دعوت احزاب و علمای بحرین از مردم برای حضور مقابل منزل شیخ قاسم
+ پ -
دعوت احزاب و علمای بحرین از مردم برای حضور مقابل منزل شیخ قاسم
نیروهای امنیتی محل زندگی شیخ را محاصره کرده‌اند

دعوت احزاب و علمای بحرین از مردم برای حضور مقابل منزل شیخ قاسم

انقلابیون یمن از مردم خواستند که هر کجا هستند خود را به تحصن نامحدود مقابل منزل شیخ عیسی قاسم برسانند؛ دولت منطقه محل سکونت شیخ را محاصره کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جمعی از سیاسیون و روحانیون بحرین از مردم خواستند، با پای پیاده هم که شده، به «الدراز» محل سکونت شیخ عیسی قاسم بروند.

پس از اقدام دولت بحرین در انحلال چندین جمعیت سیاسی وبازداشت چندین نفر از معارضان، منامه تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی بحرین را سلب تابعیت کرد تا زمینه اخراج او از بحرین فراهم شود. ساعاتی پس از انتشار خبر، صدها نفر از مردم مقابل خانه شیخ تجمع و تحصن کرده‌اند و گفته‌اند آن را نامحدود ادامه خواهند داد.

همزمان، شماری از سیاسیون و روحانیون از مردم دعوت کرده‌اند خود را به الدراز مقابل منزل شیخ عیسی برسانند.

«ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه» با انتشار بیانیه‌ای خطاب به مردم اعلام کرد که «مرحله پیش ‌رو، مرحله‌ای حساس، مهم و سرنوشت‌ساز است و حضور شما مردم در الدراز یاری دین، عزت و کرامتتان است».

همچنین علمای محبوس در زندان «جو»، اعلام کردند که از مردم می‌خواهند همه یکپارچه برای دفاع از دین و یاری اهل دین به محل سکونت شیخ عیسی بروند و خود را به مردم تحصن‌کننده برسانند.

عبدالغنی خنجر، سخنگوی جنبش حق بحرین نیز از مردم دعوت کرد که در جمعیت‌های بزرگ، همه عازم مکان تحصن مردم در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم در منطقه «الدراز» شوند و آنجا را ترک نکنند.

خنجر با بیان اینکه «مردم باید با قدرت در الدراز حاضر شوند و مقابل شایعات تسلیم نشوند»، گفت که «از مردم دعوت میکنیم که مردم برای دفاع از بحرین و آیت الله عیسی قاسم به الدراز بروند».

به گزارش شبکه خبری «اللؤلؤه» سخنگوی جنبش حق گفت: «نظامی کردن منطقه الدراز نباید ما را از وظیفه خود در دفاع از شیخ قاسم منصرف کند».

مجید عبدالله از سیاسیون بحرین نیز گفت که «به مردم میگویم که به الدراز بشتابید و حتی شده، پیاده به سوی الدراز سرازیر شوید و تسلیم نشوید».

همچنین علی الاسود نماینده پیشین پارلمان بحرین تأکید کرد که «ساعات آینده در بحرین، در خصوص آیت الله قاسم تعیین‌کننده است و مهم است که حرکت مردمی ادامه یابد و این نیازمند احساس مسئولیت همگان است».

فعالان بحرینی با انتشار تصاویری از خودروهای نظامی و امنیتی بحرین گفتند که دولت بحرین محدوده زندگی شیخ قاسم را سیم خاردار کشیده تا مانع ورود مردم به منطقه تحصن عمومی شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff