دفاع مقدس، نبرد ایران با تمامی قدرت های استکباری جهان در قالب عراق بود
+ پ -
دفاع مقدس، نبرد ایران با تمامی قدرت های استکباری جهان در قالب عراق بود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دفاع مقدس را نبرد جمهوری اسلامی ایران با تمامی قدرت های استکباری جهان دانست که در قالب عراق وارد میدان مبارزه شده بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه افتتاح نمایشگاه ” شبی خون تا شبیخون” هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وجود نمایشگاه های دفاع مقدس و روایت تاریخ ۸ سال نبرد سرفرازانه دلیرمردان ایران اسلامی برای نسل امروز و کسانی که جنگ را در سن و سال کم درک کرده اند فضای خوب و عبرت آموزی است.

وی با تاکید بر گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس که جانانه و با شجاعت جنگیدند و شربت شهادت نوشیدند افزود: طراحی ماکت عملیات فاو و توضیحاتی که در خصوص آن داده شد نشان داد که غواصان رشید با چه از خود گذشتگی و ایثار جان ارزشمند خود را فدای دفاع از میهن اسلامی کردند و این باری نسل جوانی که فضای آن زمان را ندیده و درک نکرده اند می تواند بسیار موثر باشد.

مونسان با اشاره ای به تاریخ جنگ های گذشته در ایران اظهار کرد: در دهه ها و حتی صده های گذشته هر گاه ایران درگیر جنگ شده بود بخشی از خاک خود را از دست داده بود و ۸ سال دفاع مقدس اولین جنگی است که باوجود نامتوازن بودن و حمایت تمام قدرت های استکباری از رژیم متجاوز عراق حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی از کشور جدا نشد.

وی برگزاری چنین نمایشگاه های فرهنگی و مرتبط با دفاع مقدس را درپرورش و انتقال روحیه استکبار ستیزی، شجاعت و تعهد به کشور و اسلام در جوانان میهن اسلامی را بسیار موثر و مثمر ثمر دانست.

نمایشگاه فرهنگی ” شبی خون تا شبیخون” به مناسبت هفته دفاع مقدس شامگاه چهارشنبه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، محمد علی وکیلی نماینده و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نیروهای نظامی وانتظامی و اصحاب رسانه در فرهنگسرای سنایی کیش افتتاح شد.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff