دعوت به ولایت پذیری از اقدامات مهم امام صادق(ع) بود
+ پ -
دعوت به ولایت پذیری از اقدامات مهم امام صادق(ع) بود

مبلغ حوزه علمیه رودان گفت: از اقدامات مهمی که امام صادق(ع) در دوران امامت خودش انجام داد دعوت به ولایت پذیری بود، و مردم در هر شرایطی پشت ولایت را خالی نکند و ائمه اطهار را تنها نگذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام رحمانی فر، مبلغ حوزه علمیه شهرستان رودان در مراسم شب شهادت امام جعفرصادق(ع) در امامزاده شاه قطب الدین حیدر(ع) رودان با اشاره به شهادت امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: امام جعفرصادق(ع) بعداز شهادت پدر بزرگوارشان از سوی خداوند متعال امامت شیعیان را برعهده گرفت و مدت ۳۴ سال نقش شایسته ای در گسترش دین مبین اسلام داشت.

وی افزود: یک از اقدامات مهمی که امام صادق(ع) در دوران امامت خودش انجام داد دعوت به ولایت پذیری بود، و مردم در هر شرایطی پشت ولایت را خالی نکند و ائمه اطهار را تنها نگذارند.

رحمانی فر ادامه داد: بزرگترین ظلمی که کفار بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) نسبت به جهان اسلام و مسلمین روا داشتند، این بود که امامت را از مسیر حق منحرف کردند، تا جائیکه در دوران معاویه به سلطنت تبدیل کردند، و وقتی نوبت به امامت امام صادق(ع) رسید، ایشان مسئله ولایت را با زبانی نرم و شیوا برای مردم بیان کردند

رحمانی فر اضافه کرد: یک انتظار واقعی از شیعه واقعی این است که نسبت به امامان خویش معرفت و شناخت کامل داشته باشد و در اطاعت پذیری از آنها کوتاهی نکند.

مبلغ حوزه علمیه رودان با اشاره به دیگر اقدامات امام صادق(ع) در زمان امامتش، گفت: استباط به قرآن کریم از دیگر اقدامات امام صادق(ع) بود و هر حرفی که می گفتند، از قرآن سند می آوردند، آیات قرآن را با خلوص، تأمل و تدبر تلاوت می کردند.

رحمانی فر با بیان اینکه دعوت به اخلاق نیکو و حسنه از دیگر اقدامات امام صادق(ع) بود، خاطرنشان کرد: نیاز به اخلاق حسنه، یک نیاز بشری است و ما باید آن را پیاده کنیم تا زندگی و خانواده ما رونق داشته باشد و سر یک مشکل کوچک با بداخلاقی خانواده ها را از هم نپاشیم.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff