روز قدس سمبل اتحاد مسلمانان است/موج بیداری اسلامی برگرفته از مقاومت مردم فلسطین است
+ پ -
روز قدس سمبل اتحاد مسلمانان است/موج بیداری اسلامی برگرفته از مقاومت مردم فلسطین است
دعوت علمای اهل سنت برای حضور بی نظیر در راهپیمایی روز قدس؛

روز قدس سمبل اتحاد مسلمانان است/موج بیداری اسلامی برگرفته از مقاومت مردم فلسطین است

علمای اهل سنت هرمزگان ضمن محکوم کردن جنایات رژیم غاصب اسرائیل در فلسطین با دعوت از مردم ولایی و انقلابی استان هرمزگان خواستند تا در راهپیمایی روز قدس حضور بهم رسانند.

علمای اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تلاش های دشمن برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان و تشکیل گروههای تکفیری برای نابودی اسلام اظهار کردند:راهپیمایی روز قدس نمادی از وحدت مسلمانان است و شیعه و سنی در روز قدس با حمایت از فلسطین، آزادی را برای جهان اسلام فریاد  خواهند زد.

*موج بیداری اسلامی برگرفته از مقاومت مردم فلسطین است

عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل سنت بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به فرا رسیدن روز قدس گفت: مسائل قدس و مسجد الاقصی باعث بیداری اسلامی در سطح جهان شده و مسلمانان را نسبت به دشمنان خود آگاه کرده است.

وی اظهار کرد:استقامت مسلمانان فلسطینی در برابر دنیای کفر جهانیان را به حیرت واداشته و تاثیرات آن را در کشورهای مانند مصر و عراق را شاهد هستیم.

با بیان اینکه نام گذاری روز قدس توسط امام خمینی (ره) از افتخارات کشور است،افزود:جامعه اهل سنت همگام و همدل با دیگر هموطنانشان در راهپیمایی روز قدس حضور خواهند داشت و برای دین خدا و کلمه الله تلاش خواهند کرد.

*روز قدس سمبل اتحاد مسلمانان است

حسین بازماندگان ، عضو شورای روحانیت بندرخمیر در گفتگو با هرمز روز قدس را نماد اتحاد و همدلی هرچه بیشتر مسلمانان دانست و گفت: امام خمینی (ره) با شناختی که از ظرفیت جهان اسلام داشتند روز قدس را به عنوان سمبل اتحاد مسلمانان برای مقابله با توطئه های دشمن انتخاب کردند.

وی اظهار کرد:همه روحانیون اهل سنت و شیعه در روز قدس آرمان ها و آزادی فلسطین را هم صدا فریاد خواهند زد و راهپیمایی روز قدس خاری در چشم دشمنان اسلام و آمریکای جهان خار است.

بازماندگان افزود: اسرائیل و کشورهای خود فروخته غربی با حمایت از گروههای تکفیری سعی دارند تیشه بر ریشه جهان اسلام بزنند و با ترویج افراطی گری، اسلام را از بین ببرند لذا ضرورت وحدت بیش از گذشته روشن است.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید حول محور آموزش های ارزشمند قرآن و وجود پربرکت پیامبر اکرم(ص) گردهم آیند، تصریح کرد:باید با تشکیل محور واحد به رویارویی با دشمنان اسلام بپردازیم چرا که دشمن از هر دستاویزی برای تفرقه بین مسلمانان استفاده می کند.

 

*روز قدس پوشالی بودن قدرت استکبار را نمایان کرد

احمد عالی زاده،رئیس شورای روحانیت اهل سنت بندر عباس با بیان اینکه مبارزهای امام خمینی (ره) بر علیه حکومت مستبد خاندان پهلوی بر احدی پوشیده نیست،گفت:قاطعیت امام و باور آن رهبر عظیم الشان برای انتقال این باور به مردم سلحشور ایران پیروزی انقلاب اسلامی و بیداری فکری ملت عزیز ایران را فراهم نمود.

امام جمعه موقت اهل سنت بندر عباس اظهار کرد:مقام معظم رهبری نیز با ادامه سیاست های حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران وبا سر لوحه قرار دادن آن سیاست ها در خط مشی خود، با توکل بر ایزد منان همچنان اقتدار نظام اسلامی را حفظ نموده است.

وی افزود:پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) نه تنها زمینه ی بیداری اسلامی را در منطقه فراهم نمود بلکه با ابعاد گسترده خود در دنیای مادی شرق و غرب پشت ابر قدرتها رابه لرزه در آورد و این در شرایطی صورت گرفت که احدی حق نفس کشیدن در برابر این رهبران زورگو و مستبد را نداشت و امام این سد را شکست .

 

وی با بیان اینکه جنبش و حرکت فرا گیر انقلاب ایران منجر به بیداری اسلامی در جهان شد،تاکید کرد: این قیام ها خطر صهیونیسم و نیز پوشالی بودن قدرتهای استکباری جهان برای مسلمانان جهان روشن کرده است.

 

*راهپیمایی روز قدس برای دفاع از اساس اسلام است

 

عبدالغزیر افراز، امام جمعه اهل سنت سیریک در گفتگو با هرمز با بیان اینکه روز قدس از مسائل حیاتی برای دنیای اسلام است، اظهار کرد: در روز قدس مسئله سرزمین فلسطین مطرح نیست بلکه دفاع از عقیده و  اساس اسلام است.

وی افزود: حضور در راهپیمایی روز قدس فارغ از سیاست، مذهب و مرزهای بین المللی است و مسلمانان وظیفه دارند برای بزرگداشت این روز دوشادوش یکدیگر  پررنگ تر از همیشه حضور بهم رسانند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff