دهه کرامت باید رنگ و بوی کرامت داشته باشد/ اقامه نماز رشد و تعالی جامعه را بهمراه دارد
+ پ -
دهه کرامت باید رنگ و بوی کرامت داشته باشد/ اقامه نماز  رشد و تعالی جامعه را بهمراه دارد

امام جمعه موقت کیش گفت: معرفی کردن یک هفته یا یک روز برای دهه کرامت نباید جنبه تشریفاتی داشته باشد و در این مدت هر چه بیشتر باید همه چیز رنگ و بوی کرامت داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام سید علی سیدین، امام جمعه موقت کیش در خطبه های عبادی سیاسی با توصیه به رعایت تقوی الهی و نظم در امور شهادت ، امام جعفر صادق (ع) را به تمامی شیعیان جهان تسلیت گفت . اینکه مذهب ما را به نام شیعه جعفری می شناسد از آن جهت است که عمده احکام شیعه در زمان این امام همام(ع) به رشته تحریر درآمده و به ما رسیده است.

وی با بیان بخش هایی از تاریخ زندگی امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: دوره امامت امام صادق(ع) همزمان با تغییر حکومت از اموی به عباسی بود و بنی عباس در راستای عوام فریبی و جلب حمایت از سوی مردم قید و بندهای سنگین را برداشته و جو برای پرورش شاگردان و تقریر و بیان احکام و قوانین شرع مبین اسلام مهیاتر شده بود به همین دلیل امام جعفر صادق(ع) توانستند شاگردان بسیاری تربیت کنند.

خطیب جمعه موقت افزود: امام جعفرصادق علیه السلام در آخرین لحظات زندگی با توصیه به نماز به تمامی خویشان، دوستان و شیعیان فرمودند شفاعت اهل بیت به کسی که نما را خفیف و سبک بشمارد نمی رسد.

وی ادامه داد در اهمیت به پاداشتن نماز اظهار کرد: نماز خواندن فراتر از نماز خواندن است و به پاداشتن نماز به خصوص در ادارات و سازمان ها سبب همدلی می شود و اگر در جامعه ای نماز را به پا داریم و اهمیت بدهیم جامعه به سمت رشد و تعالی سوق پیدا می کند.

امام جمعه موقت کیش با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و نامگذاری ولادت بانوی بزرگ اسلام تا ولادت برادر گرامی ایشان حضرت امام رضا(ع) به نام دهه کرامت بیان کرد: نباید معرفی کردن این دهه تنها جنبه تشریفاتی داشته باشد و باید در این مدت هرچه بیشتر رنگ و بوی کرامت به همه چیز داده و خود را به این بانوی بزرگ اسلام نزدیکتر کنیم.

وی با اشاره به ارزش وجود امامان و امامزادگان برای شیعیان و جهان اسلام گفت: حضرت معصومه(س) از عظمت بالایی برخوردارند و یکی از منزلت های ایشان زیارتنامه ای است که حضرت امام صادق(ع) برای این بانوی بزرگوار نوشته است.

وی به شخصیت بزرگ این بانوی نمونه اسلام و اهمیت زیارت ایشان اشاره کرد و افزود: شخصیت این بانوی گرامی آنچنان است که مژده ولادت ایشان پیش از تولد این بانوی بزرگ و حتی پیش از ولادت امام موسی کاظم (ع) توسط امام جعفر صادق(ع) به شیعیان داده شده و بواسطه حضرت معصومه (س) امام جعفر صادق(ع)  شهر قم را حرم خود و فرزندان خوانده اند که شیعیان جعفری به واسطه شفاعت حضرت معصومه(س) وارد بهشت خواهند شد.

سید علی سیدین در بخش دیگرری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با تقبیح تکبر و خود خواهی اظهار کرد: شکر گذاری نعمت های الهی به خصوص اجزاء بدن، دوری از دلبستگی به دنیا و نعمت های مادی و پاسخگویی اعمال در آخرت و بازگشت نتیجه اعمال انسان به وی از توصیه های حضرت جبرائیل به پیامبر اسلام است.

امام جمعه موقت کیش با گرامی داشت سالروز درگذشت استاد اخلاق و مجاهد نستوه آیت الله مشکینی شهادت شیخ فضل الله نوری رهبر مشروطه مشروعه را تسلیت گفت.

نماز جمعه این هفته جزیره کیش به امامت حجت الاسلام سیدین و با حضور مردم و مسئولان مومن در مصلای بزرگ کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff