دهياران از اراضي ملي واقع در روستا ها حفاظت كنند
+ پ -
دهیاران از اراضی ملی واقع در روستا ها حفاظت کنند

بخشدار مرکزی شهرستان بستک در حاشیه بازدید از روستا های بخش مرکزی اظهار کرد : مشکلات زیادی در ساخت و سازهای روستایی وجود دارد .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری جهانگیریه بستک : بخشدار مرکزی شهرستان به اتفاف مدیر بنیاد مسکن شهرستان از روستا های بخش مرکزی بازدید کردند و درحاشیه این بازدید ایشان اظهار کرد : مشکلات زیادی در ساخت و سازهای روستایی وجود دارد و ناظرین فنی بنیاد مسکن باید قوانین مربوط به نظام مهندسی و سایر مقررات مربوط به ساخت و ساز را اعمال و بر آن نظارت کنند .

وی افزود: در بسیاری از روستا ها معابر و کوچه ها دچار مشکل و بسیاری از طرح های هادی روستایی نیازمند توجه و بازنگری هستند  که لازم است بنیاد مسکن توجه ویژه ای به این امر داشته باشد .

وی با اشاره به ساخت و ساز در اراضی ملی افزود:  این اراضی اکنون در اختیار بنیاد مسکن قرار دارند و بنیاد مسکن باید به این مشکلات رسیدگی کند .

شیدایی تصریح نمود : متاسفانه هیچ درآمدی از تفکیک اراضی به دهیاران تعلق نمیگیرد و دهیاران در خصوص تغییر کاربری ها و تفکیک اراضی باید بدنبال اجرای قوانین باشند .

آقای شیدایی در ادامه افزود : شوراها و دهیاران به جد از واگذاری و فروش زمین خودداری کنند زیرا مشکلات زیادی در این زمینه ایجاد شده است .

وی دربخش دیگر از سخنان خود به ذکر این مطلب اشاره کرد که در بیشتر روستاها پیگیر واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن هستیم تا نیاز جوانان مرتفع شود تاکید کرد : دهیاران باید از اراضی ملی واقع در روستا ها حفاظت کنند و با دیوار کشی و نصب تابلو از تصرف این اراضی جلوگیری کنند .

بخشدار مرکزی شهرستان بستک از دهیاران و شورا ها خواست تا با شناسایی و توجه به نیازهای اساسی و استفاده از منابع موجود در روستاها به کارهای اساسی در روستا ها بپردازند .

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff