دعوت از ایران به معنی نادیده گرفتن نقش تهران در تقویت اسد نیست/قصد عملیات زمینی گسترده در عراق نداریم
+ پ -
دعوت از ایران به معنی نادیده گرفتن نقش تهران در تقویت اسد نیست/قصد عملیات زمینی گسترده در عراق نداریم

سخنگوی کاخ سفید، چهارشنبه با تکرار ادعاهای بی‌پایه، ایران را به حمایت از تروریسم متهم و اضافه کرد مشارکت دادن این کشور در مذاکرات بین‌المللی سوریه، به معنای نادیده گرفتن این اقدامات تهران نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید، امروز، چهارشنبه با تکرار ادعاهای بی‌پایه، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و گفت مشارکت دادن این کشور در مذاکرات بین‌المللی سوریه، به معنای نادیده گرفتن اقدامات تهران در حمایت از سازمان‌های تروریستی و یا نقش این کشور در تقویت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه نیست.

سخنگوی کاخ سفید، علاوه بر این درباره حضور ایران در این مذاکرات تصریح کرد: «اعتقاد ما این است که این گفت‌وگوها تنها در صورت حضور تمامی طرف‌های ذی‌نفع، معنادار خواهد بود.»

به گزارش رویترز، وی در جمع خبرنگاران گفت: «آمریکا برای حل درگیری‌ها در سوریه، آماده گفت‌وگو با هر کشوری از حمله ایران و روسیه است.»

شولتز، همچنین از اظهارات روز گذشته اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا عقب‌نشینی کرد.

وزیر دفاع آمریکا دیروز، سه‌شنبه تصریح کرد دولت آمریکا پس از شکست برنامه پنتاگون برای تعلیم و تجهیز گروه‌های معارض دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در اندیشه اعزام نیروی زمینی به عراق برای مقابله با گروه تروریستی داعش است.

این اظهارات کارتر با واکنش سخنگوی حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق روبرو شد که تصریح کرد بغداد نیازی به کمک نیروی زمینی آمریکا ندارد و درخواستی هم در این باره مطرح نکرده است.

اریک شولتز، در این باره گفت واشنگتن برنامه‌ای برای انجام عملیات زمینی گسترده و دراز مدت در عراق ندارد.

وی در توضیح درباره اظهارات روز گذشته «اشتون کارتر» گفت منظور او این بوده که «ما از توانمندی برای انجام عملیات محدود با مشارکت شریکانمان برخوردار هستیم.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff