دهه محرم مرکز ،محوریت اتحاد و انسجام شیعه و سنی در سیریک است+ تصاویر
+ پ -
دهه محرم مرکز ،محوریت اتحاد و  انسجام شیعه و سنی در سیریک است+ تصاویر

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: عزاداری های دهه محرم در شهرستان سیریک مرکز ،محوریت اتحاد و انسجام همه مردم شیعه و سنی است و گاهی وقت ها که برخی ها تصویر و خیال می کنند که محرم برای قشر و مذهب خاصی است ولی در اینجا همه عشق و ارادت خاصی به سیدالشهداء(ع) دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد :در شهرستان سیریک در کمال وحدت و همدلی آئین های عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با مشارکت برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع برگزار می شود.

وی افزود: در سطح شهرستان سیریک  برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع  با برگزاری آئین های عزاداری سنگ زنی یا چک چکو که دارای قدمت ۷۰۰ ساله است و نوحه خوانی ، چاووش خوانی ، سینه زنی حلقه ای ، علم گردانی و تعزیه خوانی عشق و ارادت خود به امام حسین (ع)  نشان می دهند.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: عاشورا نه یک حادثه بلکه یک فرهنگ است فرهنگی که برخواسته از متن اسلام ناب محمدی که نقش حیاتی را در استحکام ریشه ها، رویش شاخه ها در شهرستان سیریک رشد کرده است .

صفایی حائری گفت:  مشارکت و اتحاد  مردم شیعه و سنی در شهرستان  توانسته در مقابله تفرقه افکنی های کسانی که این انسجام و وحدت را تحمل ندارند با حضور در این مجالس به یاس و نا امیدی تبدیل و عشق و ارادت خالصانه خود به اهل بیت عصمت و طهارات (ع) نشان دهند.

وی اضافه کرد: شهرستان سیریک با جمعیت ۴۳ هزار نفری در ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد و بیش از ۷۰ درصد جمعیت آن اهل تسنن می باشند که این شهرستان به لحاظ وحدت و همدلی امت اسلامی اعم از شیعه و سنی در شرایط و جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

img_1189

انتهای پیام/ق

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff