دشمن بدنبال راهی برای از بین بردن وحدت است
+ پ -
دشمن بدنبال راهی برای از بین بردن وحدت است
ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی آباد گفت

دشمن بدنبال راهی برای از بین بردن وحدت است

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی آباد گفت: امروز دشمن بدنبال راهی برای از بین بردن وحدت در جامعه اسلامی است تا با ایجاد درگیری مذهبی شیعه و سنی را مقابل هم قرار دهند و همه امکانات مالی خود را هزینه می کنند تا تفرقه ایجاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار پیارم گفت:هفته وحدت سالروز ولادت پیامبر (ص) رحمت نام‌گذاری شده سال روز کسی که به برکت میلادش توانست شرک و بت‌پرستی را به خداپرستی و توحید تبدیل کند، خصومت‌ها و دشمنی‌های چندین ساله به اخوت اسلامی تبدیل نمود مهاجر و انصار را برادر کرد عرب و عجم یار شدند و سفید و سیاه برابر شد روزی که از ظلمت به نور و از تفرقه به وحدت می‌رسیم.

دکتر حیدری افزود: امروز دشمن به دنبال راهی برای از بین بردن وحدت در جامعه اسلامی است تا با ایجاد درگیری مذهبی شیعه و سنی را مقابل هم قرار دهند و همه امکانات مالی خود را هزینه می‌کنند تا تفرقه ایجاد کنند.
وی تأکید کرد: ما وظیفه داریم که در جهت استقرار و تحکیم وحدت تلاش کنیم و به فکر فهم معنی صحیح وحدت باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی‌آباد بابیان اینکه دانشگاه در این زمینه می‌تواند نقش پررنگی را ایفا کند افزود: وظیفه دانشگاه برداشتن موانعی که در راه وحدت اسلامی وجود دارد است، همانا عدم شناخت صحیح طرفین از یکدیگر است که شیعه و سنی خود را دشمن هم می‌دانند کسانی که مشترکات فراوانی دارند از جمله خدای واحد، پیغمبر واحد، قرآن واحد، قبله واحد، عبادت واحد تا زمانی که به این اشتراکات آگاه نباشیم قطعاً دشمن سوء استفاده می‌کند و موفق می‌شود .
حیدری تصریح کرد: پس ما باید مسائل اختلافی را کنار بگذاریم و با تکیه بر همین مشترکات و مبنا قرار دادن آن در تعامل با یکدیگر همسو با یکدیگر حرکت کنیم و مطمئن باشیم که این جمعیت یک میلیاردی با توجه امکانات و قدرتی که دارد می‌تواند درصحنه‌های بین‌المللی تأثیرگذار باشد.
محمد حیدری یادآور شد: تفرقه‌اندازی که هدف آرمانی دشمن و استکبار جهانی است و امروز هم توانسته در کشورهای همسایه تفرقه ایجاد کند و تبلیغات زیادی را پیرامون اسلام هراسی در جهان به راه انداخته است.
وی اظهار کرد: وظیفه دانشگاه است که با برگزاری سمینارهای علمی و تخصصی ، تهیه مستند، برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم شیعه و سنی با مشارکت دانشجویان بتوانیم پیشگام این وحدت باشیم و این را هم باید در نظر بگیریم که همین شهدای اهل سنت بودند که در پیروزی انقلاب اسلامی بر پایه ایمان و وحدت اسلامی توانستند مبارزه کنند و به برکت همین وحدت و همدلی است که امنیت کامل در کشور ما حکم فرماست.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff