کشور انگلستان دارند درداخل کشور جمهوری اسلامی و در سرزمین ما اینها برای ما تعیین و تکلیف کنند.

وی ضمن انتقاد از روزنامه در خصوص  واکنش آنها  نسبت به حادثه ۲۸ مرداد ؛ اضافه کرد: بعضی از روزنامه ها  یک کلمه از آمریکا و انگلیس و قصه کودتای ۲۸ مرداد در روزنامه هایشان ذکر نکردند اما با همه وجود به امام جمعه مشهد حمله می کنند و این خیانت است که نگوییم آمریکا جنایت کار است .

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به روز جهانی مسجد بیان کرد: با مسجد جوانان ما سعادتمند می شوند متولیان مساجد برای رونق فعالیت های فرهنگی تلاش می کنند مساجد در اختیار گروه خاصی نمی تواند قرار بگیرد باید همه حضور داشته باشند جوانان بیشتر مساجد را اداره کنند نیازهای مسجد اولا توسط مردم و اگر برای ما ممکن نیست  توسط توسط حکومت اسلامی باید تامین شود.

تقوی ادامه داد: من توجیه نیستم چطور پول فرهنگسرا باید دولت بپردازد و پول مسجد را مردم بدهند اگر باید مسجد جامع شهر معطل بماند امام جمعه استان هرآنچه از دستش بر می آمده انجام داده است و بقیه آن مسئولان و دولتمردان و مسئولان عالی مقام دست به دست هم دهند و مسجد را تمام کنند.

وی با اشاره آغاز هفته دولت که منتهی به سالروز شهادت شهیدان والا مقام چون شهید باهنر و شهید رجایی؛ خاطرنشان کرد: تلاش های وسیع و فراگیری را مسئولان والا مقام انجام داده اند و در حال انجام است در شرایطی که محدویت های قابل ملاحضه ای در جامعه حاکم  است اما مسئولان والا مقام هرمزگان نهایت تلاش را انجام می دهند .

امام جمعه موقت بندرعباس گفت: دولتمردان خدماتی که انجام می دهند به اطلاع مردم برسانند که چه کارهای خوب و شایسته ای در حال انجام است یک کار بزرگ که دو الی ۳ سال انجام شده است که انتهای آن یک خبر ۳۰ ثانیه ای است.

 

 استقلال سیاسی با عدم اعتماد به آمریکا صورت می گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان درخطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان با دعوت مردم به تقوای الهی ، واگذار کردن امور به خداوند را نشانه اعتماد به خدا دانست و تأکید کرد: خداوند صلاح انسانها را می داند ، پس به قضا و قدر خالق هستی تسلیم شویم در غیر این صورت به خالق هستی توهین کردیم .

میرزایی در ادامه با اشاره به جنایتهای رژیم آل خلیفه گفت:رژیم مستبد و دیکتاتور آل خلیفه با حمایت و پشتیبانی همه جانبه استکبار جهانی و توطئه و برنامه‌ریزی شیطانی آل سعود جنایتکار و کودک کش ، بر اقدامات سرکوب گرانه خود علیه علما و شخصیت های سیاسی و حقوقی افزوده است، لذا در این شرایط حساس و بحرانی شایسته است ضمن افشای جنایات رژیم آل سعود و آل خلیفه، از مظلومیت این مردم مسلمان و پیرو اهل بیت(ع) دفاع شایسته ای به عمل آید به طوری که پیشنهاد می گردد تمام مسلمانان جهان روابط اقتصادی و تجاری خود را با این دو رژیم قطع کنند و از سران کشورهای اسلامی و مجامع بین المللی خواستار حمایت از مردم مظلوم بحرین و محکومیت آل خلیفه و آل سعود شوند.

خطیب نمازجمعه پارسیان، توصیه های مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) به دولتمردان را در آستانه هفته دولت یادآور شد و اظهار کرد: استقلال در اقتصاد ، تنها با اقتصاد مقاومتی و استقلال سیاسی با اعتماد نداشتن به آمریکا صورت می‌گیرد همچنان که در برجام بر همه مشخص شد که آمریکا در هیچ زمینه ای قابل اعتماد نیست.

وی با یادآوری ۳۱ مرداد روز جهانی مسجد گفت :مسأله اول جهان اسلام قدس شریف است.

 

امام جمعه شهرستان نیاز امروز جامعه اسلامی را فرهنگ مسجدی عنوان کرد و گفت:علی رغم نقش کلیدی و تعیین کننده مسجد در انقلاب ها به ویژه انقلاب اسلامی، اما کمترین جایگاه را در فرآیند سیاسی و فرهنگی جامعه دارد.

امام جمعه پارسیان با تشکر از مجاهدت سربازان گمنام امام زمان (عج) در انهدام گروه تروریستی در کرمانشاه بیان کرد: آمریکا برای بر هم زدن امنیت ایران برنامه نیابتی دارد .

میرزایی به بهانه روز صنعت دفاعی ، اقتدار و امنیت کشور را در سایه توانمندیهای صنعت دفاعی دانست.

وی  از برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز شهرستان و سفره اطعام علی بن موسی الرضا(ع) و حضور مدیر کل محترم ورزش و جوانان در جهت ساماندهی هییت های ورزشی تشکر و قدردانی کرد.

 

مردم منتظر برخورد سریع دولت با متخلفان حقوق‌های نجومی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی به نقل از مــــرواریــــد نـــیـــــوز؛ حجت الاسلام حسن فقیهی فر، امام جمعه موقت بندرلنگه در خطبه های نماز جمعه این هفته با سفارش به تقوا الهی گفت: رسول خدا در حدیثی می فرمایند اهل بهشت کسانی هستند که گرما و سرما آن را از شرکت در نماز جمعه باز نمی دارد.

وی با اشاره با روز جهانی مسجد به فعالیت‌ها و مأموریت‌های این محل مقدس به ویژه در زمانه فعلی افزود: مساجد هم محل سیاست است و هم محل اقتصاد و امور اجتماعی و مهمترین نقش را در همه امور ایفا می کنند.

امام جمعه موقت بندرلنگه ادامه داد: مساجد به عنوان کانون وحدت و به تعبیر امام خمینی(ره) «سنگر» باید به بهترین شکل حفظ و اداره شوند و از نظر زیبایی، نظافت و رسیدگی در بالاترین سطح باشند چراکه مساجد همچنان که بیت الله هستند، بیت الناس نیز محسوب می شوند.

فقیهی فر در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد:‌ هفته دولت به مناسبت شهادت دو دولتمرد الگو، شهید رجایی و باهنر است. این دو بزرگ بر ارزش‌های انقلاب پافشاری داشتند. در مقابل دنیای استکبار قهرمانانه ایستادند. تلاش شبانه‌روزی برای خدمت به محرومین داشتند. ساده‌زیست بودند و دلبسته به دنیا نبودند. امام روی این نکته تاکید کرد که ریاست روی آنها تاثیر نداشت. این دولتمردان برای همه مسولان و دلتمردان در تاریخ جمهوری اسلامی الگو هستند.

وی به وضعیت نامناسب جاده های شهرستان اشاره کرد و گفت: جاده بندرچارک تا بندرخمیر که سالیان است که طرح دوبانده آن به اتمام نرسیده است و بارها شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر بودیم لذا می بایست ادارات مربوط  نگاه ویژه ای به تکمیل این پروژه داشته باشند.

امام جمعه بندرلنگه در پایان با اشاره به مسئله حقوق های نجومی بیان کرد: در حالی که همه مردم منتظر اعلام نجومی بگیران و بازگشت حقوق آنها به بیت المال هستند، هنوز گزارشی از سوی دولت به دستگاه قضایی و مردم ارائه نشده است. و در همین راستا رهبر انقلاب نیز فرمودند: « کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند.

 

اقتصاد مقاومتی نیاز به برنامه ریزی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  پیارم، حجت الاسلام صادقی، امام جمعه موقت حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن اشاره به روز مسجد اظهار کرد: سالروز به آتش کشیده شدن مسجد القصی را روز مساجد نام گزاری کرده اند و مساجد خانه خداست و خداوند فرموده اند سانی که به مسجد وارد می شوند زائر خداوند هستند.

امام جمعه موقت حاجی آباد بیان کرد: ما باید به حقیقت مساجد پی ببریم و این مساجد سکوی پرش انسان می باشند و کسانی که از وادی معنوی به جایی رسیدند از سکوی مسجد می باشد.

صادقی  در ادامه ضمن تبریک  روز پزشک افزود: پزشکی، علمی مهم و دارای اهمیت است که همراه دین می آید و علم دینی روی افکار انسان کار می کند و مانع از انحراف انسان می شود و علم بدن به سلامت افراد می اندیشد و حفظ جان واجب است.

وی  امانت داریی، راز داری و اخلاق پسندیده را از صفات پزشکان دانست و افزود: یک پزشک باید امانت دار و راز دار بیمار خود باشد و اخلاق خوب جهت شنیدن صحبت های بیمار تا بیمار به خودش اجازه بدهد مشکلات بدنی خود را بیان کند.

امام جمعه موقت حاجی آباد در بخش دیگری از سخنان خود به روز دولت اشاره و به مسئولین دولتی تاکید کرد: این مسئولیت ها نزد شما امانت است و باید به خوبی از آن محافظت کنید و با یک اعتقاد خالصانه با آن برخورد شود.

صادقی تصریح کرد: مسئولیت های اداری دولتی ثمره خون شهداست و ما اگر به اهمیت این موضوع پی ببریم هیچ گاه به خودمان اجازه خوابیدن نمی دهیم.

وی خطاب به دولت محترم افزود: دولت در این فرصت باقی مانده از سال اقتصاد مقاومتی باید به دنبال اقتصاد مقاومتی زود بازده و دیر بازده باشیم تا مشکلات جامعه و جوانان را حل کنیم و جامعه از حالت رکود خارج بشود و مردم دچار معیشت نشوند.

امام جمعه موقت حاجی آباد اقتصاد مقاومتی به این معنای این نیست که سختی بکشیم باید وضعیت کشور مدیریت بشود و به سمت حالت رفاهی مردم باشیم و با اندک تغییر در تغیر قیمت نفت برنامه های ما متزلزل بشود و نباید این باشد که ما خود را محتاج به دیگران باشیم و اما در مقابل ما یک دولتی است که چند دهه است در صدد به زمین زدن این حرکت است  دولت آمریکا نتنها به کشور ما بلکه با هر کشوری که ارتباط داشت است ضربه خورده است و تنها کشوراهای که در مقابلش با اقتدار ایستادند پیروز هستند.

صادقی بیان  کرد: اقتصاد مقاومتی نیاز به برنامه ریزی دارد و در بحث مدیریتی و در انتخاب مدیران خیلی باید دقت بشود و نیروهای لایق در جاهای مناسب به کارگیری شوند و نظارت جدی باید بر کار مدیران باشد.

موفقیت دولت، موفقیت نظام را به دنبال دارد 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی،  خطیب نماز جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به ۳۱مرداد سالروز آتش سوزی مسجدالاقصی به دست صهیونیست ها و روز مساجد، با بیان اینکه مساجد پایگاه دین و معنویت است، گفت: از مساجد فاصله نگیرید، ما هر کجا در تاریخ پیشرفتی داشتیم از برکت مسجد بوده و نمونه اخیر آن پیروزی انقلاب اسلامی بود، لذا اگر به سرنوشت خودمان و فرزندانمان و جامعه اسلامی مان معتقدیم و نگرانیم باید این پایگاه را حفظ کنیم.

امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به روز صنعت دفاعی و با تاکید بر اینکه یکی از موفقیت های پس از انقلاب عرصه دفاعی است ،افزود: این نشان از آن دارد که هر کجا ما با روحیه جهادی و فرهنگ انقلابی وارد شدیم موفق بوده ایم و هرجا فاصله گرفتیم باختیم.

بارانی با بیان اینکه صنایع دفاعی می تواند در بحث اقتصاد مقاومتی و روحیه ما می توانیم یک الگو باشد و جوانان ما در این صنعت کشور را به خودکفایی رساندند، اظهار کرد: زمانی  برخی مرعوب شده بودند و بیانات مختلفی را مطرح می کردند که مثلا آمریکا با یک بمب می تواند کل توان دفاعی مارا از کار بیاندازد؛ همان موقع مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) فرمودند: من قبلا پیشنهاد می دادم برخی ها را تور علمی ببرند؛ حالا باید برخی مسئولین را تور نظامی ببرند و از پیشرفت های دفاعی و نظامی ما دیدن کنند تا بدانند چه خبر است.

وی افزود: لذا اینکه میبینید نظام اسلامی این اقتدار را دارد و صاحب نفوذ در منطقه است و کشورهای مختلف باتمام گردن کلفتی و گردن کشی جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران اسلامی را ندارند؛ به دلیل برخی کارهای نافرجام نیست بلکه به دلیل این قدرت بزرگ کشورماست و روی همین حساب است که رهبری عزیز با اقتدار و شجاعت در برابر تهدید دشمن؛می فرمایند که اگر رژیم صهیونیستی غلط اضافی بکند ؛جمهوری اسلامی تلاویو و حیفا رو با خاک یکسان خواهد کرد و این نشان از قدرت دفاعی انقلاب اسلامی است که ما ضمن خسته نباشید خدمت تلاش گران این عرصه به دشمنان اعلام می کنیم: قابلیت دفاعی خودرا به فضل الهی حفظ خواهیم کرد و جمهوری اسلامی در این عرصه هرگز تسلیم زیاده خواهی دشمن نخواهد شد.

بارانی با اشاره به اول شهریور و روز بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشک ضمن گرامیداشت این روز تصریح کرد: از نگاه اسلام طبابت شغل نیست، عامل درآمد و کسب و تجارت نیست بلکه یک مسئولیت و امانت است زیرا سلامت جامعه در گرو عملکرد خوب پزشکان است.

امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به آغاز هفته دولت با بیان اینکه ایمان و تقوا حکم میکند که در کارنامه هیچ شخص یا نهادی از دایره انصاف و عدالت خارج نشویم در رابطه با عملکرد دولت عنوان کرد: بحمدلله کارهای خوب و موثری انجام شده است و مجموعه دولت دلسوزانه دنبال رفع مشکلات مردم و کشور هستند و این را بنده بارها عرض کردم که موفقیت دولت؛موفقیت نظام است ؛کمک به دولت؛ کمک به نظام است و شکست در برنامه های قانونی دولت موجب عقب گرد نظام است لذا همه موظفند به دولت محترم کمک کنند و همکاری کنند.

بارانی با بیان اینکه ما یک مجموعه واحدی هستیم که هدف واحدی را نیز دنبال می کنیم، بیان کرد: البته حمایت به معنای تعریف و تمجید صرف نیست بلکه گاهی تشویق ؛گاهی پیشنهاد و گاهی هم به معنای تذکر و انتقاد است .

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه بهترین معیار برای سنجش کارنامه دولت نگاه به توصیه های مقام معظم رهبری به دولت است، گفت: رهبر معظم انقلاب معیار انصاف،عدالت و ملاک رعایت اصول انقلاب هستند و میتوان بر اساس توصیه های ایشان کارنامه دولت های مختلف را سنجید .

وی با تشکر از مجموعه دولت و مسئولان محترم استانی و شهرستانی و بخشدار محترم منطقه با بیان اینکه همه موظفند کارهای دولت رابه عنوان خدمات نظام به مردم اعلام کنند، تاکید کرد: بحمدلله کارهای خوبی در این دولت برای منطقه ما انجام شده یا در دست انجام و پیگیری است که مورد اخیر آن آسفالت راههای روستایی است که جای تشکر و قدردانی را دارد .

بارانی ضمن خیر مقدم به حجت الاسلام ذوالقدر نماینده محترم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به یکی از دغدغه های قدیمی مردم منطقه اشاره کرد و افزود: مردم ما مردمی نجیب و صبوری هستند و همیشه هم با وجود تمام محرومیت ها پای دفاع از انقلاب و ولایت ایستاده اند و خواهند ایستاد و با کمبود ها هم به خاطر نظام کنار آمده اند اما یکی از دغدغه های جدی مردم ما مساله راه دسترسی به مرکز شهرستان است که مربوط به ۳۰ سال پیش است .

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی بیان کرد: مردم ما این همه سال با نجابت صبر کردند و حالا با همت دولت تدبیر و امید و پیگیری مسئولین محترم این کار در حال شروع و باعث خوشحالی مردم ما شده است؛ اما نکته مهم این است که این شیرینی نباید در کام مردم ما تلخ شود و البته مسئولان محترم اداره راه قول داده اند که به خواست مردم توجه کنند و ما نیز امیدواریم که با تدبیر این کار انجام شود .

بارانی در بیان دغدغه به حق مردم خاطر نشان کرد: اولا باید این گردنه های پرپیچ و خم و خطرناک اصلاح و جاده تعریض و بهسازی شود و نکته مهم تر که موجب ناراحتی مردم ماست این است که چرا باید مردم راه ۱۰ کیلومتری را ۳۰ کیلومتر دور بزنند و این بر خلاف تدبیر و حکمت است، لقمه را دور سر چرخاندن کار عقلا نیست، لذا باید مسیری که هم کوتاه تر و هم کارشناسی شده است را دنبال کنند و کار بر روی مسیر فعلی اصلا مورد تایید مردم شریف این منطقه نیست و یقین هم داریم که با دغدغه ای که در مسئولان محترم دولتی سراغ داریم و با پیگیری های دلسوزانه نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی این خواست به حق مردم ما جامه عمل بپوشد و این شیرینی در کام مردم تلخ نشود.

 

دولت اسلامی باید مردمی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی و گرامی داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را به دولتمردان جمهوری اسلامی تبریک گفت.

وی افزود: مردمی بودن دولت و دولتمردان در جمهوری اسلامی از توصیه های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)  و منویات امام راحل(ره) است.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: دولت هر چه مردمی تر بوده و در عرصه خدمت به مردم پرکار و پرتلاش باشد در جامعه از عزت بیشتری برخوردار است.

وی با تاکید بر سال همدلی و همزمانی میان دولت و ملت تصریح کرد: دولت باید به استقلال در جامعه اسلامی توجه کرده و مراقب کوچکترین نفوذ از سوی دشمنان باشد.

علیدادی  به سالروز آتش سوزی مسجدالاقصی توسط رژیم غاصب اسرائیل و نامگذاری این روز به پیشنهاد وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی به نام “روز جهانی مساجد ” اشاره کرد و افزود: مسجد در اسلام اولین پایگاه معنوی و اجتماعی بوده و دارای جایگاه رفیعی است.

وی  بیان کرد: مسجد در جامعه بشری ادبیات جدیدی به ارمغان آورد. در جامعه اسلامی مسجد مکانی است که حکومت در آن به فعلیت می رسد در صدر اسلام مسجد هم جایگاه حکومت بود و هم جایگاه عبادت و مردم امت خوانده می شدند و حاکم جامعه اسلامی، هم امام جمعه و جماعت مردم بود هم بر مردم حکومت می کرد.

امام جمعه کیش با اشاره به تاسیس مسجد به عنوان اولین مکان در مدینه النبی توسط پیامبر اکرم(ص) ، مسجد را دارای جایگاه ویژه، عظیم و عزیز خواند.

وی از کسانی که توانایی مالی دارند دعوت کرد تا  شرکت و کمک در ساخت مساجد را ره توشه ای برای آخرت خود قرار دهند.

علیدادی به سالروز اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضا شاه از کشور اشاره کرد و یادآور شد: با قاطعیت تمام می توان گفت که رفتن در دام آمریکا رهایی محسوب نمی شود و تنها ننگ و عاری است که دنیای امروز گرفتار آن شده است.

وی به روی کار آمدن و برکنار شدن رضا شاه توسط آمریکا و انگلیس اشاره کرد و افزود: تاریخ گواه است که لشکر ایران تنها توانست ۳ ساعت در مقابل متفقین ایستادگی کند و این تنها نشان از ضعف دولت در آن زمان دارد.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: تاریخ پر است از ننگ و نکبت هایی که به واسطه زیر سلطه رفتن افراد دامنگیر آن ها شده و مصیبت آن نیز خودشان را گرفتار کرده است.

علیدادی ۲۸ مرداد سال ۳۲ و برکناری مصدق از دولت و حکومت را از مصادیق اعتماد به آمریکا دانست و اظهار کرد: اگر می خواهیم کشوری مقتدر داشته باشیم که در عرصه های مختلف پیشرفت داشته باشد باید تنها به خود اعتماد کرده و به خود متکی باشیم.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با گرامی داشت یاد و خاطره علامه مجلسی و شیخ عبدالکریم حائری یزدی بنیانگذار حوزه علمیه قم، مردی مخلص، معنوی و پرتلاش در جامعه اسلامی که درس های اخلاق وی بی نظیر بود سالروز بزرگداشت حکیم ابن سینا و روز پزشک را به جامعه پزشکی تبریک و تهنیت گفت.

امام جمعه کیش همچنین شهادت شهید اندرزگو یکی از مجاهدان راستین راه حق و حقیقت را به ملت شهید پرور ایران تسلیت گفت.

وی دردیگر خطبه نماز جمعه کیش با اشاره به مواهب الهی مانند عقل، فطرت، احساسات و عواطف، نیرو و توان جسمانی، موهبت های طبیعی و هدایت پیامبران الهی به عنوان سرمایه های الهی که در اختیار انسان قرار گرفته است، اظهار کرد: برخی از این سرمایه ها در راه تجارت سودآور و کسب منافع استفاده می کنند و برخی از افراد نه تنها از این مواهب و سرمایه های الهی برای کسب منفعت استفاده نمی کنند که بسیار هم زیان می کنند.

علیدادی تاکید کرد: این افراد را منافقانی دانست که در تجارت خانه دنیا نه تنها به دنبال سود نیستند بلکه زیان بسیاری نصیب آنان خواهد شد.

به گفته امام جمعه کیش به فرموده قرآن کریم تجارتی از منظر الهی پرسود است که در آن ایمان به خدا و پیامبر همچنین جهاد در راه خدا با جان و مال و تمام سرمایه های الهی مقدم باشد.

وی دنیا را محل آزمایش و عبرت خواند و خاطر نشان کرد: هیچ انسانی قبل از آزمایش و محاسبه از این دنیا خارج نمی شود و هر لحظه انسان در پیشگاه الهی در معرض آزمون قرار دارد.

 

تخریب ریشه در اختلاف افکنی و مانع پیشرفت جامعه است

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری، خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: انتقاد سازنده از دولت بسیار خوب و راه گشاست ولی ما نباید با انکار واقعیت ها و صلایق شخصی مغرضانه از مجموعه دولت که به نظام بر می گردد انتقاد کنیم و جلو تر از رهبر ، پیشوا  و مرجعیت حرکت کنیم که انکار واقعیت و حقایق کار ناشایسته و زشتی است و از نظر شرع گناه محسوب می شود.

وی افزود: صبر در کنار ایمان یکی از بهترین صفات ارزشمند الهی است که برای همه انسان ها در همه امور بسیار لازم و ضروری است و حلال همه مشکلات دنیوی و اخروی است و صبر در عالم رسالت ، صبر در  نبوت و  ارشاد امت بسیار تاثیر گذار و کارگشا بوده و هست.

صفایی حائری یادآورشد: حضرت یونس تنها پیامبری است که به خاطر ترک اولاد دچار مشکلات زیادی شد و خیلی وقت ها ما  می گوئیم صبرت مثل صبر یونس نباشد بلکه صبرت باید صبر ایوب باشد، کسی که صبر پیشه کند خداوند وعده داد جایگاه و در بهشت است.

امام جمعه سیریک ضمن تشکر از ایجاد امنیت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروهای نظامی و انتطامی و انتقاد از معدوم کردن برخی کالاهای قاچاق توسط مسئولان بیان کرد: در جامعه انسان های بی بضاعت و مستمند زیادی داریم و از طرفی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در جامعه با هدف کمک و امداد به محرومان ، مستضعفین و دردمندان تاسیس و راه اندازی شده اند که می شود با مدیریت و عدم وارد کردن آنها به چرخه اقتصاد کشور آنها را به این نهادها اهداء و کمک کرد.

 صفایی حائری یادآور شد: جای بسی تاسف و انتقاد از مدعیان مبارزه با داعش و حامیان حقوق بشر غربی است که تنها کشوری که در دنیا بدون هیچ وابستگی و  بی منفعت طلبی و با انسانیت از  همه مظلومان دنیا چه مسلمان و غیر مسلمان حمایت و دفاع می کند امروز با  تامین سوخت جنگنده های کشور روسیه که با داعش مبارزه می کند در کمال وقاحت و بی شرم  از  دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی انتقاد می کنند.

وی با اشاره به روز بزرگداشت ابوعلی سینا داشمند بزرگ کشور و جهان اسلام و تبریک روز پزشک به همه پزشکان زحمتکش و پر تلاش عرصه درمان و بهداشت جامعه انسانی اظهار کرد: پزشکان باید انسان هایی وارسته ، نیک اندیش و با صبر و حوصله ای باشند و با دقت و ظرافت به کار طبابت بپردازند و در مقابل همه ما وظیفه داریم از زحمات و تلاش های شبانه روزی این قشر ارزنده تشکر و سپاس داشته باشیم و آرزوی سلامت و سعادت برایشان از خداوند مسئلت داشته باشیم.

امام جمعه سیریک ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر خاطرنشان کرد: هفته دولت نماد ایثار و فداکاری همه انسان های مخلص و زحمتکش نطام و انقلاب در قالب هفته دولت است و این هفته فرصتی ویژه برای معرفی همه دستاوردها و عملکرد یکسال دولت برای مردم جامعه است.

گسترش روابط نامشروع ره آورد عدم نظارت بر فضای مجازی است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قشم آزاد ، حجت الاسلام احمد غلامی، امام جمعه موقت قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم  افزود : اگر فرهنگ استفاده از فضای مجازی در جامعه نهادینه نشود باید شاهد افزایش خیانت، فساد و سردی در میان خانواده ها باشیم ، فضای مجازی کنونی در تضاد با ارزش های ایرانی اسلامی است چرا که تکنولوژی آن مبتنی بر اهداف غرب تعبیه شده است.

غلامی با تاکید بر نظارت والدین بر استفاده فرزندانشان از فضای مجازی گفت: خانواده ها باید در شرایط کنونی نظارت بیشتری بر نحوه استفاده از فضای مجازی و عضویت در شبکه های اجتماعی داشته باشند و همچنین فضای مجازی در کشور باید پالایش شود و در کنار ان محتوای مناسب و تکنولوژی های ساخت کشور در اختیار نسل جوان قرار گیرد .

امام جمعه موقت قشم با اشاره به روز جهانی مسجد اظهار کرد : مسجد محل تعالی و رشد انسان است که از صدر اسلام پایگاهی برای جذب نیرو و تولید فکر بوده و در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نیز نقش اساسی داشت.

وی افزود: در زمان انقلاب مسجد به عنوان سنگر مستحکم انقلابیون بود که در نهایت منجر به پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب شد.

غلامی با اشاره به این مطلب که برنامه ریزی دشمن در جنگ فرهنگی خالی کردن مساجد است، گفت : مسئولین باید توجه کنند با برنامه ریزی صحیح و تنوع بخشی به مسجد موجب جذب جوانان به سمت این مکان مقدس شوند.

خطیب نماز جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه به اول شهریور مصادف با روز پزشک اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به جامعه پزشکی کشور و منطقه اظهار کرد: پزشکان حاضر در منطقه با وجود کمبود امکانات و سختی در حال ارائه خدمات در حوزه سلامت هستند که زحمات شان شایسته تقدیر است.

وی بیان کرد: پزشکان افراد مومن و متعهدی هستند که نیاز است ضمن ارائه امکانات بهتر به این قشر موجبات حضور متخصصان بیشتر در حوزه های مختلف سلامت شهرستان فراهم شود.

غلامی به هفته دولت نیز اشاره کرد و ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، گفت:دولت با حداقل منابع در حال فعالیت است و به مردم خدمات رسانی می کند.

امام جمعه موقت قشم اضافه کرد: از انجایی که مردم همیشه پشتیبان دولت هستند نیاز است دولتمردان به فکر مردم و رفع مشکلات و گرفتاری های موجود در جامعه باشد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که در فضای جامعه باید نقد وجود داشته باشد اظهار کرد: نباید نقد را با توهین و افترا بستن یکی دانست زیرا نقد اگر از سر دلسوزی و منصفانه و بدور از غرض ورزی های شخصی و حزبی باشد موجب رشد و تعالی جامعه خواهد شد.

غلامی افزود: اگر مدیری در بخشی از دولت موجب خطا شد این را نباید به جمع تعمیم داد زیرا بدنه دولت، انقلابی و در حال تلاش و فعالیت است که وظیفه مردم حمایت و همراهی با دولت است.

امام جمعه موقت قشم به روز کارمند نیز اشاره کرد و گفت: کارمندان ما که در بدنه نظام هستند افراد مومن و شریفی هستند و از مردم هستند که متاسفانه بخش زیادی از این قشر از حداقل امکانات نیز برخوردار نیستند.

وی در پایان گفت : خوشبختانه کارمندان افراد انقلابی و پر تلاش هستند که نیاز است بیش از پیش به این قشر زحمت کش توجه و رسیدگی شود.

 

گناه عامل نفوذ و شقاوت انسان است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد، خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: عبادت خداوند یک نیاز فطری است و تکالیف و برنامه های انسان در قالب وظایف عبادی معین شده که مطمنا سربلندی و سعادت انسان را به دنبال دارد و اجرای دستورات خداوند در تمام مراحل زندگی باید مورد توجه قرار گیرد تا بواسطه عمل به وظایف عبادی، انسان سعادتمند گردد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک بیان کرد: انسان دارای دو بعد است و برخی از صفات بین انسان و حیوان مشابه است و تفاوت انسان با حیوانات در بعد روحی است.

وی افزود: برای رسیدن به یک مسلمان قوی و نفوذ ناپذیر باید از گناه اجتناب کرد و حتی نباید برخی گناهان را کوچک شمرد.

حسینی نژاد عنوان کرد: عبادت صحیح خداوند مایه آرامش و شادی انسان می گردد زیرا خداوند مشکلات را از سر راه بر می دارد زیرا چنانچه نیاز روحی انسان تامین نشود باعث انواع بیماری های روحی می گردد که افسردگی یکی از آنهاست.

وی یادآور شد: نعمت های خداوند ما را فرا گرفته است و انسان باید همیشه شکر گذار خداوند باشد و نعمت های او را منحصر به مسائل مادی نداند و عبادت خالصانه خداوند باعث سروری و بزرگی انسان در دنیا نیز می گردد.

 

 

 

انتهای پیام/ت

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=347160
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,685 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی