تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 7064
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

دشمن شناسی از نگاه امام (ره)

ابراهیم حاجی محمدزاده به قلم هرمز:تطبیق عینی مکرها و ترفندهای آمریکای جهانخوار و استکبار جهانی با مکاید شیطان بزرگ در آموزه های توحیدی انبیاء و قرآن کریم یکی از بارزترین و عبرت آموزترین روش های شناخت دشمنان انقلاب اسلامی در دیدگاه معمار انقلاب اسلامی است. از دیدگاه امام(ره) شناخت ترفندهای شیطانی در هر عصری و […]

دشمن شناسی از نگاه امام (ره)

images
ابراهیم حاجی محمدزاده
به قلم هرمز:تطبیق عینی مکرها و ترفندهای آمریکای جهانخوار و استکبار جهانی با مکاید شیطان بزرگ در آموزه های توحیدی انبیاء و قرآن کریم یکی از بارزترین و عبرت آموزترین روش های شناخت دشمنان انقلاب اسلامی در دیدگاه معمار انقلاب اسلامی است.
از دیدگاه امام(ره) شناخت ترفندهای شیطانی در هر عصری و مبارزه با آن در تمامی اعمال فردی و اجتماعی و عبادات از جمله مراسم جهانی حج ابراهیمی، ضروری است که شارع مقدس بر آن تاکید و اهتمام فراوان داشته است.
«… در فریضه حج که لبیک به حق است و هجرت بسوی حق تعالی به برکت ابراهیم و محمد است. مقام نه بر همه بتها و طاغوت هاست و شیطانها و شیطان زاده هاست. و کدام بت از شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار و شوروی ملحد متجاوز بزرگتر و کدام طاغوت و طاغوتچه از طاغوت های زمان ما بالاترند در لبیک لبیک «نه» بر همه بتها گویید و فریاد «لا» بر همه طاغوتچه ها کشید و در طواف حرم خدا که نشانه عشق به حق است دل را از دیگران تهی کنید و جان را از خوف غیرحق پاک سازید و به موازات عشق به حق از بتهای بزرگ و کوچک و طاغوتها و وابستگانشان برائت جویید که خدای تعالی و دوستان او از آنان برائت جستند و همه آزادگان جهان از آنان بری هستند و در لمس حجرالاسود بیعت با خدا بندید که با دشمنان او، رسولانش و صالحان و آزادگان دشمن باشید و به اطاعت و بندگی آنان هرکه باشد و هر جا باشد، سر ننهید و خوف و زبونی را از دل بزدایید که دشمنان خدا و در راس آنان شیطان بزرگ زبونند، هرچند در ابزار آدمکشی و سرکوب و جنایاتشان برتری داشته باشند و در سعی بین صفا و مروه با صدق و صفا سعی در یافتن محبوب کنید که با یافتن او همه یافتهای دنیایی گسسته شود و همه شک ها و تردیدها فرو ریزد و همه خوف و رجاهای حیوانی زایل شود و همه دلبستگی های مادی گسسته شود و آزادگیها شکفته گردد و قید و بند شیطان و طاغوت که بندگان خدا را به اسارت و اطاعت کشند درهم ریزد. (۱)
و در توصیف عصر ظلمانی و استکبار ی زده جهان کنونی و نقش انقلاب اسلامی و رسالت وراثت راه انبیاء در چنین شرایطی می فرمایند:
«… برادران عزیزم ما در عصری واقع شده ایم که ظلمت دنیا را فرا گرفته است. ما در عصری واقع شده ایم که ارزش های انسانی بکلی از بین رفته و به جای آن ارزشهای غیرانسانی و شیطانی نشسته است. ما در عصری واقع هستیم که شیاطین عالم هجوم به انسانها و ارزش های انسانی آورده اند و می خواهند که دنیا را به سلطه شیطان درآورند ما در این عصر با اتکا به خدای تبارک و تعالی و استمداد از اسلام و قرآن کریم و ولی عصر- سلام الله علیه- باید خودمان کوشش کنیم و خودمان جهاد کنیم…ما جز خدای تبارک و تعالی به کسی اتکاء نداریم. آنها هرچه دارند ما ارزش های انسانی داریم و خدا را داریم…» (۲)
و با اشاره به احادیث صدر اسلام مبنی بر تشکیل جبهه بزرگ شیطان بزرگ در مقابل حکومت نوپای پیامبراکرم (ص)و تطبیق آن با شرایط کنونی انقلاب اسلامی می فرمایند:
«… بزرگان ما توجه کنند، به عمق مطلب برسند. اقشار مختلفه دارند با هم مجتمع می شوند اولی که اسلام بنا شد که تحقق پیدا بکند. شیطان بزرگ رفت و شیاطین را فریاد زد که اگر اسلام درست بشود، کارها همه لنگ است. حالا هم فریاد بلند شده است. فریاد بلند کردند… باید آقایان توجه کنند، آنهایی که حسن نیت دارند مطالعه کنند، دقت کنند، تحت تاثیر اشخاصی که مفسد هستند نروند، روشنفکران ما تحت تاثیر روشنفکران حرفه ای نروند، حقوقدانهای ما تحت تاثیر حقوقدانهای غربی نروند، وکلای دادگستری ما تحت تاثیر غربزده ها نروند، قضات ما تحت تاثیر اشخاصی که غربزده اند نروند، دانشگاه ما تحت تاثیر اشخاصی که در دانشگاه فساد می کنند نروند، کارگرهای ما دهقانان ما، تحت تاثیر اشخاص مفسد نروند. اینها شیاطینی که در صدر اسلام هم شیطان بزرگشان فریاد زد و همه ما را مجتمع کرد الان هم می خواهند همین کار را بکنند…» (۳)
منادی راه انبیاء(ع) در عصر سلطه شیاطین بر سرنوشت ملت ها، تنها راه بدون بن بست پیروزی بر مکرها و ترفندهای شیطان بزرگ را رهایی انسانها از اسارت نفس شیطانی می دانند:
«… شما اگر بخواهید انسان باشید، ارزش انسانی داشته باشید، برای شکم نباشد برای شرف باشد کارهایتان، برای انسانیت باشد، برای خدا باشد، اگر بخواهید که کارهایتان برای خدا باشد به نتیجه برسد، باید دست از هواهای نفسانی بردارید، شیطان از انسان دست بردار نیست. قسم خورده است برای خدا. من در ذهنم این است که به خدا تشر رفته است، که قسم خورده است که نمی گذارم اینها چیزی بشوند. «الا عبادک منهم مخلصین» (۴) شما با یک همچو دشمن قسم خورده ای مواجه هستید، به جنگ او بروید، در شهرهایتان که می روید به جنگ او بروید. مردم را آگاه کنید به این که یک همچو دشمنی در باطن است که موجب شده است این دشمن باطنی که دشمنهای جبار ظاهری هم بر ما غلبه کنند…» (۵)
حضرت امام بارها با تاکیدات بسیار فراوان بر اسوه بودن راه انبیاء و اولیاء، مبارزه با شیطان درونی را زمینه ساز مبارزه با فرعون ها و طاغوت ها دانسته و می فرمایند:
«… من امیدوارم که خداوند به ما مرحمت کند و ما را بیدار کند، ما را به احکام اسلام به همه جوانبش به همه مطالبش به همه اطرافش بیدار کند و متوجه کند. خیال نکنید که اسلام فقط این تکه است نماز و روزه است فقط، نیست این طور، اگر این طور بود پیغمبر هم می نشست توی مسجدش و نماز می خواند، چرا از اول عمرش تا آخر زحمت کشید، جنگ کرد، زد و خورد کرد، شکست خورد، شکست داد تا مسائل را آن قدری که می توانست عمل کرد، امیرالمؤمنین هم همین طور دیگران هم همینطور صلحا هم همین طورند. اشخاص بیدار این طورند، این طور نیست که بنشینند توی مسجد و کار به این کارها نداشته باشند. بنشینند توی خانه هایشان و کار به کسی نداشته باشند، بی طرف باشند، کاری ما با این کارها نداریم، اگر منطق انبیاء بود که موسی نمی رفت سراغ فرعون. اگر منطق انبیاء این بود که ابراهیم نمی رفت هجمه کند بر آنها، پیغمبر این کاررا نمی کرد. منطق انبیا این نیست منطق انبیا این است که «اشداء» باید باشند با کفار و بر کسانی که ضد بشریت هستند. بین خودشان رحیم باشند. آن شدت هم رحمت است بر آنها خداوند همه ما را بیدار کند و به همه ما و همه شما ان شاءالله سلامتی و نصرت عنایت کند. این بشر مظلوم را از گرفتاری هایی که از دست این قدرت های بزرگ دارند می کشند، نجات بدهد و دین و دنیای همه ما را حفظ کند.» (۶)
عدم پایداری در صف مبارزان راه انبیاء(ع) و مردود شدن افراد و گروهها و شخصیت های مختلف از آغاز انقلاب اسلامی و قیام ۱۵خرداد تاکنون و مردود شدن در فتنه های مختلف و افتادن خود و اطرافیانشان در دام دشمن و شیطان بزرگ و همراهی با ایادی استکبار جهانی از دیدگاه سیاسی الهی امام همواره بدین علت است که می فرمایند:
«… اگر بخواهید بی خوف و هراس در مقابل باطل بایستید و از حق دفاع کنید و ابرقدرتان و سلاحهای پیشرفته آنان و شیاطین و توطئه های آنان در روح شما اثر نگذارد و شما را از میدان به در نکند خود را به ساده زیستن عادت دهید و از تعلق قلب به مال و منال و جاه و مقام بپرهیزید- مردان بزرگ که خدمتهای بزرگ برای ملت های خود کرده اند اکثرا ساده زیست و بی علاقه به زخارف دنیا بوده اند. آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ و یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می دهند و در مقابل زور و قدرتهای شیطانی خاضع و نسبت به توده های ضعیف ستمکار و زورگو هستند. ولی وارستگان به خلاف آنانند چرا که با زندگی اشرافی و مصرفی نمی توان ارزشهای انسانی و اسلامی را حفظ کرد… خداوند همه ما را از قیدهای شیطانی رها فرماید تا بتوانیم این امانت الهی را به سرمنزل مقصود برسانیم و به صاحب امانت حضرت مهدی موعود- ارواحنا لمقدمه الفداء- رد کنیم…» (۷) فاعتبروا یا اولی الابصار.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
۱) صحیفه امام ج ۲۰ ص۹۰
۲) صحیفه امام ج ۱۷ ص۴۱۰
۳) صحیفه امام ج۸ ص۱۶۲
۴) سوره حجر آیه ۴۰ «مگر آنان که بندگان بااخلاص تو باشند.»
۵) صحیفه امام ج ۱۱ص ۴۸۵
۶) صحیفه امام ج۱۹ص ۱۴۰
۷) صحیفه امام ج۱۸ص

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=7064
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,438 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل