دفاع ریاض از وضعیت حقوق بشر در عربستان یک شوخی مشمئزکننده است
+ پ -
دفاع ریاض از وضعیت حقوق بشر در عربستان یک شوخی مشمئزکننده است

رئیس تیم رسیدگی به اعدام‌ها در سازمان حقوق بشر لفاظی‌های سعودی‌ها در حمایت از وضعیت حقوق بشر این کشور را یک شوخی مشمئزکننده خواند و خواستار توقف نقض حقوق بشر در عربستان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یکی از مقامات ارشد سعودی با نادیده گرفتن موارد نقض حقوق بشر در این کشور و در دفاع از انتقادات سازمان ملل از وضعیت نامناسب حقوق بشر این کشور مدعی شده است که عربستان یکی از اولین کشورهایی است که حقوق بشر را تقویت کرده است و با شکنجه در تمامی مظاهر فیزیکی و اخلاقی آن مبارزه کرده است.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش داد، هیأت سعودی در سخنرانی خود در سازمان ملل در ژنو گزارش سازمان ملل در انتقاد از افزایش حکم اعدام در عربستان سعودی را رد کردند.

«بندر علی» وزیر فرهنگ و اطلاعات عربستان سعودی مدعی شد که عربستان سنگر حقوق بشر است و «با تمامی مظاهر فیزیکی و اخلاقی شکنجه مبارزه می‌کند».

«جوان مندز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه در گزارش سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که به وضوح مشخص شده است که افزایش شمار اعدام‌ها در عربستان معادل شکنجه و نقض قوانین بین‌المللی است.

علی در واکنش به این گزارش مدعی شد: «عربستان یکی از اولین کشورهایی است که حقوق بشر را تقویت کرد. چنین حمایت و تعهد برای تقویت و حفظ حقوق بشر یک شرط و وظیفه‌ای است که شریعت اسلامی که قوانین کشور من از آن نشأت گرفته معین کرده است».

 «مایا فوآ» رئیس تیم اعدام در سازمان حقوق بشر در واکنش به این اظهارات هیأت عربستان به روزنامه ایندیپندنت گفت: «با در نظر گرفتن واقعیت کشور عربستان از جمله دستگیری، شکنجه، اعدام جوانان، اعتراضات سیاسی و دیگر موارد، ادعاهای عربستان بیشتر شبیه یک شوخی مشمئز کننده است».

وی ادامه داد:‌ «کشورهایی که به عربستان سعودی نزدیک هستند از جمله انگلیس، می‌بایست این دولت را ترغیب کنند که به جای سرپوش گذاشتن بر روی اقداماتشان از طریق لفاظی‌هایی که مطرح می‌کنند، این سوء رفتارهای هولناک را متوقف کنند».

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff