دنبال لیاقت بگردید نه رفاقت/ امام را نه فقط در صلوات بلکه در حرکات خود هم یاد کنید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رفتارنیوز، خطیب نماز جمعه بندرعباس با توجه به آغاز به کار مجلس شورای اسلامی اظهار کردند: دنبال لیاقت بگردید نه رفاقت.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ضمن تبریک به نمایندگان منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی که از فردا شروع به کار می کنند، اظهار داشت: شما نماینده مردم هستید که در زندگی فردی و جمعی مشکلات جدی دارند، زندگی شهری دارای مشکلات جدی است، کار اساسی شما که همان وضع قانون است از آن جایگاه قانون چشم بدوزید به حل مشکلات جامعه، مشکلات جوانان، مشکلات اجتماعی، مشکلات استان و برخورد قاطع با مفاسد اجتماعی نوجه ویژه کنید.

وی افزود: کلید حل مشکلات در دست مجلسیان است لذا هر حرفی و تصمیمی  که می گیرید باید به مصلحت استان باشد،  اگر قرار است در عزل و نصب ها دخالت کنید لایق ترین ها را قرار دهید، اگر مخالف شما، اما مدیر لایق و شایسته ای برای استان است او را انتخاب کنید، مدیران لایق و شایسته در استان زیاد وجود دارد، دنبال با لیاقت ها  بگردید نه دنبال  رفاقت ها، سرنوشت استان را به دست آدم های با لیاقت بسپارید.

امام جمعه بندرعباس خطاب به کسانی که می خواهند مسئولیت جدیدی را در استان بگیرند بیان کرد: اگر می دانید واقعا می توانید از عهده کار محول شده بر آیید قبول کنید و گرنه در روز قیامت مسئولید و باید پاسخگو باشید.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان به مناسبت روز جهانی دخانیات اظهار کرد: به سیگاری ها که هرچه می گوییم نکشند دست بر نمی دارند به غیر سیگاری ها می گوییم که جلوی آن ها را بگیرند که 90% ضرر سیگار متوجه خودتان است، نهی از منکر کنید کسی که سیگار مصرف می کند مثل کسی است که کشتی درون دریا را دارد سوراخ می کند و همه غرق می شوند، سیگار از تمام مواد مخدر خطرناک تر است چون در  هر زمانی و  مکانی آزادانه استفاده می کنند.

وی با توجه به  فرا رسیدن سالروز رحلت جانسوز بنیان گذار انقلاب اسلامی و منصوب شدن حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای به رهبری، به ملت ایران و جهان اسلام تبریک گفته و یاد آور شد: امام را فراموش نکنید، امام را نه فقط در صلوات بلکه  در حرکات خود هم یاد کنید، صلوات خوب است، یاد امام و رفتن به مرقد ایشان خیلی خوب است اما صحیفه امام و وصیت نامه ایشان را بخوانید و عمل کنید و غفلت نکنید.

امام جمعه بندرعباس در پایان به مناسبت تشکیل دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری به نمایندگان و نماینده منتخب مردم هرمزگان تبریک گفت و همچنین از نمایندگان دوره گذشته مجلس شورای اسلامی تشکر کرد.

انتهای پیام/ش