دشمن به دنبال ایجاد شکاف میان امت واحده اسلامی است
+ پ -
دشمن به دنبال ایجاد شکاف میان امت واحده اسلامی است

امام جمعه کیش گفت: دشمن به دنبال ایجاد نفاق و شکاف میان امت واحده اسلامی است تا بتواند به تجاوزهای خود در منطقه ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در گفتگو باخبرنگارکیش پرس با تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب تشیع گفت: امروز باید همه مسلمانان در هر نقطه از جهان که زندگی می کنند مانند برادر در کنار هم و هم جهت علیه دشمن واحد که استکبار جهانی است قرار بگیرند.

وی افزود: هفته وحدت به ابتکار امام راحل(ره) از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول نامگذاری شد تا در سایه نام مبارک پیامبر(ص) و به برکت محوریت شخصیت پیامبر بزگوار اسلام اهل تشیع و تسنن در کنار هم بر علیه استکبار جهانی متحد شوند.

امام جمعه کیش اتحاد میان مسلمانان را دستور دین مبین اسلام دانست و اظهار کرد: وحدت میان برادران دینی برای حراست و صیانت از دستاورهای نظام و کشور ضروری است و همین وحدت در مقیاس بالاتر در جهان اسلام و میان امت اسلامی باید شکل بگیرد تا مسلمانان بتوانند مشکلات خود را حل کنند و در مقابل ظلم و زور استکبار جهانی و ابرقدرت ها ایستاده و از حقوق مسلم خود دفاع کنند.

وی با بیان اینکه اختلاف میان مذاهب اسلامی به خارج از جامعه مسلمانان برمی گردد تاکید کرد: نفاق و چندگانگی که گاه در درون جامعه اسلامی مشاهده می شود توطئه دشمنانی است که تلاش می کنند تا در میان مسلمانان شکاف ایجاد کرده و نگاه های متفاوت را پررنگتر و شکاف ها را عمیق تر کنند تا از فاصله ای که میان امت اسلامی شکل می گیرد به بهترین شکل ممکن به نفع خود استفاده کنند.

علیدادی تصریح کرد: همسویی و همدلی در میان مسئولان ایران اسلامی و جامعه مسلمانان از مهمترین مصادیق  وحدت در جامعه اسلامی است که امروز باید شکل بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: همانگونه که شاهد همگامی و همراهی مسئولان در سایه ولایت در مقابله با بدعهدی و عهد شکنی آمریکایی ها در مقابل برجام هستیم امیدواریم بتوانیم پاسخ قاطعی به عهدشکنی دشمن بدهیم و این همدلی و اتحاد در تمامی امور و مسائل کشور در میان مسئولان شکل بگیرد.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول در تقویم جمهوری اسلامی ایران به ابتکارامام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران هفته وحدت نامگذاریی شده است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff