دشمن بر علیه ما از بمب های شیمیایی فرهنگی استفاده می کند
+ پ -
دشمن بر علیه ما از بمب های شیمیایی فرهنگی استفاده می کند

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: الان جوان ها به هیات های هفتگی، روضه های خانگی و دوره قرآن نیاز دارند الان تنها چیزی که در مقابل بمباران شیمیایی فرهنگی می تواند بایستد این است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رفتارنیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی از خطبا و اهل منبر حوزه علمیه قم در سومین همایش مدیران نوجوانان و جوانان عاشورایی سراسر کشور گفت: موثرترین عاملی که می تواند در مقابل هجمه ی شیمیایی فرهنگی دشمن بایستد و اجازه ی عمل ندهد جلسات هفتگی هیات ؛ احیای روضه های خانگی ؛جلسات دوره ی قرآن، این سه باید احیا شود، نباید ضعیف شود، با پرداختن به هیات ها به صورت کلان، متاسفانه بعضی از هیاتی ها از این مسئله غفلت کرده اند.

 

وی افزود: الان دشمن بر علیه ما بمب اتم حتی نمی تواند استفاده کند اصلا اندازه ی این حرف ها نیست، اما متاسفانه دشمن بر علیه ما بمب شیمیایی فرهنگی دارد استفاده می کند و متاسفانه موثر واقع شده است، در تمام خانه ها از طریق سایت ها، از طریق این فضاهای مجازی به اسم گروه ها و به اسم جلسات این چنین ورود پیدا کرده است.

 

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: هنر واقعی در برگزاری هیات هفتگی است و نه هیات هایی  مناسبتی برگزار می شود، انسان بتوانید به طور مستمر و منسجم هیاتی را اداره کنید و تغذیه کنید خوب است، ممکن است گروه ها عوض بشوند، در یک مقطع یک عده بیایند و یک عده بروند، چون طبیعتا هیئت خروجی و ورودی دارد، مشکلی ندارد این خوب است این امتیاز است.

 

حجت الاسلام و المسلمین مومنی در خصوص این که مسئولین هیات باید اولین کسانی باشند که بیایند زانو بزنند و از مراسم استفاده کنند ، اظهار کرد: سفره برای دیگران پهن نکنند، سفره برای خودشان پهن کنند حالا دیگران هم می خواهند بیایند سر سفره متنعّم بشوند بسم الله، ولی نوعا می بینیم هیاتی ها  خودشان هیچ بهره ای نمی برند، چرا؟ درگیر کار هستند؛ نقد می کنم  که شما  نحوه ی اداره ی هیات را هم بلد نیستید، تمام کار باید قبل از مراسم انجام بگیرد.

 

وی تصریح کرد: برای اینکه هیات های هفتگی موثر باشد، افرادی که این بیرق را بلند می کنند باید در تحصیل؛ کار و هر عرصه ای که هستند موفق باشند. فضا، فضای ادب، اخلاق و رشد علمی باشد، سر وقت جلسه را شروع کنید و سر وقت تمام کنید، این کار زمان بر است، یعنی فکر نکنید که در یک سال جواب می دهد، نه، خون دل باید بخورید تا جواب بدهد ولی اثر می گذارد.

 

استاد حوزه علمیه قم یاد آور شد: هیات های هفتگی دستوری است که از ناحیه معصومین(علیهم السلام) به ما رسیده و ما از روایات استفاده می کنیم اَتَجلِسون؟ اَتُحَدِّثون؟ آیا دور هم دیگر می نشینید؟ از ما می گویید؟ الان جوان ها به هیات های هفتگی، روضه های خانگی و دوره قرآن نیاز دارند الان تنها چیزی که در مقابل بمباران شیمیایی فرهنگی می تواند بایستد این است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff