دلایل بی میلی بندرعباسی ها به صنعت سینما در یک نگاه
+ پ -
دلایل بی میلی بندرعباسی ها به صنعت سینما در  یک نگاه

تبلیغات نامناسب شهری و عدم حمایت مسئولین از سینماهای بندرعباس آنها را در آستانه تعطیلی قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  خانه فرهنگ و هنر  ، سینماهای بندرعباس این روزها به علت استقبال بسیار کم مردم از فیلم های روی پرده، روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارند و نرفتن شهروندان بندرعباسی به سینما موجب شده تا سینماداران بندرعباس با ضررهای میلیونی مواجه شوند.

 

 

البته سینماها طی امسال با چالش های مختلفی مواجه بودند که این چالش ها موجب ضرر سینماداران و عدم استقبال مردم از فیلم ها شد، اما در شهری همچون بندرعباس با جمعیتی بیش از ۵۰۰ هزار نفر انتظار می رفت که مردم استقبال بیشتری از فیلم های اکران شده در دو سینمای شهر داشته باشند.

 

 

البته در بررسی دلایل استقبال کم مردم بندرعباس، نوسانات اقتصادی و گرانی را می توان به عنوان یکی از دلالیل مهم در عدم رغبت مردم نسبت به گنجاندن بلیت سینما در سبد خانوار خود مطرح کرد اما به واقع بلیت سینما در بندرعباس تا حدودی ارزان تر از بلیت های سینما در دیگر نقاط کشور هستند.

 

 

بندرعباس با دارا بودن دو سینما به نام های ستاره شهر و ستاره جنوب از جوانان علاقه مند به سینما نیز برخوردار است ولی در حال حاضر سینما ستاره شهر بدلیل پاره ای مشکلات غیر فعال بوده و فقط سینما ستاره جنوب فعال می باشد اما در مجموع مردم در این شهر اقتصادی آنچنان تمایلی به تماشای فیلم در سینما نشان نداده اند که شاید افزایش عرضه فیلم ها در شبکه ویدئویی٬ وجود و فراوانی تجهیزات دریافت از آنتن ماهواره٬ نبود جایگاه ویژه جهت نصب تبلیغات فیلمهای در حال اکران سینما در سطح شهر نیز یکی از دلایل این مسئله باشد.

 

یکی از دلایل بی میلی بندرعباسی ها به نرفتن سینما نوسانات اقتصادی و گرانی عدم تبلیغات مناسب شهری و هزینه های سنگین نگهداری سالن سینما٬ عوارض شهرداری٬ عدم حمایت مسئولین شهری است که این روزها سینماهای بندرعباس را در آستانه تعطیلی قرار داده است و حال و روز خوشی ندارد.

 

 

 

سینمای ستاره جنوب بندرعباس از جمله سالن های مدرن کشور به شمار می رود و از وضعیت خوبی برخوردار است و معمولا فیلم های روز کشور همزمان با سینماهای تهران در سینماهای بندرعباس نیز به نمایش گذاشته می شوند، اما تجربه در این شهر نشان داده که فیلم هایی با ماهیت طنز و کمدی با استقبال بیشتری مواجه می شوند و استقبال از سایر فیلم ها بسیار کمتر است.

 

 

سینماهای بندرعباس این روزها نیازمند حمایت بسیار بیشتر نسبت به گذشته هستند که در این راستا یکی از راهها تشویق مردم نسبت به استقبال از سینما به عنوان یکی از تفریحات مناسب و آموزنده است.

 

 

در این راستا بهتر است مدیران شهری بندرعباس بویژه شهرداری و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی توجه بیشتری نسبت به این مسئله داشته باشند و سایر دستگاههای مسئول نیز سینماها را یاری دهند.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff