ده‌ها شهید و زخمی در حمله جنگنده‌های سعودی به مدرسه‌ای در صنعا
+ پ -
ده‌ها شهید و زخمی در حمله جنگنده‌های سعودی به مدرسه‌ای در صنعا

بر اثر حمله جنگنده های سعودی به مدرسه محل اسکان آواره‌ها در منطقه «نقم» واقع در صنعا پایتخت یمن ده‌ها تن شهید و زخمی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم، بر اثر حمله جنگنده‌های سعودی به منطقه نقم واقع در صنعا پایتخت یمن ده‌ها تن شهید و زخمی شدند.

یک منبع امنیتی در پایتخت یمن گفت که عربستان سعودی در این حمله مدرسه «الجریزع» واقع در منطقه «مسیک» را هدف قرار داده است. این مدرسه محل اسکان آواره‌هایی بوده است که خانه‌های خود را بر اثر حملات سعودی از دست داده‌اند.

این منبع با اشاره به این که هنوز نیز انفجارها ادامه دارد تاکید کرد که کار امداد رسانی با مشکل مواجه شده است و منطقه‌ای که مورد حمله قرار  گرفته، در محله‌ای پر جمعیت واقع شده است.

یک منبع در وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که آمبولانس‌ها به سرعت به سمت منطقه مورد حمله حرکت کردند و بیمارستان‌های پایتخت تعداد زیادی از مجروحان را پذیرش کرده‌اند.

این منبع تاکید کرد که با وجود ادامه حمله، کار امداد رسانی و انتقال مجروحان ادامه دارد؛ ولی امدادگران با مشکلات زیادی برای رسیدگی به مجروحان مواجه هستند.

دیگر تحولات مهم امروز یمن

بر اثر حملات جنگنده‌های سعودی به شهر «ضحیان» واقع در استان صعده یک تن شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند.

شبکه خبری المنار، گزارش داد که یک هواپیمای مسافربری عمان مجروحان انفجارهای دو مسجد بدر و الحشحوش را در فرودگاه بین المللی صنعا پیاده کردند.

کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر شهر «نصاب» در شبوه

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور کنترل شهر نصاب واقع در شبوه را در اختیار خود گرفتند و عناصر القاعده و منصور هادی را از این شهر بیرون راندند.

این در حالی است که به دنبال هشدار ارتش یمن به مردم مناطق مرزی عربستان برای ترک منازل خود و بعد از به نمایش درآمدن موشک‌های بومی زلزال مناطق الخوجره، الطوال، الحثیره در داخل خاک عربستان شاهد کوچ کسترده بوده است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین یک خودروی زرهی سعودی را در پایگاه نظامی «علیس» واقع در نجران عربستان منهدم کردند.

همچنین بر اثر حمله جنگنده‌های سعودی به منطقه البقع واقع در استان صعده در شمال یمن یک شیخ قبیله به همراه ۵ محافظ وی به شهادت رسیدند.

این جنگنده‌ها همچنین منطقه الملاحیظ در شهرستان الظاهر و مران در شهرستان حیدان واقع در استان صعده را بمباران کردند.

جنگنده‌های سعودی همچنین در دو نوبت منطقه جبل نقم واقع در صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند و پرواز این جنگنده‌ها بر فراز این شهر همچنان ادامه دارد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff