دوست دارم به بچه های نیازمند کتاب هدیه کنم

+ پ -
دوست دارم به بچه های نیازمند کتاب هدیه کنم

شاعر کودک لارستانی با اشاره به اینکه دوست دارم در آینده هم شعر بگویم و چاپ کنم ؛افزود: دوست دارم در آینده کتاب بنویسم و به بچه هایی که پول ندارند کتاب بخرند هدیه بدهم و همچین میخواهم شعر بگویم تا خواننده ها بخوانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ تینا قوامی و متولد ۱۹ دیماه ۱۳۸۷ در لارستان می باشد و ۸ سال دارد و سرودن شعر را از سن ۶ سالگی شروع کرده است مادر تینا ۲۹ ساله فوق دیپلم بهداشت و مربی بهداشت مدارس است و پدر این کودک شاعر ، ۳۷ ساله و فوق لیسانس مدیریت و مدیر عامل تعاونی مسکن است  و دو فرزند به نام های تینا و آنا که این دو کودک به ترتیب ۸ ساله و ۷ ساله دارند که تینا در مقطع دوم ابتدایی تحصیل می کند و آنا در مقطع اول ابتدایی مشغول به تحصیل است .

تینا یکی از کودکان شاعر لارستانی است که توانسته است خیلی خوب شعر بگویید همین باعث شد تا به سراغش برویم و با او به گفتگو بنشینیم.

تینا قوامی شاعر کودک لارستانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: کلاس دوم دبستان هستم و دو سال است که شعر می گوییم ولی شعرهایم را یادداشت نکرده ام.

وی در ادامه بیان کرد: من عاشق شعر و آهنگ هستم و دلم میخواهد مثل عمه ام و مادربزرگم شعر بگویم و مامانم تعریف می کند که از وقتی بچه بودم شعر میگفتم و مادرم برایم شعرهایم را یادداشت کرده است ولی الان گمشان کرده ام.

این شاعر ۸ ساله لارستانی با بیان اینکه دوست دارم در آینده دامپزشک شوم ؛ افزود: دوست دارم در آینده دامپزشک بشوم چون عاشق حیوانات هستم آنها خیلی ناز و مهربان هستند همیشه به گربه های پایین خانه مان غذا می دهم.

تینا قوامی با اشاره به اینکه دوست دارم در آینده هم شعر بگویم و مثل عمه ام کتاب چاپ کنم ؛ خاطر نشان کرد: دوست دارم در آینده کتاب بنویسم و به بچه هایی که پول ندارند کتاب بخرند هدیه بدهم و همچین میخواهم شعر بگویم تا خواننده ها بخوانند.
رزینه خوشه چین مادر تینا قوامی شاعر ۸ ساله لارستانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ؛ افزود: از زمان بارداری خودم به مطالعه ی کتاب های مختلفی از جمله شعر و داستان کردم و گاهی دیکلمه های بزرگان را گوش می کردم.

وی با بیان اینکه بعد از تولد تینا بسیار با صدای موزیک و خواندن شعرهای من آرام می شد، تصریح کرد: تینا دو سالی است که شعرهایی میگوید و در ابتدا توجه نمی کردیم ولی کم کم متوجه ی علاقه و استعداد تینا شدیم و تینا به نوشتن و املا و خواندن درس فارسی خیلی علاقه دارد و با کتاب خیلی دوست است.

مادر تینا بیان کرد: با خواندن هر چه بیشتر کتاب برایش فضای آموزشی را ایجاد کردیم و با قرار گرفتن در کنار عمه اش و الگو قرار دادن ایشان سعی بیشتری در این رابطه کرد که کلمات را موزون ادا کند.

مادر شاعر ۸ ساله لارستانی با اشاره به اینکه من و پدرش همیشه با جان و دل به شعرهای تینا گوش می دهیم ؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده تینا را در انجمن های ادبی و یا کلاس های آموزشی عروض و قافیه وارد کنیم تا به شکل صحیح آموزش های لازم را ببیند.

وی اظهار کرد: تینا شاعر زاده است که استعداد و هنرش را باید با علم تلفیق کند و بتواند باعث افتخار من و پدرش و کل اعضای خانواده که تقریبا همه هنر دوست و شعر دوست هستند بشود.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff